Sepultura vs Slayer

κοιτα μεγαλε, οκ, να εχεις αποψη, αλλα μη σπαμαρεις στο τοπικ αφου δε γουσταρεις το θεμα του. αν δηλαδη ανοιγες εσυ 5 τοπικ, και εμπαινα και ελεγα την αποψη μου οτι το ενα ειναι χαλια, το αλλο δε μ’ αρεσει, το αλλο μαπα, το αλλο σκατα, θα σου καλοφαινοταν;

αν δεν ακους το ειδος, δεν εχεις λογο να γραφεις στο τοπικ. λεει “προτιματε αυτόν ή εκείνον;”. αν δε γουσταρεις κανεναν, δικαιωμα σου, αλλα να περιμενεις αντιδρασεις οταν σπαμαρεις ανουσια.

Sep γιατι ειχαν πιο πολυ παθος απο τους Slayer επισης ποτε δεν συμπαθησα τους Slayer!

οχι.
αν δεν του αρεσει το ειδος, δεν μπορει να εχει αποψη για τα 2 μεγαλυτερα συγκροτηματα του ειδος!

θα ειχε αποψη αν το topic ηταν “σας αρεσει το thrash?” ή κατι παρομοιο…

σιγουρα και ο τροπος του δεν ηταν και ο καλυτερος, αλλα δεν ηταν αυτο που με πειραξε.
κρινω μονο απο αυτο που ειδα εδω, δεν εχω κατι με τον rock, το ξεκαθαριζω…

Ήδη με αυτή τη πρόταση συμπεραίνω ότι ο άλλος έχει άποψη. Απλώς όπως έχω πεί πολλές φορές ο τρόπος έκφρασης κάνει τη διαφορά. Από τη στιγμή πού έχουμε δημοκρατία όλες οι απόψεις είναι δεκτές αρκεί να εκφράζονται σε λογικά πλαίσια. Αν δηλαδή ο rock είχε πεί απλά ότι δεν του αρέσει καμία από τις 2 μπάντες με εξαίρεση κάποια τραγούδια δεν θα είχες δώσει σημασία.

μπορει να ειναι οπως τα λες, αλλα γενικα δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο εγραψε αφου δεν του αρεσουν.

ειπα οτι ΔΕΝ εχει αποψη για τα 2 συγκροτηματα, ΕΠΕΙΔΗ εφοσον δεν του αρεσουν=δεν τα ακουει, δεν μπορει να τα συγκρινει.

ο λογος του δημοψηφισματος ειναι η ΣΥΓΚΡΙΣΗ των 2.
ποσο πιο λιανα να το κανω???

Στη σύγκριση των 2 συγκροτημάτων απλά δεν επέλεξε κανένα.

νραξει ρε παιδια, τη γνωμη του ειπε κι’αυτος, οταν δλδ μπαινει ο Bluezlick και λεει σ’ολα τα polls ΚΑΝΕΝΑ γιατι δεν τον κραζετε? φιλικα παντα…

νραξει ρε παιδια, τη γνωμη του ειπε κι’αυτος, οταν δλδ μπαινει ο Bluezlick και λεει σ’ολα τα polls ΚΑΝΕΝΑ γιατι δεν τον κραζετε? φιλικα παντα…

Άκυρο παράδειγμα.

Δηλαδή ρε furor την περίπτωση να έχει ακούσει και τα δύο συγκροτήματα και να μην του άρεσε κανένα την αποκλείεις? Γιατί να απαγορεύεται να το γράψει? Η μήπως έπρεπε να πάρει άδεια?

αυτο συμβαινει…αλλα τεσπα δεν υπαρχει λογος να δωσουμε μεγαλυτερη διασταση στο θεμα…δεν θελω να μαλωνουμε βρε παιδια!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: :smiley:

Αν θέλεις να μη μαλώνεις να εκφράζεις τις απόψεις πιο “συγκρατημένα” Βλέπεις ποιά είναι τα αποτελέσματα! :wink:
Δεν σου απαγορεύει κανείς να λές την άποψη σου, απλώς να είσαι πιο “κόσμιος” στις εκφράσεις σου. :slight_smile:

οκ ΣΟΡΥ…:slight_smile:

γιατι ειπα εγω οτι δεν εχει ακουσει?
δεν απαγορευεται να γραψει οτιδηποτε, το θεμα ηταν αλλο.
δεν του αρεσε καν το ειδος, προφανως και οι slayer-sepultura, και απλα μπηκε και τους εκραξε.
αυτο που ρωτησα εγω ηταν γιατι μπηκε και εγραψε εφοσον δεν του αρεσουν!

ποιος μιλησε για απαγορευσεις και αδειες?!?!?!?

Από τα παραπάνω μου δείχνεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις

Αλλά καταλαβαίνω πού θές να καταλήξεις:

γιατι το λες αυτο δεν ξερω… που φασκω και αντιφασκω? δεν συμβαινει τετοιο πραγμα, μαλλον λαθος καταλαβες.
ποιος ειμαι να του απαγορευσω να γραψει?

απλα πιστευω οτι ΔΕΝ επρεπε να γραψει μιας και δεν εχει συγκεκριμενη αποψη επι του θεματος.

τεσπα, ολοι καταλαβαινουμε τι θελω να πω και που θελω να καταληξω, δεν ειναι αναγκη να γραφω τα ιδια πραγματα!

αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα fan του ειδους,οι sepultura ειναι η αγαπημενη μου trash μπαντα πιο πανω και απ τους metallica…:slight_smile: (μιλαω για τα albums μεχρι το chaos που εχω ακουσει,το roots δεν μ αρεσε καθολου και απο κει και περα τα επομενα δεν τα ακουσα…:wink:

ευγε!!:metal: :metal:

Ευγε χ2 !!!Ετσι!!!

welcome back ρε γελοιε!