Το Spotify στην Ελλάδα

Παίζει προσφορά 3 μήνες με €1! :smiley:

1 Like

H 2018 playlist μου:

Έχω την δωρεάν έκδοση στο κινητό, η εγγραφή έγινε στην Γερμανία και το θέμα είναι ότι όταν κατέβηκα Ελλάδα δοκίμασα να το δουλέψω και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι, σε περίπτωση που βρίσκεται κάποιος στο εξωτερικό παραπάνω από 14 μέρες σταματάει να λειτουργεί ο λογαριασμός σου, μέχρι να γυρίσεις στην χώρα εγγραφής.

Αυτό δεν με πειράζει καθόλου, με πείραξε όμως ότι όταν γύρισα πίσω και άνοιξα την εφαρμογή, δεν υπήρχε τίποτα από όλες τις λίστες κλπ, που έιχα σαν αγαπημένες.

Τι διάολο?

Παίζει προσφορά 3 μήνες με 7€!

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη σε χρήστες που ακύρωσαν το Premium μετά τις 15 Απρίλιος 2019. Η προσφορά λήγει στις 30 Ιούνιος 2019.

1 Like

Παίζει προσφορά, 3 μήνες Premium με 7€.

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη σε χρήστες που ακύρωσαν το Premium μετά τις 19 Οκτωβρίου 2019. Η προσφορά λήγει στις 31 Δεκεμβρίου 2019.

1 Like

Μια και ασχολείσαι, μια μικρή απορία.

Τι άλλο σου προσφέρει πρακτικά το Premium για να το πληρώσεις, πέραν από τις διαφημίσεις;

Ξέρω ότι μπορείς να κάνεις download όλα τα τραγούδια και να τα παίζεις offline, αλλά αυτό με αφήνει αδιάφορο γιατί ούτως ή άλλως αν θέλω τα κατεβάζω με deezloader.

Kαλυτερη ποιοτητα στα τραγουδια. Δεν έχω ψαξει παραπανω και το χρησιμοποιω πολυ απλα (φτιαχνω λιστες απο τραγουδια που μου αρεσουν για να μην τα ξεχναω κυριως), αλλα η ποιότητα του στο premium ειναι γαματη

νομιζω σε βαζει μονο σε shuffle επισης

1 Like

Το Shuffle είναι γενικότερο νομίζω…δηλαδή βάζεις ένα συγκεκριμένο άλμπουμ στα αγαπημένα και όταν ξεκινήσεις να το ακούς, ενδιάμεσα θα παίξουν και άλλα κομμάτια του ίδου καλλιτέχνη (ή μπάντας) και όχι μόνο από το συγκεκριμένο άλμπουμ (έστω και σε τυχαία αναπαραγωγή).

Τι είναι το Deezloader?

Έχει γίνει κάτι περίεργο.

Στην επίσημη εφαρμογή στο κινητό δεν με αφήνει να παίξω κανονικά, αλλά μόνο με shuffle.

Στην επίσημη εφαρμογή σε desktop με αφήνει να παίζω κανονικά (με διαφημίσεις φυσικά).

Οπότε κι εγώ κατέβασα χακαρισμένη version του Spotify στο κινητό και ησύχασα. Ακόμα free version βέβαια.

Το deezer.κομ είναι κάτι σαν το Spotify, streaming υπηρεσία μουσικής.

Το deezloader είναι μια πειρατική εφαρμογή, μέσω της οποίας μπορείς να κατεβάζεις απεριόριστα τα πάντα από το Deezer (σαν να τα κατεβάζεις από το Spotify), με ύψιστη ποιότητα.

Δεν νομίζω να επιτρέπεται να ποστάρω λινκ με πειρατικές διαδικασίες, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει να του εξηγήσω το πως να το εγκαταστήσει.

Δεν είναι περίεργο, απο την αρχή γινόταν έτσι για να σε κάνουν να πάρεις το premium.

1 Like

Παίζεις αυτό που θες χωρίς shuffle, χωρίς διαφημίσεις, σε καλύτερη ποιότητα και δυνατότητα download, αν και πάλι δε νομίζω να φτάνει τα 320kbps, κρίνοντας από το μέγεθος του αρχείου όταν κάνεις download + συν ότι παίζω το ίδιο άλμπουμ στα 320kbps με το Poweramp στο κινητό και ακούγεται 800 φορές καλύτερα.

Νομίζω με premium ξεκλειδώνεις τον equalizer αλλά μην περιμένεις θαύματα. :grinning:

Κυρίως το βάζω για ευκολία, να ακούσω κάτι καινούριο ή κάτι που βρίσκεται δύσκολα ή για να ακούω μουσική όταν παίζω Forza Horizon. :smiley:

Ήρθε πάλι η ώρα για προσφορά Premium με 7€ για 3 μήνες!

6.99 EUR/μήνα στη συνέχεια. Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις. Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη σε χρήστες που ακύρωσαν το Premium μετά τις 14 Απριλίου 2020. Η προσφορά λήγει στις 30 Ιουνίου 2020

2 Likes

πιστεύω ότι είναι απαράδεκτο από μία μουσική πλατφόρμα να απαιτεί log in για ακούσεις μουσική

1 Like

Καλωσήρθα στο 2010, έκανα spotify και τώρα προσπαθώ να λύσω το μυστήριο του πώς χρησιμοποιείται. Πόσο μπούμερ πια.

3 Likes

Θα σου πω όταν χάσεις τη θέσ… εεεεε, όταν κάνω facebook.

2 Likes

Είναι απλό, πατάς το play και κάθε 3-4 τραγούδια ακούς διαφημίσεις. Οι πιθανότητες να είναι για Βασίλη Καρρά αυξάνονται όσο πιο σκληροπυρηνικά είδη ακούς.

3 Likes

Ξεκίνα με το τρίμηνο δωρεάν premium θα έλεγα.

1 Like

Αν ακούς από το browser app με adblock αντί για το desktop app δεν έκανε διαφημίσεις πάντως. Σε κινητό ναι θες premium γιατί και διαφημίσεις δεν μπορείς να κόψεις και κομμάτια δεν μπορείς να διαλέξεις.