Soilwork-The Panic Broadcast

Οντως, πολυ καλα ειναι !!! Καλα μιλαμε τα drums σπερνουνε !!! και μου φενεται οτι και ο speed τραγουδαει καλυτερα

Deliverance is Mine : http://www.youtube.com/watch?v=vmH2ACIEs8c
Και αυτο γαμαει!!!

σε 2 μερες κυκλοφορει και ακομα δεν εχει διαρευσει,αν ειναι δυνατον…

ελα ντε!!! δεν εχει ξαναγινει αυτο το πραγμα…

εσκασε

Πουντο??? Δε το βρισκω…
Θα το ανεβασεις gt?

οντως εσκασε…οσοι θελετε να το κατεβασετε

τσεκαρετε google με το ονομα του αλμπουμ και mediafire,megaupload η rapidshare…

Επιτελους βγηκε…The Panic broadcast…!!
Κατεβασμα τωρα…

ρε γαμωτο το ακουσα

φοβερα ολα
παιξιμο
τεχνικη
ριφς

αλλα ολα υπο ενα πρισμα
πολυ “μαλθακου”
ποπ αισθητικης
κατι σαν μεταλ για πιτσιρικια
ακινδυνο
japan oriented

δεν ξερω

ειναι η παραγωγη?
ειναι οι μελωδιες?

κατι ειναι…

Eιναι οι τωρινοι Soilwork φιλε μου. :slight_smile:
2 μπαντες ειναι.Και αυτοι και οι In Flames. :stuck_out_tongue:

sorry signal, ξέρω ότι θα βρους πολλούς υποστηρικτές στο επιχείρημά σου, είτε επειδή γουστάρουν να χαβαλεδιάζουν, είτε επειδή για κάποιο λόγο το πιστεύουν, αλλά το να ακούς αυτό το δίσκο και να το χαρακτηρίζεις metal για πιτσιρίκια μου κάνει too much.

αυτή η νοοτροπία κρατάει χρόνια στο metal, ειδικά στη χώρα μας που το μόνο που μας αρέσει είναι να συγκρίνουμε και να ανακαλύπτουμε κριτήρια που κάνουν τη μουσική που ακούμε καλύτερη από τη μουσική του δίπλα.

ο δίσκος όσο έχω προλάβει να τον ακούσω, είναι καταπληκτικός. Σα να μη βγήκε το μέτριο “Sworn To A New Divide” και να συνεχίζει από εκεί που σταμάτησαν τα εκπληκτικά “Figure Number Five” και “Stabbing The Drama”. Επιφυλάσσομαι για περισσότερες ακροάσεις όμως.

ναι μωρε αυτες οι 2 ειναι

απλα με τους soilwork
μεχρι και το figure number five (που το παω με χιλια) - αντε και το stabbin the drama
δεν ειχα προβλημα
γουσταρα αυτο που κανανε

απο το προηγουμενο ομως
που και καλα θελανε να επιστρεψουνε λιγο σε παλαιοτερους ηχους
κατι δεν μου κολλαγε
λιγο η κατευθυνση που ειχανε παρει τα ρεφραιν τους - δεν κολλαγε με την “αγριαδα” που επαναφερανε
λιγο χαθηκε το πιασαρικο τους
ή μαλλον καλυτερα, χασανε την εμπνευση σε αυτο το στυλ που πανε να παιξουν στα 2 τελευταια τους αλμπουμ

σε σχεση με τους in flames που γραφουν ακομα φοβερα πιασαρικα κομματια
που στην τελικη αυτο πλεον ζηταω(ζηταμε?) απο τετοιες μπαντες

ρε συ διαβασε και το απο πανω ποστ μου
μεχρι το fnf καραγουσταρω

αλλα στο καινουργιο
μπαινουν κατι γαματες ταχυτητες
και γενικα γαματο παιξιμο απο τον ντραμμερ
αλλα σκανε κατι ρεφραιν που ειναι λιγο out of place
και η παραγωγη δεν μου κανει
θα μου πεις το ακουσες απο mp3
κατσε να το ακουσεις σε κανονικα ηχεια απο cd
οκ εχεις δικιο

και νταξ μπορει να ειναι υπερβολικο το μεταλ για πιτσιρικια
απλα εψαχνα ενα τροπο να εκφρασω αυτο που ενιωσα
δηλαδη πως να το πω
σαν να εψαχναν να βρουνε μια φορμουλα
ναι μεν να κανουν τον κοσμο να κανει μος πιτς,σιρκλ πιτς κλπ κλπ στις συναυλιες
αλλα να ειναι και προσιτα τα κομματια τους σε καποιους που δεν ειναι και πολυ “καφροι”
ελπιζω να γινομαι κατανοητος

οι soilwork παντως ειχαν πει οτι το αλμπουμ αυτο ηθελαν να ειναι ουσιαστικα κατι απο ολα αυτα που εχουν κανει…

το αλμπουμ προσωπικα μαρεσε πολυ…καταρχην η τεχνικη ειναι αψογη πραγματικα,πολλα επιπεδα πανω απτο exile…οπως και η παραγωγη…ο δισκος ειναι πολυ ενδιαφερον,κοιλαει γαματα και τα τραγουδια εχουν μια φρεσκαδα μεσα τους,μια ζωντανια…

το μονο σημειο του αλμπουμ που δε μαρεσει ειναι το ρεφραιν του the thrill που ενω θελαν να το κανουν πιασαρικο,το καναν πουστικο μεχρι αηδιας

Εμενα μου αρεσε πολυ! Δειχνει οτι εχουν ορεξη και εγραψαν τραγουδια με εμπνευση. Στο Sworn to great divide ολα τα τραγουδια ειχαν περιπου το ιδιο μοτιβο και μου φανηκαν αρκετα ανεμπνευστα.

Εγω παλι δεν ενθουσιαστηκα…Σιγουρα καλυτερο απο το sworn αλλα σε καμια περιπτωση επιπεδου figure number five και stabbing the drama. Αλλα οτι και να πεις ειναι soilwork, δεν γινεται να ειναι ασχημο…

μελι…:slight_smile:

Εξαιρετικο album θα ελεγα!Μολις παρηγγειλα και την mailorder edition,ας ελπισουμε οτι θα ερθει συντομα…:D8)

Paises to album ta spaei…
Parakolouthw tin banda apo to predators portrait kai mporw na pw oti to the Panic mou evgale ton enthousiasmo ekeinis tis prwtis epafis me tin banda…ande kai ap ta meri mas#-o

Sorry για τα greeklish, ξεχάστηκα!