Sanctuary

πλησιαζει επικυνδινα το τοπ 5 μου ,τι μπανταρα ρε θεοι…αντε να σκασουν προς τα δω

Υπάρχει κίνηση στο στρατόπεδο της μπανταρας. Υπέγραψαν λέει με τη century media. Ωραία νέα. Ελπίζω να έχουν κ έτοιμο υλικό να κυκλοφορισει το νέο άλμπουμ σύντομα κ φυσικά να μας ξανάρθουν!

από fb.

Century Media Records is proud to announce the signing of the legendary Seattle metal band SANCTUARY. In 2010, four of the founding members, Warrel Dane, Jim Sheppard, Lenny Rutledge and Dave Budbill, came together for a few select reunion performances. At first, it was just going to be a handful of shows, but the response and chemistry on stage was so overwhelming that the guys changed their minds. Now, some 20 years after they left off, SANCTUARY will continue with their unique mix of US power metal, hard rock and progressive elements and begin work on a new LP. To complete the line-up, Brad Hull (FORCED ENTRY) will be filling in for former guitar player Sean Blosl. A late 2013 release is planned.

The band comments:

Warrel Dane: “Having been with Century Media since 1995 with NEVERMORE, it was a very comfortable decision for SANCTUARY to sign with them. Century Media has a great team that always delivers for all of their bands. I’ve known most of them on a first name basis for many years and I look forward to this new chapter in history.”

Lenny Rutledge: “I can speak for every member of SANCTUARY when I say we are all excited to join the Century Media family. We now have the opportunity to work with the best metal record label on the planet. We are looking forward to creating great music with an awesome team behind us.”

SANCTUARY released the classic albums Refuge Denied and Into The Mirror Black during their short existence between 1985 and 1992. Following the band’s dissolve, singer Warrel Dane and bassist Jim Sheppard formed NEVERMORE.

SANCTUARY line-up 2013:Warrel Dane - Vocals Lenny Rutledge - Guitars Jim Sheppard - Bass Dave Budbill - Drums Brad Hull - Guitars

SANCTUARY liveJuly 6–El Corazon–Seattle

[SPOILER]τοπ 50 γράφω παραπάνω… Αινταααα!![/SPOILER]

Το τελευταιο Νεβερμορ ηταν λιγο μαλακια, αλλα εχω πιστη σε Γιωργαρα, το προσωπικο του με Γουικερς ηταν οτι καλυτερο εχει βγαλει απο εποχης Ντεντ Χαρτ. Αντε να δουμε αν και περιμενω κατι απο αξιοπρεπες μεχρι αρκετα καλο, ποσες νεκραναστασεις να κανει πια ο ανθρωπος.

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι πολύ δυνατό το άλμπουμ. Κ με χαροποιεί ιδιαίτερα αυτό το σχόλιο

Now, some 20 years after they left off, SANCTUARY will continue with their unique mix of US power metal, hard rock and progressive elements…

άντε να δούμε!

Ε, γι αυτο δεν περιμενω πολλα, γιατι εχουν περασει 20 χρονια. Ποτε δεν ξερεις βεβαια.

Αυτό το hard rock κυρίως ήταν πολύ εύστοχο :p. Τέσπα μπαντάρα κ λαιβάρα. Ελπίζω σε κάτι δυνατό!

Και για μένα το τελευταίο Nevermore ήταν λίγο, ίσως το πιο μέτριο τους σε γενικές γραμμές. Πάντως μακάρι το Sanctuary να είναι καλό, μου έχει λείψει να ακούσω κάτι πραγματικά καλό πάνω σε αυτό το είδος.

Καλά το τελευταίο Nevermore δεν το λες μέτριο. Το λες κακό. Αν και εμένα δε μάρεσε που “διέλυσε” τους Nevermore για να κάνει Reunion Sanctuary. Aλλα αφού το έκανε μακάρι να ακούσουμε κάτι καλό.

Περιμενω καινουριο Sanctuary με τρελο ποθο, ειδικα μετα το γαματο live που μας πωρωσαν ασχημα. Μακαρι να το 'χουν ακομα. Επισης οι αναφορες στο τελευταιο Nevermore δεν εχουν καμια σχεση γιατι στους Sanctuary τα τραγουδια γραφουν ο Warrel Dane με τον Lenny Rutledge, ενω στους Nevermore τα εγραφε ο Dane με τον Jeff Loomis. Οποτε ευχομαστε να το 'χει ακομα ο Lenny Rutledge…


ΘΕΕ ΜΟΥ!!!
ΤΙ ΕΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!?
(ακυκλοφορητο απο εποχη refuge denied για οσους δε καταλαβαν)

1 Like

Prequel σε δίσκο, μιλάμε για αρπαχτή από τις λίγες. Ευτυχώς που το πρόσφατο δισκάκι ήταν πραγματικά πολύ καλό.

1 Like

λαιβ 21/7 στο gagarin…η αληθεια ειναι οτι δε το περιμενα με τιποτα αυτο και ισως να ειναι λιγο αχρειαστο
(και χωρις sheppard ε!)

Τους είδα πρόπερσι και ήταν μια χαρά αλλά δεν θα τιμήσω…

Θεσσαλονίκη δεν παίζει;

θα δειξει…λιγο δυσκολο το κοβω ομως

Γιατί αχρείαστο? Λογικά θα τιμήσω μιας και πάντα γαμούν

ειναι μεγαλη λατρεια και συμφωνω οτι γαμουν αλλα δεν εχουν καμια κυκλοφορια στις αποσκευες τους (το ινσεπσιον δε το μετραω σαν κυλοφορια) και τους ειδαμε 2 φορες τα τελευταια χρονια

πεθανε ο warrel Dane???

είναι περασμένο στο wikipedia αλλά δεν βρίσκω κάποια είδηση . Συνήθως σε τέτοια συμβάντα τα άρθρα εντοπίζονται αμέσως απ τη μηχανή αναζήτησης

Τι να πω , μακάρι να είναι κάποιο σιχαμερό/ελεεινό hoax

σε ενα βραζιλιανικο σαιτ ανεβηκε,μακαρι να ειναι ψεμα

1 Like