Scorpions-humanity hour1

Σουρδε??? :smiley: :smiley: :smiley: Μη γραφεις με κεφαλαια βλακα.

ΟΙ ΣΟΥΡΔΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Ο ΑΝΓΕΛ ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ!ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΘΑ 3-4 ΔΙΣΚΟΥΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΙΛ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΙ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ 4 ΠΟΖΕΡΟΔΙΣΚΟΥΣ ΒΓΑΛΑΝΕ,1 ΑΡΕΝΑ ΡΟΨΚ ΓΑΜΑΤΟ(ΤΟ ΚEEP THE FAITH) ,1 ΒΛΘΕΣ TO THESE DAYS KAI ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΝ ΣΤΟ MTV-STYLE.

Το Keep the faith ειναι δισκαρα. Μην ακους τον Τελη, παπατζης και γραφικος ειναι, κατα βαθος γουσταρει Bon Jovi. :stuck_out_tongue:
Σουρδε κατω απο κει που γραφει “Συναυλιες” λεει και προσωπικα μηνυματα, τσεκαρε τα λιγο γιατι εισαι ντιπ για ντιπ.

Και παπατζής και γραφικός είμαι και γουστάρω Bon Jovi και το Keep the faith είναι ο καλύτερος τους δίσκος, ωστόσο μπροστά τους οι Scoprions της Crazy World και Savage Amusement εποχής είναι πρωτοποριακοί…

ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΡΩΝΕΣΑΙ, ΝΑ ΣΥΓΚΙΝΕΙΣΑΙ,ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ.ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΑΣΕ ΤΑ “ΠΟΙΟΤΙΚΑ” ΓΙΑ ΛΙΓΟ,ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΩ!!!

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΓΕΛ ΚΑΙ ΑΡΕΣΕΙ JOVI.
Y.Γ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟI ΔΙΣΚΟI TO SAVAGE AMUSEMENT KAI TO CRAZY WORLD.ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ,ΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ CRUSH,ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.

Γιατι το [size=6]Bounce [/size]και το Have A Nice Day τι ήταν? κατι ποιοτικο?
εμενα μου αρεσει 7800 fahrenheit, slippery when wet & keep the faith απο τα παλια γιατι τα νεα ειναι πολυ χάλια.

τα dreamers και too far δεν τα βρήκα από το internet αλλά μου τα έγραψε ένας φίλος…αλλά τα έχουν βρει διάφοροι στο internet,βρίσκονται δηλαδή,ψάξε!!!
τα αποτελέσματα θα τα δούμε με τον Desmond Child ο οποίος είναι αρκετά μακριά από το ύφος των scorpions…

Ρε το Have a nice day αν και δεν προσφέρει κάτι καινούργιο είναι δισκάρα… Πολύ καλές συνθέσεις… Το Bounce είχε 3,4 τραγούδια που έσωζαν την κατάσταση Hook me up etc
Το Crush ήταν hitαρα και το These days ήταν μαλακία (για μένα)… Οι Bon Jovi παίζουν σαν U2… Τι να μας πει ο UNESCO Bono για την ζωή του… Oi Βοn Jovi είναι κλάσεις ανώτερη μπάντα σε όλα…
Oι Scorpions με εφτιαξαν με το τελευταίο τους Unbreakable το οποίο ήταν δισκάρα και έχω πολύ μεγάλες προσδοκίες…

Οποιος θελει τα Dreamers και Too Far , αν εχει soulseek με λιγη επιμονη και πολλα search θα τα βρει.

αν και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο ως τραγούδια και τα 2…το dreamers είναι από Schenker-Meine-Bazilian και είναι μπαλάντα που ανεβάζει όμως στροφές…
το Too far είναι Jabs-Meine ακουστική μπαλάντα με φοβερά,βελούδινα φωνητικά…
προτείνω το miracle από scorpions,περσινή μπαλάντα για το τσουνάμι…φοβερή…

Αρχές Οκτωβρίου οι Scorpions θα πάνε στο Los Angeles για την ηχογράφηση του καινούργιου τους δίσκου. Οι ηχογραφήσεις αναμένεται να έχουν ολοκληρωθεί μέσα στον Φεβρουάριο ενώ παραγωγός θα είναι τελικά ο Desmond Child.

Στάνταρ;;;

Στάνταρ;;;[/quote]

Στάνταρ ΑΣΟΣ ότι στο cd θα συμμετάσχει και ο Ρουβάς

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τελικα μερικες φορες ζωγραφιζεις …αν και στο ξαναλεω το These Days ηταν και ειναι δισκαρα … τετοιος δισκος δεν θα ξαναγραφτει παλι απο Bon Jovi.

Tωρα για αυτον που λεει οτι το Have A Nice Day οτι δεν ηταν πιοτικος ας παει να ακουσει το No.One των Scorpions που ειναι μεσα στην ποιοτητα … Ηave A Nice Day φιλε μου.

ναι ναι,σίγουρα ο Desmond Child…

Καλό αυτό! Να δώσει και κανένα refrainάκι!
Πάντως είναι ενδιαφέρον το ότι από το “Crazy World” και μετά χρησιμοποιούν κάθε φορά διαφορετικό παραγωγό. Έχεις τη σιγουριά ότι κάθε δίσκος θα έχει κάτι το διαφορετικό. Όπως όντως και συμβαίνει από το '90 και μετά.
Πίστευα πάντως πως μετά τη συνεργασία με τον Dierks το 2002 θα τους αναλάμβανε εκ νέου αλλά φαίνεται δε θα τα βρήκαν.

πιστεύω ότι έπρεπε να δουλέψουν με dierks τώρα…μακριά οι scorps απ’το στυλ του Child…θα δούμε…

για να θυμηθούμε τους παραγωγούς…

lonesome crow-conny plank
fly to the rainbow-scorpions
in trance μέχρι savage amusement-dieter dierks
crazy world-keth olsen,scorpions
face the heat-bruce fairbairn,scorpions
live bites-scorpions
pure instict-erwin musper
eye to eye-peter wolf
moment of glory,acoustica-scorpions,kolonovits
unbreakable-scorpions,erwin musper…

Λέγεται πως στο “Fly To The Rainbow” τους βοήθησε στην παραγωγή ο Frank Bornemann των Eloy!!!

δεν ξέρω…δεν αποκλείεται καθώς υπάρχει και η σχέση eloy-rosental…

Αυτος που τους βοηθησε στο Fly To The rainbow ηθελε να τον φωναζουν Mack, ειχε πει ο Meine αλλα δεν αποκαλυψε το ονομα του δημοσια.