Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Ρίξτε μία τα φώτα σας… Δέμα απο το εξωτερικό έρχεται Ελλάδα και έχει περίπου 10 ημέρες να φανεί απο την ημέρα που έγινε dispached. Εδώ τα ΕΛΤΑ δεν έχουν δεί κανένα πακέτο με το όνομα μου ως παραλήπτη και απο τα κεντρικά δεν μπορούν να το εντοπίσουν γιατί δεν υπάρχει tracking number…Τι κάνω; Να θεωρήσω ότι έχει χαθεί το δέμα και να επικοινωνήσω με το site που έδωσα την παραγγελία για να πάρω πίσω τα λεφτά μου, ή να περιμένω και άλλο; Η παραγγελία έγινε στο play.com

Τσέκαρε στην πολιτική του play πόσες μέρες πρέπει να περιμένεις (νομίζω πως είναι περίπου 20) και έπειτα στείλ’ τους ότι δεν παρέλαβες το δέμα και θα στο αντικαταστήσουν.

edit:

Please be aware that the postal service can vary by region. If your item has not arrived after 6 working days from the date of posting, please contact us so we can process a replacement or refund. Unfortunately, we are unable to investigate or take any action until the 15 working days have passed.

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν πώς απο σήμερα αν θέλω μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω ή να μου το αντικαταστήσουν. Το θέμα είναι μήπως θα πρέπει να περιμένω περισσότερο και απλά έχει καθυστερήσει εδώ στην Ελλάδα το δέμα. Η ημέρα που έγινε dispached ήταν 12 του μηνός

Ενταξει εμενα μου εχει τυχει και 20 μερες μεχρι να παραλαβω,δεν νομιζω οτι χαθηκε σιγουρα,εγω λεω περιμενε μερικες μερες ακομα.
Στην ουσια αν εφυγε 12,μεσολαβουν 2 σ/κ μεσα ρε,οποτε ολες ολες 5-6 εργασιμες ειναι…

Πιό τίμιο θα ήταν να περιμένεις μερικές μέρες.

Αν είσαι πιό ανυπόμονος πάντως, το πολύ-πολύ να πάρεις το δέμα εις διπλούν :lol:

Όχι εντάξει, θα περιμένω. Απλά επειδή δεν έχω εμπειρία σε αυτά και μόλις πριν ένα μήνα άρχισα τις αγορές απο internet είπα να ρωτήσω. :slight_smile:

Για πείτε μερικά ελληνικά e-shop για αγορές cd/dvd/blu-ray/books εκτός από public και e-shop. Δεν μιλάω μόνο για metal κυκλοφορίες αλλά γενικά. Βασική προϋπόθεση να στέλνουν με αντικαταβολή όπως αυτά που έχω προαναφέρει επειδή κάρτα δεν παίζει και προς το παρόν δεν έχω σκοπό να αποκτήσω.

Τώρα που απ’ ότι είδα σταμάτησαν να προμηθεύονται cd τα Zavvi και blahdvd από τα οποία ψώνιζα για προτείνετε κανένα φθηνό από εξωτερικό για να μη διαβάζω τόσες σελίδες πίσω :stuck_out_tongue:

Καποιες εξαιρετικες προσφορες στο online καταστημα τις nuclear blast. Πολλα cd στα 2.99. Μεταφορικα για Ελλαδα 14? ανεξαρτητου παραγγελιας.

http://www.nuclearblast.de/en/shop/artikel/gruppen/79902.1.sound.html?article_group_sort_type_handle=price_asc&custom_price_ranges=,5

Παντα ηταν παμφθηνη η Nuclear στα ταχυδρομικα. :stuck_out_tongue:
Συμφερει μονο αν μαζευτουν μερικα ατομα και παραγγειλουν μαζι.

Aπό εδώ έχει αγοράσει κανείς;

[B]http://www.offtherecord.com.gr[/B]

Οσο το play ήταν μονο play και δεν ειχε τους εξωτερικους seller ολα πηγαιναν μια χαρα…
Τον τελευταιο καιρο, 3 δεματα δεν ηρθαν ποτε…Σε ολες τις περιπτωσεις πηρα τα χρηματα πισω, αλλα ειναι το γαμωτο της υποθεσης…

Ειδικα τη τελευταια φορα ειχα παρει το The Hobbit and The Lord of the Rings: Boxed Set (Βιβλιο) …και υπολογιζα να φτασουν πριν παω να δω το The Hobbit… Ποτε δεν ηρθαν τελικα[-X:lightsabre::blow:

Play.com μου εχει κανει μεχρι και 15ημερο. Αν αργησει περισσοτερο… προβλημα. Αυτο με τους εξωτερικους σελλερς παιζει πολυ παντως, πρωτυτερα που επαιρνα CDs με τον κουβα δεν ειχα το παραμικρο θεμα.

Όχι, αλλά πάω στο κατάστημα και τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικοί.
Το discogs account τους έχει καλή βαθμολογία πάντως.
http://www.discogs.com/user/offtherecordstore

Ξυπναω και τσουπ το πακετο εφτασε!!!

Απο την Αγγλια εφυγε 28 Νοεμβριου για εναν περιεργο λογο πηγε μεσω Γαλλιας#-o:-k[-X, 31 Δεκ εφτασε Ελλαδα και σημερα στα χερια μου.
Τα χρηματα τα εχω παρει πισω:p, αλλα και παλι σκεφτομαι να τους δωσω feedback για να δουν γιατι εκανε τοσο δρομο το πακετο

Για ντουμστερς, προσφορα - χρυσαφι. Παρτε το γιατι δεν μπορω να το βλεπω να καθεται ετσι. (Μαλλον) ειναι η επανακυκλοφορια που εχει και το ντεμο.

http://www.play.com/Music/CD/4-/3512362/Mourn/Product.html?searchtype=allproducts&searchSource=1&searchfilters=ae50{Mourn}+&urlrefer=search

αν θελει κανεις κατι απο Thomann σφυριχτε

…άκουσα ότι Play και Grooves κλείνουν, λόγω αλλάγής της φορολογίας στις περιοχές που εδρεύουν:-k :slight_smile: :!:

Αν θυμαμαι καλα καποιος ειχε γραψει πως περιμενε καιρο για ενα t-shirt απο το σαιτ των primordial?.Ρωταω αν ειναι μην αγορασω απο εκει και περιμενω κανα χρονο.

προχώρα άφοβα.