Sepultura Live στα Ιωάννινα

31/5 Λάρισα! το έβγαλε η διοργανώτρια

μολις το εγραψα στις φημες. ειπα να μην ανοιξω ΚΑΙ για εκει θρεντ.

και γω βαριόμουν :stuck_out_tongue:

Βασικά πρέπει να κάνουμε ένα Sepultura Greek Tour 2012!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!

Γιατί για Λάρισα, ηράκλειο και ιωάννινα δεν ανακοινώθηκε ακόμα επίσημα από το site τους?

Ξεκίνησε χθές η περιοδία που θα περάσει και από την Ελλάδα. Το σετλιστ ήταν αυτό

[SPOILER]1 .Intro
2 .Dark Wood of Error
3. Refuse/Resist
4. Kairos
5. Relentless
6. (else not in order)
7. Convicted in Life
8. Choke
9. Attitude
10. Sepulnation
11. Troops of Doom
12. Mask
13. Just One Fix (Ministry cover)
14. Arise
15. Territory

  1. Ratamahatta
  2. Roots Bloody Roots[/SPOILER]

Μια χαρά μου φαίνεται. :slight_smile:

Μια χαρα χαλια μου φαινεται εμενα.
Που ειναι Μass Hypnosis,Desperate Cry,Dead Embryonic Cells,Inner Self,The Hunt…???
Tελικα θα παιξουν στη Λαρισα?

Καλά νταξει δεν τα περιμένω όλα αυτα. Λογικό είναι να παίζουν πολλά από τα τελευταία. Εδώ στη Λαρισα έβγαλε ανακοίνωση ένας στο fb οτι θα παίξουν 31 μαίου αλλα από τότε ούτε για εισητηρια είπαν τίποτα ούτε έχει βγει ανακοίνωση στο Official των Sepultura.

Γιατί μόνο 3 τραγούδια απ’ τον καινούριο δίσκο? Το Kairos είναι δισκάρα, θα έπρεπε να το τιμήσουν περισσότερο!

Δεν είναι το προηγούμενο.Τώρα το αλλαξαν στο setlist.fm. Εβαλαν αυτο.

[SPOILER]1. Ιntro(from Arise)
2. Dark Wood of Error
3. Refuse/Resist
4. Kairos
5. Relentless
6. Dead Embryonic Cells
7. Convicted in Life
8. Choke
9. Attitude
10. Sepulnation
11. Troops of Doom
12. Subtraction
13. Dialog
14. Mask
15. Septic Schizo / Escape to the Void
16. Just One Fix (Ministry cover) (band offered to play something from “Beneath the Remains” album, but audience chanted “Just One Fix”) :!:(Παλικάρια οι Λετονοί)
17. Arise
18. Territory
Encore:
19. Ratamahatta
20. Roots Bloody Roots [/SPOILER]

TO ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΤΩΝ SEPULTURA ΣΤΙΣ 31 ΜΑΙΟΥ ΣΤΟ ΜΥΛΟ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΖΕΣΤΑΜΑ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΤ ΑΝΤΟΧΗΣ!!!

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΟΙ HIDDEN IN THE BASEMENT ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ!!!

Ωραία πράγματα. και Hammercult μαζί.

SEPULTURA:
MAX CAVALERA
IGOR CAVALERA
ANDREAS KISSER
PAULO JR

Εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου παιδες. Μπορει να ειναι το συγκροτημα που με μυησε στην Μεταλ μουσικη,μπορει να εχω κανει τατου πανω μου με το σημα τους, αλλα για μενα οι τωρινοι ειναι απαραδεκτοι,δεν μπορω να τον βλεπω αυτον τον μαυρο να τραγουδαει.
Καλα να περασετε οσοι πατε

Τι λες ρε μαλάκα άσπρε…

χαχα. Ντάξει δεν το είπε ρατσιστικά ρε. ο Derick Green είναι μορφή αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει τη φωνή του Max.
Tο θέμα είναι οτι εκείνο το line-up ήταν πριν 15 χρόνια. Τώρα είναι αλλο. Όποιος γουστάρει έρχεται.
Και σίγουρα θα περάσουμε καλά όσοι πάμε :slight_smile:

Γιατί ρε παιδιά;
Το “Racist piece of shit” από το Territory δεν το λέει καλά;

Ενταξει θα προσπαθησω να μην σου απαντησω,γιατι θα χεστουμε και δεν εχω ορεξη. Μαυρος εισαι,γι’αυτο παρεξηγηθηκες?

Οντως δεν το ειπα ρατσιστικα. Αυτο που εννοω ειναι οτι αλλο να βλεπεις τον MAX πανω στην σκηνη με την κιθαρα του να τα σπαει και αλλο να βλεπεις τον “μαυρο”, να ειναι απλα πανω στην σκηνη και να τραγουδαει. Οπως ειπα και πριν, στους Sepulrura οφειλω τα μουσικα μου ακουσματα,τους εχω πανω μου και θα τους εχω μεχρι να πεθανω και φυσικα οσοι πατε καλα να περασετε. Τους εχω δει 2 φορες,αλλα σαν τον MAX…πουθενα και τιποτα. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,μην αρχισει κανενα παιδακι να βριζει παλι…

+100000000000
Συμφωνω απολυτα με την αποψη σου αδερφε

ρε παιδιά, μισό να καταλάααααααβωωωωωωω κάτι σας περικαλώ:

ΟΚ οι αυθεντικοί/ορίτζιναλ (αν θέτε) Σεπούλτουρα έχουν αυτό το λαιν-απ [I]MAX CAVALERA -IGOR CAVALERA- ANDREAS KISSER - PAULO JR[/I], καθότι και ιδρυτικά μέλη. Αλλά ΠΟΙΟΣ ήταν το αφεντικό της μπάντας ουσιαστικά; Δηλ. [I]αυτός με τα δικαιώματα ονόματος, κοπυραϊτ, κ.τ.λ.;;;;[/I] Αφού φύγανε αυτοί, οι νέοι “Σεπούλτουρα” με ποιο δικαίωμα κρατάν το όνομα της μπάντας και περιοδεύουν και βγάζουν δίσκους; [B]ΟΙ Αφοι Καβαλέρα τους έδωσαν εν λευκώ την άδεια χρήσης ονόματος; Έτσι έγινε…;;[/B]


[COLOR=“Gray”]Ναι, ενώ έχω 1-2 δίσκους τους, δεν είμαι ούτε φαν τους ούτε έχω παρακολουθήσει την ιστορία τους…[/COLOR]

Εαν θυμαμαι καλα ειχε φυγει πρωτα ο Max στα τελη του 1996 και μετα εφυγε ο αδερφος του .Προφανως εχεις δικιο σε αυτο που λες. Κακος τα αδερφια επετρεψαν στα νεα μελη να χρησιμοποιουν αυτο το ονομα,γιατι οπως και να το κανουμε ,ειναι ιστορικο ονομα στην μεταλ σκηνη.
Απο κει και περα,δεν παυει ο καθενας να εχει την γνωμη του πανω σε αυτο το θεμα.

Αρκετά άσχημος ήχος. Επίσης λίγο πράματα από πιο παλιό υλικό. Ο ντραμμερ μου άρεσε πολύ