Saxon

[SIZE=“4”]EΥΚΟΛΑ![/SIZE]

Ειδα κατι βιντεακια απο το wacken που ειχαν παιξει,καλα ε ενταξει ηταν αψογοι!

Δεν ξέρω αν πρόκειται να δω ποτέ καλύτερο λάιβ από των Σάξον τον Απρίλιο!:roll:

Ρε, Σαξον ειναι αυτοι, μην αποκλειεις τιποτα!:smiley:

χμμ Saxon… καλοι ειναι…! :slight_smile:

Αν και δεν παρακολουθώ τις στούντιο δουλειές τους μετά το '87 (Rock tha nations), πρόκειται για μια από τις καλύτερες live μπάντες που έχω ακούσει

Απλά θα πω “πολύ καλοί”, γιατί δεν ξεχνιέται με τίποτα η πρώτη επαφή με το metal.:slight_smile:
Είχα ακούσει πολύ μικρός και μου αρέσανε, αν και δεν ψάχτηκα παραπάνω στην πορεία.

Σύμφωνα με χθεσινή δήλωση του Biff στο επίσημο site των Saxon, το νέο album της μπάντας θα κυκλοφορήσει τον ερχόμενο Ιανουάριο (ακόμη δεν έχουν αποφασίσει πως θα ονομάζεται), ενώ το πρώτο single θα είναι διαθέσιμο κάπου μέσα στον Οκτώβριο και ο τίτλος αυτού θα είναι “Live To Rock”

:vibrate: :vibrate: :vibrate: :bow2: :bow2:

Aντε να μας ξαναρθουν κιόλας…

good news!!

Μπουαχαχαχαχαχα!!! :metal: :metal: :metal: :metal: Γουστάρω λέμε, γουστάρω τρελά!!! Ε ρε και νάναι ισάξιο με το κορυφαίο άλμπουμ του 2007!!!

Ότι βγάζουν οι Saxon είναι κορυφαίο…
live απλά είναι οι καλύτεροι

εεεετσι απλα

αναμενουμε σιγουρα μεγαλη δισκαρα!
το περσυνο ηταν το καλυτερο που ειχαν βγαλει απο την εποχη του unleash the beast

Το καλύτερο της δεκαετίας ήταν!!!:smiley:

Τον Οκτώβρη θα παίξουν Ισπανία. Fingers crossed…

Μακάρι να ξανά’ρθουν…και να πάει λαός:wink::!:

Εγώ πάντως έχω κλείσει και για Ισπανία! Τα εισητήρια λείπουν μόνο. 3 φορές θα τους δω σε αυτό το tour και αν έρθουν πάλι Ελλάδα, 4!

\m/ SAXON ΡΕ \m/

τους λατρεύω. τους έμαθα με τον άγριο τρόπο στο rock of gods της δραπετσώνας. πήγα τελείως ανυποψίαστος και έφυγα με τα σώβρακα κατεβασμένα. από τότε τους έχω τοποθετήσει εικόνισμα πάνω από το προσκεφάλι μου.

Setlist απο Wacken

     1. Battalions Of Steel 
     2. Let Me Feel Your Power 
     3. Lionheart 
     4. Strong Arm Of The Law 
     5. Killing Ground 
     6. Metalhead 
     7. Wheels Of Steel 
     8. Unleash the Beast 
     9. Dogs Of War 
    10. Rock N' Roll Gypsy 
    11. Rock The Nations 
    12. Motorcycle Man
    13. Forever Free 
    14. Solid Ball Of Rock 
    15. Crusader 
    16. Power And The Glory 
    17. Princess Of The Night 
    18. Heavy Metal Thunder 
    Encore:
    19. Live To Rock
    20. 747 (Strangers In The Night) 
    21. Stallions Of The Highway 
    22. Denim And Leather

Μιας και επανήλθε στην επικαιρότητα το topic να και ένα μικρό update για τη μπαντάρα:

Οι Saxon ανακοίνωσαν το επετειακό tour για τα 30 χρόνια παρουσίας του συγκροτήματος όπου θα έχουν ως ευρωπαϊκό support τους Suidaκra και επιπλέον στην Αγγλία θα έχουν και τους Anvil. Μίλησα με τον manager τους και μου είπε ότι θα έρθουν και Ελλάδα κάποια στιγμή (Νοέμβριο λογικά, μετά το ιταλικό live), τώρα είναι σε συζητήσεις. Εγώ θα ξαναπάω Λονδίνο να τους δω πάντως :D:D

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.saxon747.com/en/itl/main-tourdates/tourdates/

Επίσης αν δεν το έχετε ήδη προσέξει, τον Νοέμβριο κυκλοφορεί το documentary Saxon - Heavy Metal Thunder, The Movie όπου όποιος το προπαραγγείλει θα γίνει Associate Producer και θα αναφερθεί το όνομα του στα credits του dvd, ενώ θα έχει και την ευκαιρία να κερδίσει ένα meet and greet με τη μπάντα και ένα ζευγάρι vip passes για το Wacken 2010. Όλα αυτά λόγω των οικονομικών προβλημάτων της SPV, δεν πιστεύω να σας χαλάει όμως :wink:

Πληροφορίες εδώ: http://www.coolheadproductions.com/SAXONDVD/