Summer Festivals

Πήρε Πουτσιέ ο Παναθηναϊκός.

2 Likes

Aγαπημένη μέρα η δεύτερη. Alice In Chains σαν headliners και ακριβώς από κάτω οι W.A.S.P. είναι το No. 2

Παρα πολυ δυνατο line-up!!! Kομματακι μακρυα η Νορβηγια ομως…

1 Like

33602803_1712961878795466_5191819453100195840_n

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΝΕΙΡΟ!!!
ψηνεται κανεις για μινεσοτα; :joy:

kala itan pote tosi megali band oi Tesla gia na nai headliners? I guess exo xasei episodia. minesota e?

1 Like

Έχει κανείς εμπειρία από rockstadt τελικά;

(Από πέρσι ρωτάω :Ρ)

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ WACKEN 2019

2 Likes

Demons & Wizards λέει :cry:

μακάρι να το δούμε σε pro shot η live streaming

φέτος πλάκα πλάκα έχει τίποτα να δούμε. Δεν έχω καταλάβει ποιες μπάντες παίζουν headliners φέτος . Σήμερα αν κατάλαβα καλά έχει κολοκύθες . Κρίμα να μην τους δούμε όπως περσι με Accept που βγάλαμε μεγάλα γούστα

την έχω βρει την άκρη αλλά τώρα μπήκα σπίτι

όσοι πιστοί ξεμείνατε

https://www.magenta-musik-360.de/wacken-open-air-2018-4946

Τι σκουπιδαριό ειν αυτο ΡΕ ? Τα ίδια γκρούπ ανα 2 χρόνια βάζουν ? Και ολοι οι ανεκδιηγητοι - βλεπε κατι Avatar κτλ, κάμουν “καριέρα”. Sabaton headliner ? Δεν πα να παίξω με GiJoe, ακουγωντας Grave Digger ? Ούτε για πλάκα 2-3 σοβαρά γκρούπ και αν.

Σιγά μην ειναι οι Sabaton headliners

1 Like

Παιδιά καλμ νταουν…δεν είναι οι χεντλαινερς αυτοι!!! Ειναι απλα τα πρωτα ονοματα που ανακοινωθηκαν και κατα πασα πιθανοτητα κανενα απο αυτα δεν θα ειναι το 'μεγαλο" ονομα…

4 Likes

Οι sabbaton έχουν τρελό κοινό και έχουν απο κάτω τους “κλασσικές” μπάντες. Ποιο να είναι. Φέτος ήταν οι nightwish, vince απο motley, και priest κτλ, δευτερόκλασσάτα και πεσμένα, αλλα κάθε χρόνια εκει τσουπ, πάρε κι ενα dark funeral παρε και αλλα 10 που έχουν γινει μαιντανος, epica, lacuna, in flames, powerwolf … απλά το να βαζεις ανακυκλωμένα σχεδον line up ανα 2-3 χρόνια, ακόμα και τους αγαπημένους Steel Panther, 2 φορες σε 3 χρόνια, δειχνει έλλειψη φαντασιάς και πως να το πω “βαριεστημάρα” ? Επανάπαυση σε αυτά που ξέρουμε οτι πουλάνε ?

KISS που αγαπάω και είχα να δω καιρό, αν δε γίνει κανα θαύμα, δεν ξαναπάω να δω. γιατι πλεόν ο παυλάκης ΔΕΝ μπορεί και θέλω να μεινω με τις προ δεκαετίας και εικοσαετιας αναμνήσεις που έχω, όσο πιο αναλειωτες γίνεται.

Οι Demons and Wizards θα ναι σίγουρα Headliners , το γράφει και στο fb των Iced Earth, Λογικα (και δυστυχώς) και οι Sabaton το ίδιο… Επειδή ειναι τα 30 χρόνια περιμένω δυνατά και σπάνια πράγματα για να δόυμε… Αλλά όντως τα τελευταία χρόνια το Graspop και το Hellfest ελιναι κλάσης ανώτερα. Του Wacken το όνομα του έχει μείνει

2 Likes

καλο ηταν και φετος το wacken ρε φιλε, τελειωσε με Pumpkins United , μεγαλειο!
Βεβαια το Graspop τα τελευταια 3-4 χρονια τους εχει παρει ολους παραμαζωμα! ΟΛΕΣ σχεδον οι γκρουπαρες ειναι εκει…

1 Like

Το Download ζητάει από το κοινό να ψηφίσει ποιους θέλει να δει Headliners του χρόνου (3 επιλογές για τις 3 μέρες)

Από τις παραπάνω μπάντες, το 75% θα οδηγούσε ένα ελληνικό φεστιβαλ με μαθηματική ακρίβεια σε οικονομική καταστροφή!

3 Likes

Βλεπω Van Halen Και μου τρεχουν τα σαλια (αν και τους προτιμω με τον Hagar).

1. Bring Me The Horizon
2. Rammstein
3. Bon Jovi

ac/dc, van halen, iron maiden.