Μαδερφακιν star wars

δεν εχω την παραμικρη προσδοκια απο αυτη την ταινια!θα την δω οοοοταν βγει ψηφιακα…

ειναι η πρωτη μπλοκμπαστεροταινια που εχει βγει την τελευταια διετια για την οποια δεν ενδιαφερθηκα να κλεισω εισιτηριο πρεμιερας/πρωτου σαβκου

και εχω δηλωσει ερωτευμενος με τον Glover εδω και χρονια

(περασα ενα τεταρτο ψαχνοντας να βρω ενα ρακουνοαρθρο που τον εκθειαζα αλλα μαλλον χαθηκε στον χωροχρονο του κυβερνοχωρου)

αν σου αρέσει ο Glover -και εμένα μου αρέσει πολύ- , εδώ η διαφορά του σαν ηθοποιός/charisma σε σχέση με το υπόλοιπο cast είναι εντυπωσιακά χαοτική

Μπράβο Disney, έχεις πιάσει το νόημα της φα$η$
αναμένω prequel και για το πως αποφάσισε ο δημιουργός της μάσκας του Vader να της δώσει αυτή τη τελική μορφή, όταν τελειώσουν με όλους τους πρωταγωνιστικούς και β’ χαρακτήρες της OT

πσόφος

1 Like

καλα αν οντως γυρισουν ταινια για μπομπα φετ παιζει να μην την δω ουτε κατεβασμενη…

Προσωπικα απεχθανομαι το cult following που υπαρχει για τον Boba Fett εδω και περιπου 2 δεκαετιες, ομως αναγνωριζω την υπαρξη του. Καλως ή κακως, υπαρχει τεραστια μεριδα κοσμου που ζηταει ταινια για Boba Fett εδω και παρα πολυ καιρο, ειτε μας αρεσει εμας ειτε οχι. Εγω πιστευω οτι ειναι μουφα η ειδηση, και δε θα γινει ποτε. Επιμενω πως μια ταινια για την Ahsoka στα χρονια μεταξυ Clone Wars και Rebels θα ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσε να συμβει ως standalone ταινια.

4 Likes

2 πραγματα ειναι που θελω να δω σε ταινια! Ahsoka και Darth Revan…

1 Like

Έρχεται σιγά σιγά η στιγμή για την ταινία κρυφό όνειρο του Lupin.

Jar Jar Bings - The Begining

4 Likes

Η είδηση ευτυχώς/δυστυχώς/whatever, είναι επίσημη κατά 90% καθώς έχει παιχτεί σε όλα τα μεγάλα movie news sites όπως empire κτλ…

Από την άλλη, Ashoka δε θα ήθελα να δω σε ταινία Disney, καθώς προφανώς θα την ‘‘πηδήξουν’’ + άντε τώρα να κάνουν re-introduce τον χαρακτήρα για το κοινό που δεν σκαμπάζει από expanded universe και τέτοια, η ταινία πιθανότατα θα καταλήξει μια νερόβραστη φούσκα… στο clone wars και στο rebels νομίζω άγγιξε τη τελειότητα + είδαμε σχεδόν τα πάντα για αυτήν οπότε προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει να ευτελίσουν τον χαρακτήρα σε μια ταινία όπως οι τωρινές disney wars ταινίες… αν ήμασταν μερικά χρόνια πριν και ανακοίνωναν animated ταινία για την Ashoka, με Filoni κτλ, count me in με τα 1000, τώρα όχι, ποτέ…

αυτό που εικάζω είναι ότι στη νέα animated σειρά του φθινοπώρου -Resistance- θα δούμε ξανά και Ashoka και Ezra και Thrawn

για Raven τα κλασσικά, η παιχνιδάρα είναι εκεί… μόνο σε σειρά και υπό προϋπουθέσεις θα ήθελα να τον δώ -Filoni, Lucas back κτλ κτλ-

κατά τα άλλα, prequel για τον παραμικρό χαρακτήρα της OT στη μάπα μέχρι να σβήσουν οι ήλιοι του Tatooine :stuck_out_tongue:

εντωμεταξυ εκει που διαβαζω ο αλλος παει και κανει εκεινη την στιγμη edit spoiler και ψαχνομαι να δω τι τρεχει! :stuck_out_tongue:

χαχ :stuck_out_tongue:

too soon

άντε και captain phasma σε μερικά χρόνια

1 Like

Μια χαρα κ το Solo. Οπως κ με το Rogue One πηγα με χαμηλες προσδοκιες κ το καταφχαριστηθηκα. Κατε μ κ αυτο καλυτερο απο τα προσφατα μεην στορι

Σημερα ειδα και εγω το solo… πραγματικα ηταν πολυ καλο…

1 Like

Ξεπερασε ολες τις προσδοκιες μου το SOLO, κυριως λογω του οτι ολον αυτον τον καιρο ειχα ξεχαστει, και ενω συνηθως δεν το κανω, αυτην την φορα ειχα δωσει βαρυτητα και σημασια σε αυτα που διαβαζα στα ιντερνετς (και σε αυτο το τοπικ)… και ευτυχως τελικα ολη η αρνητικοτητα που διαβαζα δεν ειχε καμια βαση. Αλλωστε η συντριπτικη πλειοψηφια των φιλων μου που το ειχαν δει ειπαν οτι ηταν πολυ καλο.

