Solitude Aeturnus

ο ρ’λυ;

πωωωω άκουγα το through the darkest hour ερχόμενη στη δουλειά…τι δισκάρα είνα αυτή???

Είναι όλα τους αριστουργήματα. Προσωπικά έχω αδυναμία στα Beyond The Crimson Horizon, Through The Darkest Hour και Adaggio αλλά θα την ρίξω στο Through The Darkest Hour γιατί είναι αμαρτία να μην έχει ψήφο ούτε για δείγμα.

Δισκάρες όλα δεν το συζητάμε, αλλά Adagio γιατί είναι αρκετά υποτιμημένο άλμπουμ.

Ναι \:D/

Υπηρχε εποχη που ειχα φαει τρελο κολλημα.Μου ειχε ξεφυγει adagio και downfall.
Παντως σαν αγαπημενος δισκος λεω το through the darkest hour με πολυ καλυτερη παραγωγη απο τα 2 πρωτα και με υμνους οπως τα 8th και 9th day η το υπεργαματο shattered my spirits…Σε καθηλωνει ανετα.Ισχυει οτι ξεφυγαν απο το αμερικανικο ντουμ που ηταν πολυ ξερο(st vitus ας πουμε) αλλα και παλι ειναι αρκετα διαφορετικοι απο candlemass.

To τελευταιο τους alone το ελιωσα οταν το αγορασα αλλα τωρα ακουω ορισμενα τραγουδια μονο.

Δεν ξέρω πόσους ενδιαφέρει εδώ μέσα αλλά οι Solitude Aeturnus γράφουν νέα κομμάτια χωρίς να σκέφτονται ακόμη για κυκλοφορία και γενικότερα είναι αρκετά ενεργοί σαν γκρούπ αφού θα ηγηθούν του hammer of doom festival.

Ωραία, ελπίζω μόνο ο Lowe να μην τραγουδάει όπως στους Candlemass

Τι να πει κανείς για τους Solitude! Για πολλά χρόνια ήταν η αγαπημένη μου μπάντα! Και πάντα θα είναι μέσα στις 5 πιο αγαπημένες! Μοναδικό feeling! Οι 2 πρώτοι δίσκοι ειναι πραγματικά μοναδικα αριστουργήματα, χωρίς να υστερεί κάποιος από τους άλλους δίσκους! Συν ότι οι συναυλίες τους εδώ ήταν από τις πιο cult λατρεμένες στιγμές ever! Άντε μακάρι να βγάλουν δίσκο και να μας ξανάρθουν!!

Χεχε κι έλεγα πότε θα εμφασνιστείς Ρεντ Βαηπερ!!! Αν και περιμένα άλλο ποστ από σένα. Ξέρεις κάτι στη φάση, “επικές διαστάσεις μιας μπαντάρας”

Είναι που είμαι δουλειά και με πολιορκεί το mundane:P

Γιατί; :-s

Εμένα πάντως μου αρέσει περισσότερο το πως τραγουδάει στα Candlemass από τα τελευταία Solitude! Πάντα είναι κορυφαίος απλά στα candlemass μου θυμίζει περισσότερο τον παλιό Lowe!

Για μένα ο πρώτος και ο τελευταίος είναι κορυφαίοι δίσκοι…ειδικά το Alone, τό’χω λιώσει:):!:

το Beyond είναι αξεπέραστο όχι μόνο γιά τους ίδιους αλλά στο ντούμ γενικά οπότε…

Τι υπερμέγιστο συγκρότημα, τους ανακάλυψα πρόσφατα (δεν άκουγα doom τόσο καιρό) και δεν μπορώ να ξεκολήσω. Αγαπημένο album…δεν θα ψηφίσω τώρα κανένα, όλα είναι κορυφαία. Από κομμάτια όμως, προσωπικά το Mirror of Sorrow με έχει στοιχειώσει, τι φωνητικά βγάζει ο Robert, πώς τραβάει έτσι τη φωνή του…Μάλλον πρόκειται από τους κορυφαίους δίσκους στο doom ε?

Ερωτησούλα: Ξέρει κανείς αν επίκειται νέο album λιαν συντόμως? Διάβασα κάπου ότι δουλεύουν κάποια κομμάτια…

…έλα ντε…το 2006 είπαν ότι δεν θα ξανακάνουν 8 χρόνια να βγάλουν δίσκο
…αλλά μάλλον θα κάνουν…μακάρι όχι
:):!:

Στο facebook του ο Rοb Lowe έγραψε ένα Done και τον ρωτήσαν κάποιοι αν εννοεί οτι ο Solitude δίσκος είναι έτοιμος και είπε ναι…ελπίζω να μην κάνει πλάκα! Μοναδικοί θεοί!

Αν είναι όντως έτσι τα πράγματα, μπορεί να βρεθεί ένας χριστιανός άνθρωπος να τους φέρει? Στο An Club κατά προτίμηση, να γίνει μυσταγωγία.:papas:

ΥΓ. Επίσης βλέπω πολλούς δικούς μας στο wall του Robert ε? Toυ έστειλα κ γω μήνυμα…

ψηφισα το into the … κλασικος ντουμ δισκος!!! βασικα σε οποιον αρεσει το ντουμ πρεπει να εχει λιωσει αυτη την μπαντα!!!