Scorpions αθηνα 27/10/2010

Πουλαω ενα εισητηριο για κερκιδες, οσο ακριβως αγοραστηκε. ευχαριστω

εύγε νέε μου, εύγε…

Επιτελους εφτασε η μεγαλη μερα και τωρα τιποτα δεν μας στο χαλαει… 21 μερες μετα απο την ακυρωση θα δουμε τους Scorpions στην τελευταια τους περιοδεια (αλλα δεν νομιζω στην τελευταια τους συναυλια στην Ελλαδα οπως εχει ακουστει) και θα περασουμε για αλλη μια φορα τελεια σε ενα γεματο ΣΕΦ…

ειμαι δουλειά, δεν μπορω να συγκεντρωθώ, α ρε πόρωση στα γεράματα… the best is yet to come 8)

anyone?

Για τις ωρες ισχυουν τα προηγουμενα??Δλδ υπολογιζουμε να βγουνε 10 παρα-10??

μάλλον ισχύει ότι και στην προηγούμενη ημερομηνία…

Πωλούνται 2 εισητηρια (αρενα) 50 ευρώ (και τα 2) λογω ανάγκης…τηλ 697-3821616 (Μπάμπης)

φευγω για σεφ… καλα να περασουμε…:drunk:

Έχουν φάει βροχή για τα επόμενα 50 χρόνια…:?

Σκατόκαιρος στας Αθήνας;;; :confused: :confused:

ειμαι ο πρωτος που γραφω εντυπωσεις
εχω δει αλλες 5 φορες απο το 1996 τους σκορπς και πλεον εχω να δηλωσω το εξης…
Εχουν καταντησει μπαντα για τα μπουζουκια
Τοσα χρονια μια απο τα ιδια στα λαιβ τους με εξαιρεση οταν ειχαν φερει τον μεγιστο ROTH
Αποψε αυτο που ειδα το θεωρω ντροπη για την ιστορια τους.
Χαλια αποδοση των κομματιων (μεχρι και το holiday του αλλαξαν τα πετρελαια!!!), χαλια ηχος σε ενα χαλια χωρο γεματο ατομα που τους ακουνε αναμεσα σε Πανο Κιαμο και Πυξ Λαξ. Μουγκαμαρα σε ολο το λαιβ κ ξελαρυγιασμα στο wind και στο holiday.
Ευχομαι να μην ξαναερθουν ποτε και ας μεινω με την πικρη γευση… Θα θυμαμαι για παντα το περιστερι του 96 οπου γκρεμιζαν κοκκαλα και ηταν ΡΟΚ.
Θα τους αγαπαω παντα αλλα αυτο που ειδα για αλλη μια φορα (6η) ηταν απαραδεκτο
Μην μπειτε σε διαδικασια να κραξετε. ειναι η προσωπικη αποψη καποιου που εχει ολα τους τα albums και singles και θα συνεχισει να τα αγοραζει οσο μαπα κ αν ειναι μονο κ μονο επειδη καποτε τους αγαπουσε πολυ.
Αυτα και περαστικα μας.

ΥΓ. ηταν στιγμες που φαντασιωνομουν να βγαινουν οι slayer και να τα γαμανε ολα στη σκηνη. Ε ρε στραβωμενες φατσουλες που θα ειχαμε απο κατω απο τους ονιραμα boys and girls :stuck_out_tongue:

Μία απο τα ίδια,για όσους τους έχουν δει πολλές φορές,ας ελπίσουμε το καλοκαίρι (που θα ξανάρθουν 10 ιουλίου ) να φέρουν τον ροθ,να ακούσουμε τίποτα διαφορετικό

Δυστυχώς απογοητευτικοί και κουραστικοί. Το '04-'05 (που 'χαν παίξει και Θεσσαλονίκη) απείρως καλύτεροι.

???

Σήμερα έμαθα από εγκυρότατη πηγή ότι έκλεισαν για καλοκαίρι,μάλλον καραισκάκη,και αν προσέξατε στην οθόνη στο big city nights είχε την ημερομηνία 10 ιουλίου

τς τς τς τς

δεν θα κάνει εντύπωση σε κανέναν άμα ισχύει.

[SPOILER]πόσο πιο τσάτσοι[/SPOILER]

Λίγα για τους Scorpions.Είναι η μεγαλύτερα μπάντα του πλανήτη αυτή τη στιγμή.Σας μιλάω απο μια χρονομηχανή και εδώ είναι 1976 και μόλις βγήκε το Virgin Killer.
Ένα χρόνο χάρηκαν γιατί μετά…Let there be guitar, there was guitar.

το μονο καλο στην ολη βραδια ηταν που ειδα τον Μαριο Ηλιοπουλο μαζι με firewind…
νομιζω ξεχωρισε η παρουσια του στη μπαντα…εστω και για ενα live ηταν ευχαριστη εκπληξη!

firewind γενικα χαλια…αθλιος ηχος…καλα ο κοσμος που ηταν εκει δεν τους ηξερε αρα λογικο να μην συμετεχει…
scorpions τι να πω, τα σχολια ειναι περιττα…
απλα ηταν η χειροτερη φορα τους…τα κομματια τα σκωτοσαν, σχεδον ολα ομως
πρωτη φορα ειδα τοσο κακη αποδοση των κομματιων
ο κοσμος ηταν οτι να ναι…
ετσι λοιπον τελειωσαν για μενα…4η και τελευταια…και πολλες ειναι…[-X