Saxon - Sacrifice [2013]

Περιμενω το Sacrifice να ειναι καλυτερο απο το μετριο Coat Of Arms,το δειγμα απο πανω ειναι μικρο για να πουμε κατι προς το παρον.

Ειναι στους Ρωσους.

δεχόμεθα λινκ σε περσοναλ μεσατζ :slight_smile:

Ειναι ο πρωτος Saxon δισκος μετα απο καιρο που δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα

Ο χειρότερος δίσκος τους την τελευταία δεκαετία.

Τα :

The Inner Sanctum
Into the Labyrinth
Call to Arms

είχαν τραγούδια που σου έμεναν, εδώ φουλ από κλισέ.

Δεν μου λέει τίποτα που έχει το Saxon λογοτυπο.

Μετρια πραγματα το Sacrifice,στα ιδια η κ λιγο χειροτερο με το Call To Arms.Tα δυο αυτα δισκακια ψιλοαπογοητευσαν ειναι η αληθεια,οχι οτι υπαρχουν τιποτα απαιτησεις για τους Saxon γενικα,απλα κουβεντα να γινεται.

Τα καλά με τα υποδεέστερα άλμπουμ των Saxon κρίνονται σε μικρές λεπτομέρειες. Αυτό έχει θετικό πρόσημο για μένα, μια από τα ίδια αλλά με την καλή έννοια.

Ένα σχόλιο για τις γριές γενικότερο. Όταν γράφουν αυτά τα αργά, βαριά, κακούλικα riff(90s κι έπειτα), πεθαίνω από τη βαρεμάρα τις περισσότερες φορές, το χειρότερο πράγμα στο heavy metal ξέρω γω, ποιος το έκανε πατέντα γαμώ.
Όταν πάλι speed-άρουν, όπως στο Warriors of the Road που δεν είναι και τo υπερέπος λες [I]ΝΑΙ ΜΩΡΕ, SAXON!!![/I]

…με όλα αυτά που διαβάζω, έχω μεγάλη προσμονή για να τακούσω…και ακόμη μεγαλύτερη προσμονή να τους ξαναδώ live:):!:

ετοιμαζομαι να βαλω νεο saxon.αυριο η δευτερη ακροαση.

Το Call To Arms μου αρεσε παρα πολυ εμενα, ειχε μεσα κομματαρες. Βασικα με εξαιρεση κανα 2 κομματια, τα γουσταρα ολα. Το Sacrifice δεν το ακουσα ακομα, αλλα αν ειναι σαν το Call To Arms για εμενα θα ειναι καλο νεο.

καλο,καλο heavy metal.μην περιμενουμε τρελα πραγματα.αλλα καλο μπορω να πω.

Του έριξα μισή “αυτιά” κι είναι αυτό που περιμένεις από τους Saxon. Ένας καλός και τίμιος δίσκος. Σα τους Motorhead ένα πράμα. Ξέρεις ότι ό,τι και να βγάλουν θα το φχαριστηθείς και όταν έρθουν και για live θα τα σπάσουν τα γερόντια!

Βάζουν στη θέση τους πολλά παιδάκια που νομίζουν ότι κάτι κάνουν και βγαίνουν μια ωρίτσα για live…ο παλιός είναι αλλιώς και το “ο νέος είναι ωραίος” το ακούω βερεσέ…

Συμφωνω,καποια αργοσυρτα κομματια των Saxon ειναι σκετη βαρεμαρα,τους ταιριαζει περισσοτερο ο γρηγορος ρυθμος εννοειται.

Αν σου αρεσε το προηγουμενο μαλλον θα σου κατσει καλα κ το Sacrifice,εχει καποια καλα κομματια φυσικα,πχ guardians of the tomb,made in belfast,warriors of the road,εμενα μου φανηκαν καπως αδιαφορα ορισμενα οποτε δεν μου αφησε τοσο καλη αισθηση σαν συνολο.

Κάποια μεμονωμένα κομμάτια έχω ακούσει μέχρι τώρα. Το guardians of the tomb πάντως είναι σκέτη πόρωση, κλασσική σαξονίλα. Αν είναι και τα υπόλοιπα στο ίδιο πλαίσιο, θα μου αρέσει αρκετά ο δίσκος.

Με μια ακρόαση στον πρώτο ολοκληρωμένο δίσκο ever από Saxon που άκουσα, μπορώ να πώ ότι τα σπασε! Stand Up And Fight μεγάλη τραγουδάρα όπως και το Warriors Of The Road :smiley: Μπράβο στους γερόλυκους το σχόλιο για Motorhead ήτανε πολύ εύστοχο. :wink: