Summer Festivals

Καλα παμε ως τωρα δλδ. Sigh ε; Μμμ.

Όχι και πολύ εντυπωσιακό το Brutal Assault ως τώρα. Κρίμα γιατί σκεφτόμουν να το τιμήσω.

Για μενανε παλι εχει πολλα καλα ονοματα ε.

Μμμμ! Τους Rotten Sound εν τω μεταξυ τους ειχα δει περσι και λαιβ σπανε χαμω τα παντα. Εφυγα με 5-6 μωλωπες απο κει.

Wacken Open Air 2010 μεχρι στιγμης το καλυτερο wacken line-up ever:
IRON MAIDEN
SLAYER
Alice Cooper
Mötley Crüe
Ill Niño
Arch Enemy
Stratovarius
W.A.S.P.
Amorphis
Cannibal Corpse
Edguy
Caliban
Immortal
Primal Fear
Die Apokalyptischen Reiter
Grave Digger
Lake of Tears
Despised Icon
Ektomorf
U.D.O.
1349
Corvus Corax
Torfrock
Kampfar
Endstille
Ghost Brigade
Crucified Barbara
The Devil’s Blood
Mambo Kurt
Orden Ogan
Snakebite
Crysys

Εκτός απροόπτου θα είμαι εκεί, αν και με χάλασε λίγο που θα είναι ο Cooper headline,
αλλά τι να μας πει, θα δούμε…

EDGUY:D:D:D

Aυτό είναι το καλύτερο wacken line-up ever??? :lol2: :lol2: :lol2:

απλά θα υπερβάλει μωρέ…
τουλάχιστον έτσι πιστεύω:-s:-s:-s

Σε σχεση με το line-up των τελευταιων ετων ειναι οτι καλυτερο…Κ ακομα δεν εχουν ανακοινωθει ολα τα ονοματα, παντως διαφενεται οτι θα ειναι ενα απο τα καλυτερα κ οτι θα γινει sold-out πολυ γρηγορα…

To wacken έχει χάσει πια την αίγλη του. Απ’την αρχή ως τα μέσα της δεκαετίας ήταν το κορυφαίο ευρωπαϊκό μέταλ φεστιβάλ. Τώρα πια απλά βλέπει πλάτες…

γελαω με τις περαιτερω ανακοινωσεις σονισφηρ αγγλιας.

ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΛΑΣΗΜΠΑΡΑ. :expressionless:

Ναι μωρε, για αυτο τα τελευταια 4 χρονια γινεται συνεχως sold out πανω απο 80,000 ατομα, εχει χασει την παλια αιγλη του :lol:

Sold out γίνεται έτσι και αλλιώς, χωρίς καλά καλά να ανακοινωθούν ονόματα. Αλλά κάθε φορά λες, κάθε πέρσι και καλύτερα. Και το φετινό ήταν μούφα και του 2010 για γέλια.

άλλο το’να, άλλο τ’άλλο.
Ακόμα εξαργυρώνει την παλιά πρωτοπορία του. Είναι θεσμός, αλλά η τελευταία φορά που είχε ένα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ λαινάπ ήταν κάμποσο πριν.

Ναι, συμφωνω το 2009 δεν ειχε τοσο δυνατο line-up αλλα το 2010 μεχρι στιγμης ειναι τουμπανο…Μονο για γελια δεν ειναι το festival οταν εχει headliners Slayer k Iron Maiden…

Συμφωνώ πως έχουν υπάρξει πολύ πολύ καλύτερα από το φετινό, αλλά νταξ ανάλογα τα γούστα και του καθενός το βλέπει διαφορετικά κάθε φορά.
Φέτος μέχρι τώρα είναι 13 ονόματα που θέλω να δω, και είπαμε το πρώτο festival να είναι το wacken. Τώρα δεν ξέρω τι άλλο θα ανακοινωθεί, απλά ελπίζω να είναι στα γούστα μου κοντά.
Και από του χρόνου βλέπουμε σε πιο θα πάμε…


Now playing: Alter Bridge - White Knuckles
via FoxyTunes

Μακρι να ειχαμε εδω στο ελλαδισταν το 1/4 του βακεν κ τοτε δε 8α χρειαζοταν να ταξιδευουμε στο εξωτερικο να δουμε ενα φεστιβαλ της προκοπης. Κ για τον τυπο που λεει για γελια ειναι κ εγω οταν ειδα Maiden k Slayer πε8ανα στα γελια…:-k

Mα ακριβώς επειδή εδώ ΔΕΝ έχουμε κάτι που να το πλησιάζει καν, κάνουμε τις συγκρίσεις με τα άλλα. Γιατί δε λέει να δώσεις ένα κάρο λεφτά και να μην δεις το καλύτερο. :wink:

Mα ειστε σοβαροι ??
Κρινετε τα προσφατα line-up του Wacken ??

To αν οι μπαντες που παιζουν σε αυτο, δεν ειναι του γουστου σας, δεν παει να πει οτι δεν ειναι κορυφαιο line-up. #-o

Του Nihilist του φανηκε το περσινο μουφα (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ), επειδη δεν ειχε πολυ ντεθ ξερω γω (?), αντιθετως εγω ειδα γυρω στις 25-30 μπαντες που αν ερχονταν στην Ελλαδα θα πληρωνα 30Ε για καθεμια !

Αρα οταν λεμε αν ειναι καλο ή οχι ενα φεστιβαλ, κοιταμε την δημοφιλια των συγκροτηματων που θα παιξουν και οχι αν τα γουσταρουμε…Αλλιως λεμε οτι δεν μας αρεσει το φεστιβαλ, οχι οτι ειναι μουφα.

Και μονο που ειχε Running Wild και Machine Head το wacken αρκούσε…κατα τα αλλα οντως ελειπαν πολλα ονοματα του thrash/death ηχου αλλα δεν μπορουμε να τα θελουμε και ολα δικά μας…Τουλάχιστον απολαυσαμε συγκροτηματα που εδω θα ερθουν μονο για διακοπές…

Στο Wacken οι Tiamat θα παίξουν όλο το Wildhoney 8O
Επίσης έχουν ανακοινωθεί:
Evile
Nightmare
Týr
Die Kassierer
Orphaned Land
Kataklysm
Atrocity
Equilibrium (:–:--:bleh::bleh: Νεφέλη)