Studio για πρόβες/ηχογραφήσεις

Μονρόε, είπαμε όχι greeklish:wink:

Ξερει κανεις πληροφ(τιμες, τηλεφ κλπ) απο ενα που λεγεται Ηχορυπανση??? Εχω ακουσει πολλα…

θα μ πει κανείς το σωστό τηλέφωνο του graffity???

To ζητησατε και σας το προσφερουμε: Studio Ηχορυπανση Ν.Ψυχικο, επι της Μεσογειων 2106743485. Τιμες αν και δε θυμαμαι καλες. Πρεπει να παιζει γυρω στο στανταρ εικοσαρικο το 2ωρο προβα.

#-oΤι μου θυμισες τωρα…Εκει εχω ηχογραφησει 2 ντεμο κατι αιωνες πριν! Αμφιβαλλω αν υπαρχει ακομα αυτο - παντως αυτο ηταν το τηλεφωνο του παλια! Ο 7@#$%^ * που το ειχε ηταν καποτε στα υπογεια ρευματα. Αυταα!

Φιλε, για κανεναν λογο μην πας στην ηχορυπανση, αθλιος ηχος κ μηχανηματα κ γενικα πολη βαβουρα, θα κλαις τα λεφτα σου. Εχει πολλες αιθουσες, δν θυμαμαι αν παιζουν οι ιδιες τιμες σε ολες αλλα στις μεγαλες εχει 12 η ωρα. Τα ιδια πανω κατω ισχυουν κ για το tribal που βρισκεται λιγο πιο πανω επι της μεσογειων.

Προσφατα πηγαμε στο studio Jam στην Δαφνη το οποιο γαμαει και δερνει.Πολυ καλος εξοπλισμος,ηχομονωση,ηχοληπτης και φθηνες τιμες.Βρισκεται στην οδο Αγιας Βαρβαρας κατω απο το μετρο της Δαφνης

Kανενα στουντιο που να εχει ηλεκτρονικα ντραμς,στην Αθηνα,ξερουμε?:-k

Για κάποιους που ρωτήσανε… το Base Line χρεώνει 12? την ώρα και μου φάνηκε καλό αν και δεν έχω καθόλου εμπειρία, και απ’ότι μου είπε ο καθηγητής μου δεν του άρεσε. Στο Ηχορύπανση έχω πάει να δω φίλους σε πρόβα και φύγανε πολύ εκνευρισμένοι γιατί απ’ότι μου είπανε ως συνήθως κάτι δεν δούλευε (κοβόντουσαν τα μικρόφωνα, αραιά και που οι ενισχυτές…).

Ξέρουμε κανένα άλλο κοντά στη Νέα Σμύρνη εκτός του Base Line για να δω; Καλύτερο πιθανό σενάριο να είναι γύρω στα 10-15 λεπτά απόσταση και να χρεώνει 10? την ώρα και να έχει καλά drums :stuck_out_tongue: Ζητάω πολλά γιατί θέλω να πηγαίνω για practice οπότε δε βολεύει και πολύ να πηγαίνω στου βελζεβούλ τη μαμά.

Αν όχι υποθέτω οτι θα συμβιβαστώ με το Base Line :stuck_out_tongue:

Σχετικά κοντά με Νέα Σμύρνη είναι το crystal meth. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια κ ειναι κ σχετικα φθηνό

http://www.crystalmethstudioz.com/

Μόλις πήρα τηλέφωνο και όντως είναι φθηνό, ευχαριστώ πολύ, θα το τσεκάρω σύντομα!

