Smoke the Fuzz Fest - Post Mortern Edition - 5-6/11/16

Κάτι τέτοιο.

Θα είναι λίγο κρίμα για όσους δεν έχουν δει CoL σε κανονικό σετ.

ωραία φασούλα για τους cult of luna από το Spotify:

για κάθε ενδιαφερόμενο:

Φίλος δίνει 43άρι εισιτήριο, είτε πιο πριν είτε στο χώρο της συναυλίας κατευθείαν. Πληροφορίες εντός.

oi Russian circles mono mia wra paizoyn re?

Μόνο έναρξη λέει, δε λέει ότι παίζουν μια ώρα…

Εν τω μεταξύ, 7 και 8 μπάντες την ίδια μέρα στα προηγούμενα, 3 acts τώρα σε 2ήμερο :stuck_out_tongue:

ama deis ta setlist tous paizei na nai kai katw apo mia wra

75 λεπτά.

2 φορες που τους εχω δει, ποτε κατω απο μια ωρα, τσεκαρε και setlist.fm
Απλα δε κανουν interaction με το κοινο γιαυτο και μπορει να φαινεται συντομο.

Καλά, όχι ότι και τα 75 λεπτά είναι πολύ, έτσι; Λίγο είναι.

Καλα εννοειται, ουτε που θα καταλαβεις ποτε θα τελειωσει.

Κουφαλες εχετε να δειτε λαιβαρα, πολυ ζηλευω.

Ξέρει κανείς τι ώρα ξεκινάνε σήμερα;

[quote=“manos87, post:32, topic:29821, full:true”]
Ξέρει κανείς τι ώρα ξεκινάνε σήμερα;[/quote]
Σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που χα δει, πόρτες 20.30 - συναυλία 21.30.

Πάμε για μεγάλη συναυλία (και) σήμερα

Άντε γεια.

Αυτό.

Μολις διαβασα το αρθρο του Γαβριηλ και με επιασαν ανατριχιλες.
Αυτο ακριβως νιωθεις μετα απο τα λαιβ τους, αναρωτιεσαι πως γραφτηκαν αυτα τα κομματια που σε διαπερνανε ψυχη και σωμα. Εμπειρια ζωης.

Για πειτε και οι αλλοι ετσι να γκαμπλωσουμε.

Δυστυχώς οι λέξεις είναι λίγες για να περιγράψουν αυτό που ζήσαμε στην χθεσινή συναυλία. Δεν βλέπεις συχνά κάτι τόσο αληθινό. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Julie Christmas και στους Cult of Luna.

Ξενερωσα τον κωλο μου που πηγα μονο russian circles με αυτα που διαβαζω :frowning:

Το χτεσινό ήταν live άλλης διάστασης. Ένιωθες ότι μπροστά στα μάτια σου συνέβαινε κάτι μεγαλοπρεπές, απόκοσμο, μα πάνω από όλα τόσο σπάνια αληθινό όπως αναφέρθηκε και παραπάνω. Δεν είχε σημασία η διάρκεια του live, ο χώρος, ο χρόνος, τίποτα. Σε έπαιρνε μαζί του όλο αυτό στη δική του διάσταση. Πραγματικά δεν έχω λόγια να το περιγράψω. Πολύ ωραίο δώρο και τα I: the weapon & In owe of του Vertikal (άλλο εκπληκτικό album…) που νομίζω δεν παίχτηκαν αλλού σε αυτήν την mini περιοδεία. Εκπληκτική δουλειά στα φώτα που έφτιαχνε μία πολύ δυνατή visual εμπειρία και πάρα πολύ καλό ο ήχος.

Ακόμα το μυαλό μου είναι εκεί, στην απίστευτη performer Julie Christmas, στο επικό τελείωμα του Cygnus με τα διπλά φωνητικά, στην screamo παράνοια του Chevron, στο πρώτο μπάσιμο του A Greater Call…Live για να το κουβαλάς μαζί σου.

Και οι δύο μέρες φανταστικές, η μια καλύτερη από την άλλη.