Η ταινια ηταν βουτηγμενη απο την αρχη ως το τελος στο Star Wars feeling, ειχε παρα πολλα να προσφερει για το παρελθον του Han Solo, και το σημαντικοτερο, ηταν 100% πιστη στον χαρακτηρα του Han οπως τον ειχαμε γνωρισει στις κλασικες ταινιες. Οχι μονο αυτο, αλλα βλεπουμε σε ολην την ταινια ακομα και πολλα στοιχεια που διαμορφωσαν τον χαρακτηρα του. Αυτη η ατακα που του λεει η Qi’ra οτι ειναι και θα ειναι το “καλο παιδι” πραγματικα με εκανε να ανατριχιασω οσο εβλεπα την ταινια (μαζι με αρκετες αλλες σκηνες).

Και εκει ειναι που κερδιζουν πλεον οι stand alone ταινιες σε σχεση με τα Episodes 7 + 8. Οσο νωθρες και ανιωθες ειναι οι main story arc ταινιες, και οσο μειωνουν το ενδιαφερον μου στο saga, αλλο τοσο με εκαναν να νιωσω δυνατα συναισθηματα και ελπιδα για το μελλον τα Rogue One και Solo.

Η ταινια ηταν με μια λεξη απλα ΑΡΤΙΑ. Ο Alden Ehrenreich ειναι απλα αψογος στο ρολο του, και οι απαιτησεις ηταν υψηλες, οποτε διπλα kudos. Ο Woody Harrelson κλεβει την παρασταση, και ο Doland Glover ειναι καταπληκτικος ως Donald Glover (και οχι ως Lando δυστυχως). Δεν εχω να πω τιποτα αρνητικο ουτε για το στορι, ουτε για τις εκπληξεις, ουτε για τους δευτερευοντες χαρακτηρες (L3 απο τα πιο ενδιαφεροντα droids που εχουμε δει).

Διαβαζοντας ξανα ολο το παρασκηνιο για την αλλαγη σκηνοθετων, πραγματικα χαιρομαι αφανταστα που απελυσαν τους Lord & Miller, αυτο που ετοιμαζαν ως ταινια πρεπει να ηταν τεραστιο σκουπιδι, και χαιρομαι που δεν ειδε ποτε την επιφανεια.

3 Likes

Κάπου διάβασα ότι ακυρώθηκε αυτή η ταινία με bobba fet. Κάποιοι βάλανε μυαλό? Περίεργο…

1 Like

γενικά φημολογείται έντονα/ίσως να είναι και official (αν και δεν θα μάθουμε official κάτι τέτοιο 100% εύκολα) ότι μπήκαν όλα τα επερχόμενα standalone on hold μετά το box office άδειασμα του σκουπιδιού που βγάλαν πρόσφατα και μπήκαν μέσα στις εισπράξεις :stuck_out_tongue:

Μιλάμε για εταιρεία driven by αγάπη για αυτό που κάνει και έμπνευση, όχι μαλακίες :smile: που ανακοινώνουν συνεχώς ανακυκλώσεις χαρακτήρων και γεγονότων από τις παλιές ταινίες γιατί ‘’‘έχουν κάτι να πουν’’ :sweat_smile:

βεντούζα τώρα, όταν το τελευταίο episode της τρέχουσας παρωδίας δεν κάνει τα αναμενόμενα, καθώς μέχρι να βγεί θα έχει χαθεί και ο τελευταίος fan, Kennedy πούλο και νέος ‘‘showrunner’’ στα προσεχώς…

1 Like

Πολύ ωραία το έθεσες και δεν θα χρειαστεί να τα γράψω εγώ. Συμφωνώ σε όλα.
Επίσης ο πιλότος ο Ρίο ήταν πολύ συμπαθητικός, μαζί με την L3 και όλους τους άλλους που αναφέρατε.

Ίσως το μόνο που έλειπε από την ταινία ήταν περισσότερες πληροφορίες για το πως η Kira ξέφυγε από τον πλανήτης της και ανελήχθη στην ιεραρχία.

Εσείς ως πιο φανατικοί ίσως ξέρετε.

1 Like

αντε γειαααα!!!

5 Likes

wtf? από το πουθενά έσκασε. πολύ ευχάριστα νέα όμως

1 Like

Τα καλυτερα νεα που εχω διαβασει για Star Wars εδω και 5 χρονια. Λογικα θα κλεισει η σειρα οπως ηθελε να την κλεισει ο Master Filoni, γαμω την Disney και καθε αρχιδι που ειναι υπευθυνο για το cancellation πριν τοσα χρονια.

  • Βγαλτε 2-3 σεζον Clone Wars κι οχι μονο 1
  • Κρατηστε την τριλογια των Benioff & Weiss και καντε την καπου στο Old Republic, οπουδηποτε.
  • Πεταξτε την μελλοντικη τριλογια του Rian Johnson στα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
  • Μη αναστρεψιμο ban σε Rian Johnson και ενασχοληση του με οτιδηποτε SW στο μελλον
  • Ακυρωστε το Episode IX
  • Καντε το Episode VIII non-canon και ξαναγυριστε το με εντελως διαφορετικο σεναριο
  • Κρατηστε τις anthology ταινιες, και καντε μια για Obi Wan και μια για Yoda, οπως κανατε Rogue One & Solo

Και μετα το Star Wars θα ειναι γαματο.

1 Like