παιδιά επειδή γενικά μιλάμε για στούντιο σ’αυτό το θέμα γράφω εδώ.
είμαι σε συγκρότημα και θέλουμε να κάνουμε ένα ντέμο.ψάχνουμε για στούντιο στην αθήνα.
επειδή παίζουμε μέταλ θέλουμε να βρούμε χώρο που να είναι φιλόξενος προς αυτό το στυλ μουσικής.
έχετε να προτείνετε κάποια?
ευχαριστώ εκ των προτερων

ΤΟ MUSIC REHEARSAL ΣΤΟΝ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΒΑΔΙΚΑ .ΕΧΕΙ 4 ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΕ
FULL ΟΡΓΑΝΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΑΠΟ ΝΤΕΚΟΡ.ΤΟ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10-12 ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ.ΟΛΑ ΕΧΟYΝ FLOOR MONITORS ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 15 ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ +5.ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ.ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ
ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟΝ 3ο ΟΡΟΦΟ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 272Β ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ SHELL 2109706840 6945958028:)

Πολυ δυνατο και το στουντιο ΠΑΖΛ, για οσους παιζουν ροκ (κυριως, αλλα και μεταλ, ειδικα σε μια απο τις 3 αιθουσες του). Τσεκαρετε εδω, αλλα περαστε μια βολτα για να καταλαβετε τι δουλεια εχει πεσει απ’ αυτους που το χουν. Εμεινα μ@λ@κας.

το Base Line εμενα δε μου αρεσει.θεωρω οτι δεν εχει καλο ηχο!!

Να ρωτησω ενα glam studio το ξερετε μηπως???ειναι καλο?το χα δει στο myspace!!

bellman studio 210-8836037 poly soyper

ειναι στην κυψελη πολυ ανετο και στις 2 ωρες προβα εχεις και +1 δωρεαν

olokainoyrgio stoydio sthn kypseli katharo me apsogh akoystikh tromerh eksipiretisei apo ta paidia sa na htan dikos mas o xwros mpravo sta paidia ekanan kalh doyleia kai pano apo ola oikonomika giati exoyn prosfora gnwrimias stis 2 wres kai mia akoma doraki 12e h ora soyper kai an gineis melos tis beelman studio exeis akoma perisotero kerdos. ta spaeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 210-8836037

ποιο προβάδικο στην αθήνα προτιμάτε και γιατί… αρχίστε ν λέτε γνώμες χαρακτηριστικά ,τιμές , τα πάντα όλα να συγκρίνουμε…::)…

εγώ με την μπάντα μου ασ πούμε κάνουμε πρόβες πάντα στο underground στο μπουρνάζι…πολύ καλός εξοπλισμός(ενισχυτές,ηχεία, μικρόφωνα, ντραμς)…βασικά το πλεονέκτημα του είναι οτι γενικά βοηθάει και προωθεί νέα συγκροτήματα, κλείνοντας τους συναυλίες, δίνοντας τα ονόματα τους σε περιοδικά για συνεντεύξεις…γενικά πολύ καλή φάση…α και ήδη επειδή γίνεται της εκδιδόμενης επι χρήμασι (π******Σ) από ώρες φτιάχνεται κ δεύτερη αίθουσα γιοα πρόβες στο ίδιο κτίριο, και μία εχωριστή ηχογραφήσεων…τιμή για πρόβα 10 γιουρος την ώρα…:):metal:

Κάνεις που κάνεις διαφήμιση, κάνε κι ένα search

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=1498&highlight=studio

Aσε που το συγκεκριμένο είναι το μόνο studio που έχω περιμένει 35 λεπτά για να μπω. Απαράδεκτοι.[-X
Mετά από αυτό δε δίνεις 2η ευκαιρία.

Και κατά τη διάρκεια έμπαιναν μέσα και έπαιρναν ενισχυτές και κομμάτια απ’ το drumkit “επειδή είχε live την ίδια μέρα”.

Απλά δεν ξαναπάτησα:bye:

Από περιστέρι αγαπάμε Μητσάρα (Ηangar studio) για παραγωγές κυρίως, γιατί για πρόβες βρίσκεται σε φάση ανανέωσης εξοπλισμού.

Για studio περάστε κι από εδώ. http://www.rocking.gr/linkscat-90.php