Spiritual Beggars 01/10/2010 Athens @ Kyttaro Club, 02/10/2010 Salonica @ 8ball

Δυστυχώς για κάποιον λόγο σοβαρό δεν θα μπορέσουν να συμμετέχουν οι Fireground. Σαν Opening act έρχονται να προστεθούν οι Beyond Perception.

θα παρεβρεθω κ γω!!!

Τώρα βέβαια θα μου πείτε, λεπτομέρειες…αλλά…ΣΕ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΤΥΠΩΣΑΤΕ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΟΛΕ?

Καλάαααααααα μού’κατσε…κέρδισα εισιτήριο, από Headbangers Ball:D:bounce::yahoo:=D>:):!:

Δε σε χάλασε!! :smiley: :smiley:

Καλά να περάσεις!!!

Αν κιέχω ασχοληθεί κάμποσο, με το συγκρότημα, χθες, σήμερα, και όσο προλάβω κιάυριο, κάνω εντατικά μαθήματα, και πέρα αυτού ελπίζω σε μια γαμάτη συναυλία:):!:

Γμτ η μπάντα είναι φοβερή λαηβ, αλλά δε ξέρω πως θα ναι χωρίς JB. Και συμπίπτει και με ναπαλμ ντεθ. Αη σιχτιρ δε ξέρω τι να κάνω.

τι ωρα να περιμενουμε τους μπεγκαρς πανω στη σκηνη?

Πιστεύω κατά τις 10 00…και ελπίζω μπας και προλάβω και κανά μεταφορικό μέσο:):!:

Μόλις γύρισα…με ταξί, και έχω να πω ότι ήταν μια όμορφη βραδιά…το πρώτο συγκρότημα, μάλλον ήταν να παίξουν με τους Napalm Death, και μπέρδεψαν τα live…τά’δωσαν όλα όμως αλλά δεν ξετρελάθηκα, ειδικά με τον υπέρπωρομένο τραγουδιστή
Οι δεύτεροι Fullhouse…, ήταν πολύ καλύτεροι, γούσταρα που είχαν φέρει και κοινό-φίλους τους και από αυτή την στιγμή τους τσεκάρω…πολύ γκαντεμιά τα άτομα όμως…πάλιμ καλά που δεν έγινε βραχυκήκλωμα γενικότερο
Οι Spiritual Beggars, τους οποίους δεν τους έχω δει με J.B., ήταν πάρα πολύ καλοί…τι να πείς για Ammot, Per Wiberg, άπαικτος ο τιτάνας μπασίστας, αλλά και ο Παπαθανάσιο, δεν μου έκανε σαν ξένο σώμα…με τα φυσικά προβληματάκια του στα παλιά τραγούδια
Όλα καλά απόψε λοιπόν!

2 απογοητευσεις αποψε
Α)τα 2 γκομενακια στις πλατες που δε γλωσσοφιληθηκαν
Β) η φωνη του απολλωνα

2 απογοητευσεις αποψε
Α)τα 2 γκομενακια στις πλατες που δε γλωσσοφιληθηκαν
Β) η φωνη του απολλωνα

Το αυτό…

Αληθεύει πως ο Amott εβγαζε χτενάκι και χτενιζόσαντο πίσω από τον ενισχυτή;

Αληθεύει πως ο Amott εβγαζε χτενάκι και χτενιζόσαντο πίσω από τον ενισχυτή;

Αυτο είναι εύκολο και στο επιβεβαιώνω με σιγουριά. Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω: Αληθεύει οτι ο Drummer είναι εξωγίηνο όν χωρίς φύλο?

δυστυχώς ναι (νόμιζε ότι δε φαινόταν αλλά εμείς στ’αριστερά ρίξαμε πολύ γέλιο), είχα να το δω αυτό από τον οκτώβρη του 1995 στο Rodon με τον κύριο Malmsteen…

το live ήταν καλό γενικά, περάσαμε καλά (για 100 λεπτά), ήταν η πρώτη εμφάνιση με το νέο line up, αν και (αναμενόμενο) δώσανε βάρος στο νέο δίσκο, ο αποστόλης τα σκάτωνε σε σημεία και ο ήχος γενικά ήταν περισσότερο πριμαριστός από ότι έπρεπε.

Αληθεύει ότι στην πόρτα δίνανε σκισμένα απο πριν ticket σε όσους είχαν κλείσει από internet?! (ελλαδάρα…)

ένα βιντεάκι από το live εδώ (όπου έγινε και η “φοβερή” αποκάλυψη για το πόσα σουβλάκια έφαγε ο Amott)

Hello και από εμένα!
mindcrimeK ωραίο videaki man! μήπως μπορείς να μου πείς τι κάμερα έχεις;

Lol για τον drummer τον οποίο και είδα να σαβουριάζεται όταν επιχείρησε να ανέβει στο drum kit του με αλματάκι! Καταγράφει σε video, αλλά δεν πρόκειται να ποσταριστεί!

4 videakia και από μένα με edit από πολλαπλές κάμερες καθώς και κρικτική και setlist στο blog μου:
http://drdoomslair.com/2010/10/02/64/

Θα ακολουθήσουν άλλα 3 αύριο οπότε τα ξαναλέμε! Περιμένω εντυπώσεις από Salonica!

Νομίζω οτι από την προχθεσινή βραδιά, αξίζει να τσεκαριστούν και οι Fullhouse Brew Crew…μου έκαναν άριστη εντύπωση:):!:

Σορυ ρε αδερφια,δεν ειμαι ομαδος της μπαντας αλλα ειδα τα βιντεακια και…

1)Μονο σε μενα δεν κολλαει η φωνη του Apollo?
2)Μονο σε μενα ο συγκεκριμενος μοιαζει σκυλομεταλας? :stuck_out_tongue:

Για τα τραγούδια του τελευταίου δίσκου, καλός είναι…στα παλιότερα και ο ίδιος έδειχνε ότι δεν μπορούσε:):!: