Septic Flesh

Από τις αγαπημένες μου μπάντες…το Communion κατά τη γνώμη μου είναι απίστευτη δισκάρα…επίσης, Revolution DNA, Sumerian Daemons, Mystic Places Of Dawn και A Fallen Temple μετράνε…

Toυς παρακολουθούσα την περίοδο από το Ophidian Wheel (ΜΕΓΑΛΟΣ δίσκαρος) μέχρι το Revolution DNA (διαφορετικό, αλλά πολύ οκ εντέλει). Τα τελευταία χρόνια που έφυγε ο ράφλας από τις κιθάρες μ’έχουν ξενερώσει λίγο και δεν τους πολυπαρακολουθώ, αλλά ό,τι έχω ακούσει μου’χει φανεί οκ.

Άπειρο ρισπέκτ όμως για το ότι είναι πλέον φουλ διεθνής (κι όχι ελληνική) μπάντα και για όσα έχουν καταφέρει έξω.

Κανεις λαθος.Ο ραφλας μια χαρα ειναι στην μπαντα.Απλως γραφει μονο.
Δεν ακολουθει στις συναυλιες απλα.Στο τελευταιο αλμπουμ το ριφ του
Anubis κανει κρα για το ποιος το εχει γραψει.
Τσεκαρεις και γουσταρεις : http://www.youtube.com/watch?v=LdxvCgWxlNY

sign-:oops:

Να ναι καλά η Έλενα!Πραγματικά δεν περίμενα να μου αρέσουν τόσο πολύ, και στην αρχή νόμιζα πως δεν ήταν καν από Ελλάδα, αλλά μετά το χάρηκα.

Το Communion μου αρέσει σε σχέση με τα υπόλοιπα, δλδ νταξ έχουν δισκάρες, αλλά αυτό μου αρέσει ένα click πιο πάνω.
Φοβερές κιθάρες και τρομερή ατμόσφαιρα σε όλα τα κομμάτια.
Μακάρι να τους ξαναδώ σύντομα.


Now playing: Septic Flesh - Lovecraft’s Death
via FoxyTunes

Να και μια φορά που αναγνώρισες το απίστευτο γούστο μου :p:p

Πολυ θα μ’αρεσε να ακουγα τα πρωτα Septic Flesh επαναηχογραφημενα με κανονικο ντραμερ.
Και ξερω και αρκετους που θα τους αρεσε αυτο.

Κοπελα που της αρεσουν τα 2 πρωτα Katatonia εννοειται οτι εχει γαματο γουστο.

Ευχαριστώ πολύ :oops: άλλοι δε το βλεπουν αυτό :smiley:
πάντως έτσι κ αλλιώς, το πρώτο album των Septic Flesh, για παράδειγμα, είναι πολύ καλό!

Woman Of The Rings

από την συλλογή Ηammer Holocaust II.

Ίσως το αγαπημένο μου κομμάτι τους

(οποιαδήποτε ομοιότης στο ριφφ με το κομμάτι των Τρύπες που κυκλοφορησε την ίδια χρονια, είναι συμπτωματικη μάλλον)

Revolution DNA δαγκωτό…το highlight της καριέρας τους…(αν και πηγε απατο…)

τεραστιο συγκροτημα με πολυ καλες κυκλοφοριες στο ενεργητικο του ! το sumerian daemons πραγματικα ειναι αξεπεραστο ! θυμαμαι οταν το ειχα πρωτοακουσει οντας ξαπλωμενος στην κρεβαταρα μου (εννοειται με κλειστα τα φωτα), ενω εξω η καταιγιδα λυσσομανουσε αδιακοπα, ομολογω πως ειχα ψιλοχεστει απο τον φοβο ! απο τοτε και καθε φορα που το ακουω, εχω οδηγηθει στο συμερασμα οτι αυτη η μαυριλα που ξεχυνεται απο τα ηχεια του στερεοφωνικου μου απλα δεν υφισταται…και θα τολμησω να πω οτι για μενα αποτελει τον καλυτερο δισκο που συνεθεσε ποτε ελληνικο μεταλ συγκροτημα ! με το communion επεστρεψαν πιο δριμυτεροι απο ποτε και εγω πλεον περιμενω εναγωνιως την κυκλοφορια του καινουργιου τους πονηματος…

:thumbup:

