Αγαπημένη μπαλάντα Slipknot

Πάντως όλα του poll είναι κομματάρες όπως και το Prelude 3.0 που αναφέρθηκε παραπάνω. Και δείχνουν σαφέστατα ότι η μουσική Slipknot δεν είναι μόνο για κοπάνημα.

Όλα έχουν καταπληκτικούς στίχους, επίσης (για όσους λένε επίσης ότι οι στίχοι της μπάντας είναι για 15χρονα μόνο και τέτοια).

Μένω στο Vermilion pt.2 που είχα ψηφήσει παλιότερα.

Ο στίχος “we too feel alone” που επαναλαμβάνεται μόνοτονα στο τέλος του Danger - Keep Away, είναι η πιο ανατριχιαστική στιγμή των Slipknot έως και σήμερα…

Θα έλεγα Snuff και Vermilion pt.2 αν μπορούσα. Είναι κ τα 2 απίστευτα τραγούδια, αλλά καλώς ή κακώς τα μόνα που ακούω από Slipknot!

Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση σε αυτή την μπάντα κ οφείλω να τους το παραδεχτώ ακόμα κ αν δεν είμαι Fan τους είναι οτι έχουν την ικανότητα να γράψουν κ κομμάτια για καλό κοπάνημα, αλλά κ απίστευτες μπαλάντες! Οι μπαλάντες όμως με το ανελέητο σπάσιμο είναι 2 εντελώς διαφορετικά πράγματα!

Για να γράψεις μπαλάντες τόσο καλές πρέπει να είσαι συναισθηματικά απύθμενος ενώ για να γράψεις ένα τραγούδι που κάνει μόνο για να ξεκινήσει το mosh pit πρέπει να είσαι κ λίγο αγρίκος όσο να’ναι! Το ένα με το άλλο όμως δεν δένει…

Τώρα αυτοί ή είναι εντελώς ψυχανόμαλοι ομαδικά :lol: ή απλά έχουν μεγάλο ταλέντο! (Κ μάλλον είναι το 2ο…)

Ναι το έχω ακούσει και εγω… Πολλοί λένε ‘’ έλα τώρα πίπες οι Slipknot μπαλάντες και φλωριές ‘’ ξερώ γώ ακόμα και φάν… :-s Ε, δεν τους συνηθίσει ρε παιδί μου για αυτό… Τέσπα εγώ ώς γνωστό μπαλαντόπαιδο αγαπώ πολύ Vermillion Part 2! :respect:

αγαπημενη μπαλαντα μαλλον το βερμιλιον, αλλα λετς φεης ιτ, δεν ειναι και το ατου τους οι μπαλαντες.
αμα θελετε χτυπημα βαλτε σλιπκνοτ, αμα θελετε μπαλαντες σκορπιονς

εννοείται πως διάλεξα αυτό

μια μπαλάντα τους,δηλαδή εγώ τη θεωρώ μπαλάντα που με τρελαίνει είναι το “Dead Memories”:metal:

Ανατριχιαστικό κομμάτι γενικότερα … ανατριχιαστικός σε πολλά σημεία δίσκος … ούτε ένα μέτριο κομμάτι δεν έχει μέσα

Ξεθάβω, θυμήθηκα το τοπικ που χα κάνει μετά ένα ποστ που είδα στα αλμπουμ που ξεθάψαμε.

Το [I]Danger Keep Away[/I] παραμένει σταθερά αγαπημένο μου, ωστόσο μετά έρχεται το συγκλονιστικό '[I]Till We Die[/I].

Μάχη μεταξύ vermillion II snuff. Οριακά το δεύτερο.

Κανένα :smiley:

Το “you couldn’t hate enough to love” είναι γενικά από τους πιο ειλικρινεις στίχους που έχουν γραφτεί. σναφφ άρα :wink:

Γενικα δεν τρελενομαι για Slipknot, αλλα ναι, το Snuff μπορει να με διαλυσει επι τοπου.

Vermillion Pt 2

αλλα και το snuff γαμαει

μάλλον snuff θα έλεγα εκτός αν μιλάμε για πακέτο “τραγούδι-βίντεο” οπότε το vermillion κερδίζει με κάτι έτη φωτός διαφορά

για το snuff λενε πολλοί οτι ειναι μια μπούρδα και μιση.
εγω ξερω οτι εχει 500 κιλά quotes μεσα που σου γαμάνε την ψυχη.
[B][I]
My heart is just too dark to care
I can?t destroy what isn?t there[/I][/B]

στα πατωματα

Πολύ κλαψομουνιά μωραδελφάκι μου και μάλιστα τίγκα επιτηδευμένη. Σορυ ποτέ δεν μου έκανε κλικ

και το if i’m alone i cannot hate, και το if i’m alone i cannot hate

μιλαει για μια σχέση που υπάρχει μόνο στο μυαλό του. δεν ειναι ακριβώς Love song.στο βιντεο του φαίνεται καλυτερα
και κανεις λαθος.χα!

ναι ρε. το τραγούδι μιλάμε είναι η ανατριχίλα η ίδια. είναι ακριβως αυτό που λες κριμσον. έχει 500 quotes και καταφέρνει να είναι love song χωρίς να είναι love song ιφ γιου νόου γατ αη μην :stuck_out_tongue: