Superleague 2010/2011

http://www.sport-fm.gr/article/292901

Να ξέρετε ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι τυχερό που έχει εμένα και τον Μαρινάκη

Και λίγα λες

Τύχη βουνό(α):):!:

Αχ, τι ωραία τι καλά τα βρήκανε όλοι με όλους! :smiley:

http://www.soccerplus.gr/article/oi-dialogoi-patera-marinaki-stin-ligka

Να ξέρετε ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι τυχερό που έχει εμένα και τον Μαρινάκη

πιασαμε το τζοκερ λαιμαι

EDIT:

παρτε και αυτο:lol::lol:

μπράβο στην σουπερ λιγδα που ανακοίνωσε πέρυσι όταν πέθανε ο ντε νιγκρις της αελαρας οτι θα δώσει ενα (συγκεκριμένο) μεγάλο πόσο στην γυναικά του…
το μόνο κακό είναι οτι δεν έστειλε τα χρήματα.!!
αλλά την ανακοινώσει την έκανε…

*μπράβο στον νικοπολιδη που έκανε πρόταση(και την δέχτηκαν) στους συμπαίχτες του στον ολυμπιακό να δώσουν όλοι(παλιοί και νέοι) από 500 ευρό στην γυναικά του μπαχραμη…

Γιατί στο λεπτό που σου λέει, δείχνει η κάμερα τον Πιλάβιο. Τον πρόεδρο της ΕΠΟ :wink:

[SIZE=“6”][CENTER]Superleague 2010/2011
[/CENTER]
[/SIZE]

μπράβο μπ%στ*ρδοι.!!
χίλια μπράβο…

χαλάτε τα σαββατοκύριακα μας λες και είναι δικά σας…
αν δεν μπορείτε να φέρουμε άλλους μαμω τα σπίτια σας…
θα μας αρρωστήσετε(και άλλο) ανίκανοι του κερατά…

το τι έκανε ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ σε ένα και μόνο ματς ΗΡΑΚΛΗ-ΛΑΡΙΣΑΣ δεν χωράει ούτε σε 25 ποστ…

στο ματς έπαιζαν παλαιστές και αποβλήθηκαν άσχετοι ταυλαριδης(:καλωσόρισα στην ελλαδα) και Γκαρσία …:!:

τα γκολ και τα πέναλτι έμπαιναν βροχή και το ματς έληξε 1-0 με αυτογκόλ…:?

είδαμε εναν [SIZE=“3”]αλήτη [/SIZE]ποδοσφαιριστή που τέτοιος δεν εχει ξαναπεράσει στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου… ο οποίος αντι να εχει αποβληθεί ώρες νωρίτερα πήρε και την αποβολή του ταυλαριδη

1ο λεπτό και παίχτης του ηρακλη την ανάβει στον κανομπιο στην ψύχρα…ουτε συστάσεις…ο κανομπιο δεν ξανακουμπησε μπάλα μέχρι το 46…

7ο λεπτό στο κέντρο του γηπέδου κάρτα στο ταυλαριδη(σωστή) γιατί κράτησε απο την φανέλα αντίπαλο…στην επίθεση ο ηρακλης, χάνει την μπάλα, πάει να βγει στην αντεπίθεση η λαρισα ο κομπαγιασι(ωραίος παίχτης.!) κάνει το ίδιο με τον ταυλαριδη ούτε συστάσεις…μόνο φάουλ…!!

στο 28 απλό φάουλ(απο το οποίο προήλθε το αυτογκόλ) και κίτρινη στον βενετιδη.!! στο πιο απλό φάουλ του κόσμου…ΒΕΝΕΤΙΔΗΣ στον διαιτητή: ΕΙΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΟΥΛ ΓΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ Η ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ.? Ε? ΠΕΣ ΡΕ.!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΣ.? :!:

στην επίθεση η λαρισα 10 φόρες πιο σκληρό φάουλ από αυτό του βενετιδη στο ίδιο σημείο και ούτε συστάσεις.!! ο μπλαζεκ έχει μείνει κόκκαλο…!!

45ο λεπτο ο ηρακλης εκτελεί φάουλ και οι νταμπιζας/γιακομπ τραβάνε φανέλες…βάζει γκολ ο ηρακλης αλλά έχει σφυρίξει επιθετικό…το είδε ή του ήρθε έμπνευση…??

περάσαν 45 λεπτά και ο η ηρακλης έχει κάνει 5 σκληρά μαρκαρίσματα και το τράβηγμα της φανέλαςμηδεν καρτες

παίζει το δεύτερο ημίχρονο που ο ηρακλης έμεινε πίσω και το μόνο που είχαμε είναι έναν επιθετικό(γιακομπ) να βρίζει, να φτύνει, να κάνει χειρονομίες, να πέφτει κάτω 5 φόρες και να πιάνει κάθε φορά διάφορα σημεία του σώματος του…(μόνο μια ήταν αλήθεια), να κάνει μαρκαρίσματα…την πρώτη κάρτα την είδε στο 70 με τα χίλια ζόρια…

82ο λεπτό το πιο μαρς πέναλτι που έχω δει ποτέ…αυτό που είναι πάνω στο εξώφυλλο… στην αντεπίθεση αυτής της φάσης ο ηρακλης κερδίζει την δεύτερη κάρτα του ταυλαριδη με έναν παίχτη(γιακομπ) που θα έπρεπε να έχει αποβληθεί…χθες.! μια λεπτομέρεια…ο ταυλαριδης δεν κάνει μαρκάρισμα.! το πόδι εχει προλάβει να το βάλει κάτω πριν έρθει ο αντίπαλος… ψιλά γράμματα…να γυρισει πισω στην γαλλια ο ταυλαριδης αν δεν του αρέσει… εδώ είναι μπανανια…εεε, συγγνώμη ελλαδα…

92ο λεπτο ο κανομπιο πατάει με τις τάπες τον(κατσέρ)παπαστεριανο και γίνετε συμπλοκή…από ολο αυτό απέβαλε μονο τον παίχτη του ηρακλη γκαρσια…!!! οι άλλες κόκκινες τι έγιναν?? οτι έκανε ο γκαρσια έκανε και μπλαζεκ… και φυσικά ξέχασε και την κόκκινη του κανομπιο…πάτησε τον άλλον και δεν πήρε τίποτα :!:

η παράσταση έληξε…

Παπακώστας: «Ας έρθει ο κ. Δαλούκας πίσω να είναι όλοι μια παρέα»
Νταμπίζας: «Μας θεωρούν μακάκες»!
Πηλαδάκης: «Τι θα έκαναν Μαρινάκης και Πατέρας;»

Όσο και να φωνάζουν οι «μικροί»?

Δεν ξέρω αν ο ντόρος και η βαβούρα όλης της εβδομάδας έγινε για να υπάρχει το 50-50 στα παιχνίδια των «μεγάλων» και αν χαμογελά ο Βαγγέλης Μαρινάκης για την διαιτησία του Κάκου, που δεν έδωσε τα? σπόρια στον Παναθηναϊκό στο ματς με την Καβάλα. Αυτό που ξέρω είναι ότι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Λάρισα αδικήθηκε κατάφωρα και όπως είπε μετά τον αγώνα με τον Ηρακλή ο Γιάννης Παπακώστας: «το λάθος κατά των μικρομεσαίων δεν γίνεται πρωτοσέλιδο». Σωστά επισήμανε και ο ιδιοκτήτης της ΑΕΛ, Κώστας Πηλαδάκης, που αναρωτήθηκε για του τι είδους ανακοινώσεις θα έβγαζαν οι κ.κ. Μαρινάκης ή Πατέρας αν σε κάποιο παιχνίδι του Ολυμπιακού ή του Παναθηναϊκού δεν δινόταν ένα τέτοιο πέναλτι όπως αυτό του Χοσέμι στον Μπλάζεκ.

