Suma

αυτά είναι καλά νέα!
άντε τώρα να περάσουν και από ελλάδα να τους δούμε και 'μεις…

Moύ’ρθε σήμερα το βινύλιο.

Pyramido/Suma Split LP (2010)

To 12λεπτο Acidlindgren υπάρχει μόνο εδώ καθως φαίνεται και γαμώ τα κέρατα είναι κι αυτό θεϊκό όπως και τα κομμάτια του Ashes. Εδώ δοκιμάζουν και καινούρια πραματάκια στη φωνή και γενικώς δείχνουν να είναι σε φανταστική φόρμα. Φοβεροί και οι -επίσης σουηδοί- Pyramido στο old-school sludge τους. Δεν ξέρω αν έχει κάνει κανείς την καλή να το ριπάρει από το βινύλιο (εγώ δεν μπορώ να το κάνω δυστυχώς) αλλά αμα το βρείτε ορμήξτε με τη μία.

εδιτ. Το σερτς μου έβγαλε και αυτό:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5502
Ποιός θεούλης? Ποιός είχε ανοίξει τόπικ για Σούμα από το 2007???

Kαλά δε θέλει και πολύ σκέψη με όλο το ποστ στα αγγλικά. Ο τραγουδιστής ή κάποιος άλλος από τους Suma θα ταν. Άλλη μια απόδειξη του πόσο θεούληδες είναι!

Το εξώφυλλο άψογο!

Ή ο προμότερ που είχε κλείσει εκείνο το τουρ.

Σε άλλα νέα, κάνοντας κλικ εδώ μπορείτε να ακούσετε το στρημ της τρομερής εμφάνισης των Suma στο φετινό Roadburn όπου έπαιξαν ολόκληρο το Ashes και οι Μπλιντιν και Ρεντ Ραμ κοιτούσαν αποσβλωμένοι δίπλα στο ηχείο με τα vibes να τους τρυπάνε τα μυαλά και τα στομάχια.
Άμα κατέχετε κιόλας κι από τεχνολογίες και ξηγηθείτε και κάνα μπουτλεγκάκι μπορεί και να σας αγαπάμε αιώνια. :roll:

Το ξανακούω τώρα, πέρασαν 3 μήνες. Δε νομίζω να διαφωνούμε πως το άλμπουμ ακούγεται καλύτερα ζωντανό, ε? Μιλάμε για συγκλονιστική εμφάνιση, που ελπίζω να την κάνουν κανονική κυκλοφορία κάποια στιγμή.

πωωωωωωωω…σας μισώ!:stuck_out_tongue:
κατά τα άλλα αν κάποιος έχει βρεί πουθενά μπούτλεγκ και ιστορίες θέλω κι εγώ ε?

2 χρόνια μετά το συγκλονιστικό (και -μεταξύ μας- ψιλοαγιογδύτικο στην τιμή) σπλιτ-10" μεταξύ Unearthly Trance και Suma, oι δυο μπαντάρες (που αυτή τη στιγμή που μιλάμε περιοδεύουν μαζί στην Αμερική και παίζουν με όλη την ελίτ του sludge underground) θα ξανασυνεργαστούν.

UNEARTHLY TRANCE / SUMA “COLLABORATION” 12" EP + CD

Δεν είναι επανακυκλοφορία του παλιού, πρόκειται για ολοκαίνουρια κυκλοφορία από την (υπερτίμια) Throne Records (είχε βγάλει και το τελευταίο έπος των Suma σε βινύλιο) και θα’ναι άλμπουμ-συνεργασία και όχι τυπικό σπλιτ (κάτι δηλαδή σαν αυτό που έκαναν οι Neurosis/Jarboe, SunnO)))/Boris κλπ.)

το sleepwalking παίζει streaming εδώ:

στο βάλτο

Bump γιατί ακούω τώρα για πρώτη φορά το ομώνυμο και είχε δίκιο ο horror στην πρώτη σελίδα ότι είναι ο καλύτερος stoner δίσκος που δεν είχα ακούσει!:stuck_out_tongue:
Προβλέπεται λιώσιμο, τα επόμενα 2 τα έχω ξεχάσει ήδη λέμε!