Μαδερφακιν star wars

Ήρθε και το τελευταίο trailer. Δύο μήνες έμειναν.

2 Likes

I got a bad feeling about this…

1 Like

χαριτωμένο, αλλά έλεος με τη μισή ταινία στο trailer πάλι

επίσης :stuck_out_tongue: , κάπου πήρε το μάτι μου μια αλεπού από κρύσταλλο, γαμάτο
και μετά αυτό

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΑΜΩ ΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΟΥ

2 Likes

Φιλαράκι του Τσουμπάκα αλλά μιλάει με διαφορετικό άξεντ και είναι δύσκολο να τον καταλάβεις. Λογικά καμια ιδέα της πούτσας της Disney θα είναι για να πουλήσουν κάνα λούτρινο κουκλάκι και να βγάλουν κάνα φράγκο επιπλέον (πόσα παραπάνω δλδ;; )

Όντως, πολύ πληροφορία στο τρέιλερ, αλλά…

Η φαση που ενοχλουνται με cute ζωακια στο Star Wars αλλα δεν ειχαν ποτε προβλημα με τον Γιοντα ή με τα Ewoks…

Αλήθεια τώρα, συγκρίνεις τον yoda με τα αυτόν τον ευχούλη που είδαμε στο trailer;

Με τον Υοda οποιος εχει προβλημα, μαλλον δεν εχει δει την κλασσική τριλογία αλλά μονο τα prequels

+τα ewoks ως γνωστον ειναι ο λογος που το Return δεν ειναι καλυτερο του Empire

κατι απο ποκεμον θυμιζει το εν λογω επανω παντως χαχα. στα του trailer, θυμιζει και empire strikes back και return σε πλοκη. για να το δουμε λοιπον.

Οχι, συγκρινω την παντελη απουσια της οποιασδηποτε λογικης, με την υπαρξη αυτης. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Οσον αφορα τον Γιοντα στο Empire, ειδα αυτην την ταινια οταν ημουν 12-13 χρονων ισως, και ηδη απο τοτε μου φαινοταν μια απιστευτα γελοια καρικατουρα. Παραμενει μια υπερλατρεια και ενας απο τους πιο αγαπημενους μου χαρακτηρες, αλλα ηταν ανεκαθεν μια γελοια μορφη στο πρωτο τεταρτο που εμφανιζεται. Και σε εμφανιση, και σε συμπεριφορα, και στα παντα. Επιτηδες με, ετσι ηταν ομως δε.

Ο Yoda είναι υπερβασικός ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ της saga. Το καινούριο τσουτσέκι προβλέπεις να παίζει κάποιο ρόλο πέρα από κάποια γρυλίσματα (μην τολμήσεις να βάλεις στην κουβέντα τον Τσουμπάκα) για να γελάσουν τα παιδάκια που θα πάνε στους σινεμάδες; Η σύγκριση που προσπαθείς να κάνεις είναι πάνω σε εντελώς λάθος βάση

Δεν απαντησες ακομα στην ερωτηση ομως που προφανως εθεσα. Ειναι σοβαρος λογος ή δεν ειναι, να καθεται κανεις να ξενερωνει με αυτο το πλασματακι σε μια ταινια STAR WARS? Κι αν ναι, γιατι αυτος ο καποιος δεν ξενερωνει και με αλλα πραγματα που ηταν γελοια και παιδιαστικα σε οποιαδηποτε ταινια STAR WARS? Μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις τωρα και μου λες για ακυρες συγκρισεις. Αυτο εδω εγραψα, πολυ legit δηλωση πιστευω. Σορρυ αλλα για μενα ειναι υποκριτικο.

1 Like

Μα η σύγκριση (για εμένα) δεν έχει να κάνει με την οπτική, αλλά με την λογική της προσθήκη ενός ακόμα άκυρου χαρακτήρα που δεν εξυπηρετεί σε τίποτα παρά μόνο να πουλήσουν λούτρινα. Δεν είπα δλδ “πως είναι έτσι γαμώ το μουνί του;”, αλλά “τι δουλειά έχει στην ταινία αυτή η αρχιδιά”

Ναι ας απαντησουμε τι δουλεια εχει στην ταινια αυτη η αρχιδια εχοντας δει 1.2 δευτερολεπτα του χαρακτηρα αυτου. Πολυ καλη ιδεα. Ενω ας πουμε η προσθηκη του Γιοντα απο τον Λουκας δεν ηταν για να πουλησουν λουτρινα, ηταν επειδη ηταν γνωστο απο πριν οτι θα εξελιχθει σε υπερκαλτ λατρεμενο χαρακτηρα σε βαθος χρονου. Καλα οκ. Ενταξει, οτιδηποτε παλιο ειναι τελειο και οτιδηποτε καινουριο ειναι μαπα. Χαιρομαι που τα βρηκαμε.

sas lypamai

1 Like

Εδώ θα είμαστε και θα τα πούμε μετά την προβολή, αλλά αν στριμωχτεί κάποια στιγμή και κολλήσει ένα καλώδιο που είχε χαλάσει και δεν έπαιρνε μπροστά το διαστημόπλοιο, μην γυρίσεις μετά και μου πεις “είδες πόσο χρήσιμος χαρακτήρας ήταν ο ευχούλης;” :stuck_out_tongue:

χανετε την ουσια! το trailer ηταν ενα 2λεπτο ΕΠΟΣ!

συγκρίνουμε το Yoda του Empire σε μια εποχή που ο Frank Oz και ο Jim Henson μεγαλουργούσαν και τέτοιοι χαρακτήρες ήταν πρωτοποριακοί για blockbuster των τελων 70ς + την τεράστια συμβολή του στην ιστορία και το γράψιμο του χαρακτήρα του/ασχέτως με την τεράστια σφραγίδα του στην ποπ κουλτούρα 30 χρόνια τώρα, ακόμα και μετά τον βιασμό των prequels, με το πόκεμον του αποδεδειγμένου εδώ και καμιά 20αριά χρόνια over-marketing του franchise σημερα-που επιφέρει και δικαιολογημένη καχυποψία- ?

όντως, καλά τα λέτε (y)

δεν διαβαζω τι λετε, δεν προκειται να δω το τρεληερ, ετσι μου ειπε να κανω ο σκηνοθετης.

ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝ.

ε ναι μην το δεις καλυτερα, 3 key points της ταινιας δειχνει -τα οποια μετα καπως κατι καποτε θα τα αλλαξουν λιγο για να μας πουν απ, σας την φεραμε στο τρεηλερ…disney, καρκινος του εμπορικου σινεμα εν ετη 2017-

τρέιλερ δυνατό, κλασσική συνταγή για εμάς τα πρεζάκια που περιμένουμε πως και πως τη δόση μας,snoke γαμάτος, captain fasma επιτέλους, kylo φλωρούμπα όπως και στο 7, γενικώς πάμε για τρελό τσο και λο προς τους εναπομείναντες jedi στη δεύτερη ταινία της τριλογίας όπως συνηθίζεται εξάλλου και από τα προηγούμενα…

υ.γ.1 ένας ήταν ο πραγματικός last jedi και το όνομα του ήταν obi wan kenobi
υ.γ.2 αφισαρα