Μαδερφακιν star wars

Ωραιο χορταστικό επεισόδιο.Θα δούμε ωραία σκηνικά…

Πολύ παράξενο το 3ο, νόμιζα έβλεπα blade runner!
Καλά για τα πρώτα λεπτά και τις αερομαχίες, δεν το συζητάω οι τύποι την παραγωγή την έχουν πάει σε τρελό λβλ.
Νομίζω έχει πολύ υλικό να μας δώσει το φρανσαιζ γενικότερα.

Ανυπομονώ για την σειρά με Ασόκα!

2 Likes
1 Like

Πολύ καλό και το 6ο mandalorian. Ανυπομονώ να δω που θα καταλήξει η ιστορία…
Bo katan αξίζει δικιά της σειρά.

2 Likes

Οι αναμενόμενες άπειρες γκρίνιες για το επεισόδιο με έκαναν να το απολαύσω ακόμα περισσότερο όταν διάβασα τα σχόλια μετά. Εύχομαι να είναι τόσο weird και με έλλειψη σοβαροφάνειας πάντα το Star Wars, γιατί κάποιοι το παίρνουν πολύ σοβαρά. Εγώ το λάτρεψα το επεισόδιο.

2 Likes

Πολυ διαφορετικο αλλα χορταστικο και απολαυστικο…

1 Like

Αυριο αρχιζουν τα ωραια…SW celebration!!!

Expected Trailers at Star Wars Showcase 2023

Ahsoka Trailer (Confirmed for all public)
Skeleton Crew Trailer (Confirmed for the stage, possible for all)
The Acolyte (Confirmed for the stage, less likely for all)
Indiana Jones and the Dial of Destiny trailer for all
The Mandalorian Season 3 Episode 7 and 8 Premiere (Less likely but possible)
The new 2025 SW film announcement and updates
Updates about  Rogue Squadron, Taika Waititi’s film, and Rian Johnson’s trilogy
Updates about Mando-verse which is set between the original and sequel trilogy
3 Likes

Νομιζα Steven Wilson :pensive:

5 Likes

Πω ρε το ahsoka θα τα σκισει ολα.τι έπος ηταν αυτο;

2 Likes

Ξεφτιλισμα επικο η ΑΣΟΚΑ. Τριχα κάγκελο!!!

Επισης το μανταλοριαν παιζει να ειναι στο σημείο οπου πλεον οι σειρες κατουρανε οποιαδηποτε ταινια. Οπτικα η ανωτερότητα του ειναι εξοφθαλμη (πλεονασμος). Καλα και το στορι δεν παει πίσω. Δυο επεισόδια και μετα παπαλα για φετος?

4 Likes

Ναι 2 έμειναν

1 Like

‘‘Η ταινία της Sharmeen Obaid-Chinoy θα διαδραματίζεται μετά τα γεγονότα του Rise of Skywalker και θα δούμε την επιστροφή της Daisy Ridley στο ρόλο της Rey καθώς χτίζει ένα νέο τάγμα Jedi.’’

To trailer Ahsoka σχεδόν τέλειο. Ωρα να κανω catch up σε Mando και Bad Batch.

2 Likes

Ποιος θα πηγαινε να δει την ταινια της ρευ σε σινεμα;δεν ξερω τι σκέφτονται…

1 Like

Το τρέιλερ Ασοκα είναι από τα καλύτερα πράγματα που έχω δει ποτέ. Εμπιστεύομαι Φιλονι.

Ταινία με Ρέι γελάει ο κόσμος.

2 Likes

Οι σκεψεις μου για τα νεα που λαβαμε σημερα στο Celebration.

  • Οι ιστοριες του Φιλονι (και επακολουθως και του Φαβρο) ειναι το μονο μελλον που με ενδιαφερει σε αυτο το franchise. Το οτι θα σκηνοθετησει ταινια στον κινηματογραφο ο ιδιος ο Φιλονι, ειναι τα καλυτερα νεα που θα μπορουσαμε να λαβουμε. Η οποια ουσιαστικα θα ειναι η μεταφορα της μυθικης πλεον τριλογιας Heir To The Empire με τον Admiral Thrawn στην μεγαλη οθονη, με οσες αλλαγες φυσικα εχουν γινει λογω της Ahsoka και των υπολοιπων χαρακτηρων.

  • Το τρεηλερ για το Ahsoka ηταν 100 φορες καλυτερο απο οτι περιμενα, και εχει μεσα ενα σωρο καινουρια πραγματα. Πιθανολογω οτι αυτη θα ειναι η καλυτερη σειρα Star Wars που εχουμε δει ως τωρα.

