Steven Wilson

Η περιοδεία που κάνει τώρα [B]γαμάει[/B] ρε γαμώτο, τι καλά που θα ήταν να τον έφερναν…

Καλά δε νομίζω να υπάρχει περιοδεία του που να μην είναι καλή, τόσο οι δικές του όσο και των (ξεχασμένων) Porcupine Tree.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk HD

Η φετινή ξεχωρίζει πάντως.

Καλα ναμαστε μεχρι τοτε…

Βουνό, Μωάμεθ και τα σχετικά.

[U]Μαγικός Steven Wilson στο Royal Albert Hall[/U]

πόσο δύσκολα κρατιέμαι να μην πω για θεούς και δαίμονες…

Πραγματικα η ολη εμπειρια ηταν κατα καποιο τροπο υπερβατικη.Και δεν αναφερομαι αποκλειστικα στην (αναμενομενα) σπουδαια αποδοση του γκρουπ.Μιλαω και για τον ΧΩΡΟ και για τον ΗΧΟ και για το SHOW.Ιδιαιτερης αναφορας χρηζει και το υπεροχο φλεγματικο χιουμορ του Wilson (ειδικα η αναφορα του στους Fist ηταν ξεκαρδιστικη).

Αν μιλήσουμε για τον Ήχο του RAH θα πέσει φωτιά να μας κάψει.

Αλήθεια, μιας και ήταν ίδια μέρα, ποιος θα είχε περισσότερο κόσμο, ο Steven Wilson ή οι Fates Warning; :lol:

Να μην τρέφουμε ελπίδες για εδώ δηλαδή;

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk 4

Που να ξέρω εγώ;

Αλλά, έχω την αίσθηση πως είναι αλμυρός για τα δεδομένα της εποχής.

Aκόμα τις τρέφεις εσύ ε?
Οι δικές μου πέθαναν ήδη από υποσιτισμό.:?

Κυρίες και Κύριοι και Μικρά Παιδιά,

Την Κυριακή το βράδυ, θα πάω να ελεγξω το πεντικιούρ του Steven. Και πόσο οργασμικό ακούγεται το Raven That Refused To Sing live. Σε μια πόλη που δεν υπάρχει??.

Να ανεβάσω φωτογραφίες μετά;;;;;;;;

[B][SIZE=4]"Hand. Cannot. Erase.?[/SIZE][/B]

I?m happy to announce that my new album ?Hand. Cannot. Erase.? is now finished and will be released on Kscope in February. More news and previews soon, including information on how to pre-order a very special deluxe edition.

Steven Wilson will play The Wiltern in Los Angeles this Saturday.

[B]The performance will be live-streamed[/B] by Live Nation and Yahoo. This is one of 365 concerts to stream over a 12-month period on the Live Nation Channel on Yahoo Screen.

The stream will start on June 13th (8pm PDT/11pm EDT) here:
https://screen.yahoo.com/live/event/steven-wilson.

καλά θα το δούμε μετά απο youtube ή κανένα download, απλά μπας και κανένας θέλει να το παλέψει έτσι.

Νομίζω είναι 6 το πρωί δική μας ώρα. Είχα δει την προηγούμενη βδομάδα που το πρωτοανακοίνωσε το site του Yahoo να δω αν έχει σε αυτές τις συναυλίες εκ των υστέρων on demand, κι εκτός αν έκανα κάτι λάθος, έχει ένα μικρό απόσπασμα.

Δεν είμαι αισιόδοξος για YouTube, γιατί οι δικηγόροι του τα κυνηγάνε αυτά…

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

θα δείξει. έστω και με download , κάτι θα δούμε . γιατί απο κοντά…

Ο μόνος τομέας στον οποίο μας τα χαλάει. Όχι απλώς μας τα χαλάει: είναι μεγάλος κόπανος 8).

Καλά να είμαστε, πλησιάζει ο Σεπτέμβρης και το Royal Albert Hall! [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

το Live υπάρχει για λίγες ώρες ακόμη εδώ

https://screen.yahoo.com/live/event/steven-wilson

βέβαια κάθε φορά που μπήκα με βγάζει σε διαφορετικό σημείο οπότε υποθέτω οτι είναι σε στυλ λούπας. παίζει συνέχεια και όπου το πετύχεις… εκτός αν έκανα κάτι λάθος

Έτσι όπως τα λες είναι. Μάλλον θα είναι σε λούπα για τις 24 ώρες που αναφέρει. Χαζομάρα βέβαια, περίμενα να είναι on demand.

Για όποιον ενδιαφέρεται να το κατεβάσει, ας ρίξει μια ματιά εδώ:

http://stream-recorder.com/forum/download-stream-yahoo-screen-t18948.html

Εμένα προς το παρόν φαίνεται να κατεβάζει το 720p stream - και λέω φαίνεται γιατί το έχω βάλει να κατεβαίνει στο PC μου από το tablet.

Sent from my A0001 using Tapatalk