Βασικά, το Revolution DNA το αγαπάω περισσότερο απ’όλα γιατί ήταν τεράστιο στοίχημα. Ελάχιστα συγκροτήματα έχουν τολμήσει να κάνουν κάτι τόσο τολμηρό μουσικά σε παρόμοια φάση της καριέρας τους. Για να μην αναφέρουμε ότι ήταν και πολύ καλό άλμπουμ, άλλο που πέρασε πράγματι στο ψιλοντούκου.
Το Sumerian Daemons όσο απίστευτο άλμπουμ και να ήταν, εντάξει, για το χώρο και το χρόνο που βγήκε ήταν “ασφαλές”. Όχι ότι αυτό λέει κάτι, προσωπικά μου άρεσε και αυτό, και το communion.
Αλλά revolution dna απλά :respect:

Εγω απο το Revolution DNA ξεκίνησα να τους αγαπάω. Ως τότε μου φαίνονταν απλά καλή μπάντα. Ειχαν τις κομματάρες τους μεν αλλά όλοκληρο άλμπουμ δύσκολα το άκουγα. Sumerian Daemos και Communion απλα προσκύνησα όπως προσκυνησαν και παρα πολλοι και έξω. Πάντως μεγάλη μαλακια που ανάμεσα στα 2 αυτά διαλυθηκαν. Τους πήγε πίσω.

Πάντως όταν ήρθαν για live εδω Σερρες δεν μου έκατσε και τόσο καλα που έπαξαιν κομματια μονο απο τα 3 τελευταίας του. Σιγουρα είναι τα καλυτερα τους αλλα και κανα 2 παλια αν έπαιζαν δεν θα ήταν και τόσο κακό πια.

δισκαρες τα ophidian wheel,revolution DNA,Communion…το ophidian wheel πολυαγαπημενο μου…εδω ολοκληρο το phallic litanies εγραψα στα ‘‘στοματικα’’ τραγουδια αλλα τπτ…:p:lol::lol:

τα εχουμε πει χιλιες φορες…

revolution DNA, Communion ειναι δισκαρες…

αλλα εκανα την μαλακια μου και εγω…
ειδα την εκδοση του revolution DNA που ειναι κοκκινο το cd(πλαστικο) στο media markt και δεν το πηρα οταν το ειδα…
απο τοτε δεν το εχω ξαναδει…:frowning:

Kαι τα Esoptron και Α Fallen Temple είναι διακάρες για να μην ξεχνιόμαστε! Αλλά το Communion δεν το περίμενα τόσο μα τόσο καλό! Ελπίζω το καινούριο να είναι στα ίδια επίπεδα ποιότητας…

Ξέρουμε τίποτα για το καινούργιο;

SEPTIC FLESH!!! τα λόγια είναι περιττά! όσο το κενούριο έχω βρει αυτο

[I]SEPTICFLESH is frantically working on the details of the songs that will appear in the successor album of ?Communion?. The recording process is scheduled to begin in mid summer at their own newly build DEVASOUNDZ studios in Athens. Once again the orchestral parts will be recorded in Prague under the guidance of Chris Antoniou (CHAOSTAR).

This time, the band?s effort is bound to expand its dark and dreamy sound-scapes and will be enhanced by the famous producer Peter Tagtgren (Amon Amarth, Marduk, Therion, Children of Bodom, Celtic Frost, Immortal, etc) who will be handling mixing duties.[/I]

http://metalzone.gr/articles.php?action=details&id=15701&lang=en

Μείνετε συντονισμένοι στο Rocking. Θα μάθετε πολλά και καλά σύντομα…
Γενικά σύντομα το site θα έχει κάτι από SepticFlesh…:wink:

δεν γινεται να αφησω να κλεισει χρονος απο το τελευταιο ποστ στο σαιτ της καλυτερης ελληνικης μπαντας και μαλιστα μιας και ερχεται το νεο αλμπουμ οσονουπω (τι “ασχημη” λεξη που ειναι, δεν την ξαναλεω).

χθες ακουγα το Communion και πραγματικα δεν πιστευω οτι εχει φτιαχτει ποτε πιο ΠΟΙΟΤΙΚΟ αλμπουμ απο εληνικη μπαντα (εκπληκτικο ειναι και το theogonia, με την εννοια που το λεω). και δεν εννοω μονο να εχει κομματαρες αλλα και να διαφοροποιει τη μπαντα απο τη μαζα. ανεκαθεν οι σεπτικ ειχαν το στυλ τους ομως με τουτο εδω εγιναν ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ. παρα μα παρα πολλα μπραβο και ελπιζω το νεο αλμπουμ να ειναι και αυτο πολυ καλο. εχω εναν μικρο φοβο αλλα σιγουρα δεν θα ειναι πατατα. δεν γινεται αυτη η μπαντα να βγαλει πατατα… (απο τις λιγες φορες που λεω κατι τετοιο-και πανω απ ολα που το πιστευω)…