  • Η ταινια με σκηνοθετη τον φοβερο James Mangold των Identity και Logan ειναι επισης συναρπαστικα νεα, αφου ειναι η πρωτη φορα που θα δουμε στο επισημο canon ιστοριες 25000 χρονια πριν τα γεγονοτα των ταινιων, στην εποχη Dawn Of The Jedi. Τον εμπιστευομαι πληρως.

  • Η ταινια της Sharmeen Obaid-Chinoy με αφηνει παγερα αδιαφορο, καθως θα εχει την Rey Palpatine Skywalker Nobody Kenobi να ξαναχτιζει το New Jedi Order, 15 χρονια μετα απο το σκουπιδι με τον τιτλο Rise Of Skywalker. Ολο αυτο, υπο το πρισμα μιας ακομα απολυσης απο την Κενεντι, η οποια απελυσε τον Damon Lindeloff. Η απολυση αυτη καθεαυτη βεβαια δεν ειναι αρνητικη, αφου ο Lindeloff ειναι απατεωνας. Οπως και να χει, μιλαμε για μια ταινια η οποια θα φαει πολυ μισος και πολεμο απο τους hardcore haters, και δυστυχως δεν θα δημιουργηθει σε ενα vacuum, αλλα θα δημιουργηθει με πολλη προκαταληψη ακομα και απο οσους θα ειναι συντελεστες σε αυτην. Οικονομικα λογικα θα βγαλει πολλα λεφτα, αλλα ποιος ξερει κιολας… θα δουμε.

  • Εσκασαν και τρεηλερακια για Skeleton Crew και Acolyte, αλλα αυτα ειναι μονο για οσους ηταν στο Celebration. Πανηλιθια λογικη στην εποχη της ψηφιακης τεχνολογιας κατ’εμε, απλα δειξτα σε ολους. Αφου ουτως ή αλλως ληκαρουν σε κακη ποιοτητα. Τεσπα, ειμαι ενθουσιασμενος και για τα δυο.

2 Likes

Υπαρχουν αποσπασματα απο τα τρειλερ στην ζουλα…επισης οσοι ειναι εκει ειδαν ηδη το 7ο επεισοδιο mandalorian και βαζω σε σποιλερ κατι που ειπαν οτι γινεται…

Εμφανιση han solo με την ιδια τεχνολογια που τον εκαναν νεο στην νεα ταινια indiana jones.

Edit:υπαρχει πιθανοτητα να ειναι τρολια το σποιλερ.Καποιοι λενε οτι εγινε καποιοι υποστηριζουν το αντιθετο…

@Storm Μακάρι όλα τα μακάρι. Θέλω να δω μια τελευταία φορά Han Solo στα ντουζένια του με Ford

Ας πω και εγώ την αποψάρα μου για τις ανακοινώσεις

-Skeleton Crew και Acolyte
Δεν τα έχω ψάξει καθόλου δεν έχω άποψη ακόμα
-Ashoka
Έχω υψηλές απαιτήσεις για αυτό εδώ και το trailer προς το παρόν τις ικανοποιεί. Θα παιχτεί ωραία μπάλα εδώ πιστεύω
-Ταινία Mangold
Τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια και το set up είναι σε εποχή που έχει υλικό να δώσει. So far so good
-Ταινία Filoni
Θα δένει την ιστορία του Filoniverse το οποίο σίγουρα είναι το καλύτερο που έχει κάνει η Disney με το Star Wars. Νομίζω δεν μπορεί να πάει τίποτα στραβά
-Ταινία με Rey
Μετά το κράξιμο που έριξα στον Pattinson και το The Batman και έπεσα τελείως έξω έχω συμφωνήσει με τον εαυτό μου να μην κράζω πριν δω. Θα ήθελα να τους δώσω την ευκαιρία να δείξουν αν μπορούν να κάνουν κάτι ουσιώδες με την Rey αλλά δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι επιστρέφουμε σε μια όχι και τόσο καλή περίοδο για το Franchise.

Η απλιστία της Disney και της Kennedy βάζει πολλά εμπόδια στο franchise και οι Filoni κ Favreau το κρατάνε όρθιο και μπράβο τους

2 Likes

έχω χάσει λίγο την μπάλα με το τί καινούριο περιμένουμε να δούμε απο το φρανσάιζ, δεν ξέρω πλέον ττι ειναι ταινία, τί σειρά και τί animation…
όπως κ νάχει το trailer Ashoka σπέρνει, προσπαθούσα να ειμαι συγκρατημένος αλλά δεν άντεξα.
η επικούρα ξεχιλίζει απο παντού…

3 Likes

Και γιατι δεν ρωτας να σου πουμε; :grin:

1 Like