Septic flesh συναυλίες

Θα περιμενου σετλιστ,εντυπωσεις κτλ :slight_smile:

Setlist μην περιμένετε, γιατί άρχισα να τους ακούω από τότε που είδα την αφίσα για τη συναυλία πριν 5 μέρες (και μου άρεσαν πολύ, ειδικά το CD Esoptron) :frowning:
Η αφίσα γράφει ότι η συναυλία αρχίζει στις 19:00. Αναρωτιέμαι μήπως έγινε κάποιο λάθος.

Μόλις γύρισα από τη συναυλία! Ήταν πολύ καλοί, αν και δεν έπαιξαν κανένα τραγούδι από το Esoptron. Έπαιξαν από το Communion τα Lovecraft´s Death, Anubis 3. Communion, We, The Gods, Persepolis 8. Sangreal. Τα υπόλοιπα δεν τα ήξερα.
Ο ήχος πολύ καλός, ο Spiros Antoniou απίστευτος, πολύ ορεξάτος, φοβερή σκηνική παρουσία. Δυστυχώς έπαιξαν μία ώρα και κάτι, αλλά αυτό είναι λογικό αφού το εισιτήριο κόστισε 12 ευρώ και έπαιξαν συνολικά 4 συγκροτήματα.

Μεθαύριο Αμύνταιο, από το πουθενά. Ψήνομαι να πεταχτώ μία βόλτα.

Παρεπιπτόντως, νομίζω για Σέρρες αύριο έχει ακυρωθεί, λόγω καιρικών συνθηκών, αλλά και πάλι νομίζω, δεν μιλώ με βεβαιότητα.

O Σωτηρης (καθαρα φωνητικα) ηταν ? Απο το Esoptron παλιοτερα παιζανε το ομωνυμο.
6 απο το καινουριο :-k Καλη φαση!

Ο Σωτήρης δεν ήταν (εκτός αν μάκρυναν τα μαλλιά του 30-40εκ. :lol: ). Υπήρχαν ηχογραφημένα καθαρά φωνητικα, όπως και όλα τα ορχηστρικά στα τραγούδια του Communion.
Φωνητικά έκανε μόνο ο Χρήστος. Πριν τη συναυλία αναρωτιώμουν πως κάνει τόσο χαμηλά φωνητικά και αν θα μπορούσε να τα κάνει live. Φυσικά τα έκανε ολόιδια. Γενικά είναι φοβερός τύπος, που έδειχνε να γουστάρει πολύ αυτό που κάνει.
Έπαιξαν και ένα τραγούδι από το Revolution DNA, αλλά δε θυμάμαι ποιο.
Το μαγαζί ήταν γεμάτο (ήταν μικρό βέβαια, 100-150 άτομα).
Δυστυχώς δεν έπαιξαν οι Overgarven, όπως ήταν προγραμματισμένο. Έπαιξαν 3 άλλα συγκροτήματα, από Καβάλα, Αλεξανδρούπολη και Ξάνθη που γενικά ήταν πολύ καλοί.

Ε τα φωνητικα τα κανει μεσω παραμορφωσης αλλα οτι και να λενε μερικοι ειναι γαματος τυπος.
Και γενικα του αρεσει αυτο που κανει.Σωτηρη θελουμε καθαρα φωνητικα λαιβ στην Πατρα!
Αντε διπλα μενεις!Εχουμε καιρο μεχρι το λαιβ τους εδω αλλα οσο να’ναι το περιμενω.

Αλήθεια, ο Σωτήρης γιατί δεν ήταν;

Στο αμυνταιο ήταν κανενας να μας κανει ενα μινι report???

Πήγα Αμύνταιο παρ’όλο που είμαι απο Θεσσαλονίκη για 2 λόγους …

1)Φοβήθηκα μήν ακυρωθούνε οι Σέρρες λόγω καιρού και με βόλευε και η κυριακή για μία βολτίτσα.
2)Στο Αμύνταιο παίζανε σαπόρτ και μία από τις αγαπημένες μου undeground μπάντες οι Overgarven.

Δυστηχώς δεν είμαι αρμόδιος να κάνω ρεπορτ αλλά έριχνε καρεκλοπόδαρα!!! και δεν παίξανε και oi Overgarven γαμώτο!

το μαγαζακι μικρο-μεγαλο? απο κοσμο? μονο οι septic flesh παιξαν? ποση ωρα? :-k

Δυστυχώς οι Overgarven δεν έπαιξαν ούτε στην Καβάλα, παρόλο που ήταν 2ο όνομα στην αφίσα. Τους είχα ακούσει με τους Rotting Christ και μου είχαν αρέσει πολύ.

Πολυ μικρο το μαγαζί καμιά 100στή άτομα είμασταν και παίξανε μόνο φλες περίπου 1 ώρα και 20 λεπτά.

Πολύ δυνατοί πάντως λαιβ!λες και περνάνε δευτερη νιότη οι φλες!

Συμφωνώ απόλυτα!

Thanx φιλε! :slight_smile:

Είναι όντως πολύ καλοί και τα κομμάτια τους και η σκηνική τους παρουσία.Και εγώ στο ίδιο ακριβώς live τους είδα.απότι είδα στο myspace τους σταματάνε τις εμφανίσεις για να μπούνε στο στούντιο.

Λογω των καιρικων φαινομενων στις Σερρες αλλαξε συναυλιακο χωρο και αντι για ενα ανοιχτο θεατρο που θα γινοταν εγινε σε μια κλειστη αιθουσα θεατρου(?) τελευταια στιγμη για να μην ακυρωθει το show.
Anyway δεν χαλαστικαμε…Να προσθεσω… αξιολογο support ηταν αυτοι που επαιζαν old school death metal απο Αθηνα soz δεν θυμαμε το Name…Αnyway καλο το live…ΧΑΛΙΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ μετα εργα τους!!!:lol::lol::lol:

για Αθήνα παίζει τίποτα???

10 Ιανουαριου στο gagarin

Εγώ την Παρασκευή τους είδα στο Stone στην Πάτρα. Το μέρος ήταν χάλια κλασσικά, μιας και ο χώρος πιστεύω είναι “λίγος” για μεγάλα ονόματα… Οι Slavebreed με το grindcore/deathgrind τους δε μου άρεσαν, αλλά οι Septicflesh ήταν φοβεροί. Ο Σωτήρης πάλι δεν έπαιζε και δεν ξέρω γιατί, κάποιος εδώ στο φόρουμ είπε ότι δεν έπαιξε και στις άλλες συναυλίες… Αλλά στην Πάτρα ήταν στο κοινό σαν θεατής… Τα τραγολυδια που έπαιξαν ήταν πάνω κάτω τα ίδια που είπε και ο προηγούμενος… Εδώ Πάτρα έπαιξαν 1 ώρα μόνο όμως, οπότε πιθανόν να πάω και Αθήνα γιατί δεν έμεινα ικανοποιημένος! Θέλω κι άλλο!