Βάσει της? μπακαλίστικης λογικής των «μεγάλων» ότι ο μεν έπρεπε να έχει τόσους βαθμούς λιγότερους και ο δε άλλους τόσους περισσότερους, αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι ήδη στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, οι διαιτητές στέρησαν από την Λάρισα δύο βαθμούς στο προηγούμενο παιχνίδι με την Καβάλα (0-0), όταν ακυρώθηκε κανονικότατο γκολ του Στέλιου Βενετίδη, αλλά και την ευκαιρία να πάρει έναν βαθμό στο παιχνίδι με τον Ηρακλή με το πέναλτι που δεν καταλογίστηκε. Και λέω την ευκαιρία, γιατί εκ των προτέρων δεν είναι σίγουρο ότι θα μπει γκολ. Αλλά, έτσι είναι, αν δεν έχεις φωνή, δεν βλέπεις και? προκοπή. Όσο και να φωνάζουν οι «μικροί» και οι «μικρομεσαίοι», το πολύ-πολύ, μετά από συνεχιζόμενες «σφαγές» να πάρουν και κανένα σφύριγμα έτσι για το… ξεκάρφωμα. Ή μήπως ισχύει κάτι άλλο;

*εγώ πήρα μισό ΧΑΝΑΧ γιατί με έπιασε κρίση πανικού, μην σκοτώσω και κανέναν…
ο διπλανός μου έκλαιγε.!!
ο μπροστινός μου σούταρε το τραπέζι του με 25 ποτήρια μπουκάλια κινητά και όλα τα σχετικά.
έξω απο τη καφετέρια ενας κλοτσούσε την μηχανή του.!!
παρακάτω ένας ειχε κάτσει πάνω στο καπό του αυτοκινήτου του και είχε βάλει το πρόσωπο μέσα στα χεριά του…
στο ζαχαροπλαστείο(γενέθλια η κοπέλα μου) έναν πατέρας με το παιδάκι του έβριζε χρηστοπαναγιες και ακούγονταν σε ολη την περιοχή
στο τηλέφωνο ο κολλητός μου που ειναι φαντάρος στην Μυτιλήνη ούρλιαζε για 35 λεπτά…

**έστω και δω(ακόμη και απο σπόντα) κανέναν χαλκια στην εθνική και όχι τον ελευθεροπουλο θα τρελαθώ.! ο άνθρωπος πιάνει τα πάντα…δείχνει να μην εχει πλέον πρόβλημα σε μέση και τα λοιπά…τρομερός.!!

***για την αελ δεν θα πρέπει να ειναι δικαιολογία η διαιτησία…να κοιτάξει τα χάλια της…άλλο οι οπαδοί άλλο οι παίχτες…αλλά πως να τα κοιτάξει οταν ο πηλαδακης είναι άσχετος με το άθλημα…?? μόνος σου θα είσαι στο νέο γήπεδο…

****το εξώφυλλο μπήκε μόνο για την φωτογραφία και οχι για τις πίπες που λέει…

*****ακόμη ένα ανούσιο ποστ…

Δειτε εδω απο κοντινη ληψη το γκολ του Ηρακλη (2-0) που ακυρωσε ο απιστευτος !!! 8O

:!: http://www.youtube.com/watch?v=mtlrN-r_xxU

crimson idol, ετσι οπως τα γραφεις (αν και περιγραφεις διαφορες φασεις, εισαι τιμιος το ξερω) σε καποιον που δεν ειδε το παιχνιδι φενεται σαν να ευνοηθηκε ο Ηρακλης ε, λολ. :roll:

Ξεχασες ομως να πεις οτι ο Ταυλαριδης θα επρεπε να αποβληθει με δευτερη κιτρινη ηδη απο το πρωτο ημιχρονο. :wink:

Επισης, ο Γιακομπ δεν τσαντιστηκε μονος του, το κωλοπαιδο ο Νταμπιζας εκανε καλα τη δουλεια του…

Και οσο για την εφημεριδα της Λαρισας, δεν θα επρεπε καν να τολμα να γραφει τετοια πραγματα, οταν προπερσυ το παιχνιδι Λαρισα-Ηρακλης κριθηκε με ΑΥΤΟ :

:!::!: http://www.youtube.com/watch?v=qqjETYYlzcA

ρε συ Night*Sky μου δεινεις μια φαση…??
έχω χάσει στο γήπεδο του ηρακλη με βουτιά σε πισινά του χλωρου και έχω χάσει βαθμούς με ακυρωμένο γκολ του νταμπιζα που είναι ενα μετρό μακριά απο τον αντίπαλο του…!!
όπως χθες με τον μπλαζεκ ας πούμε… :NOOOO…i didnt get to him.!!! στο ρεπλει ο διαιτητής σφύριξε πριν καν τον φτάσει…:lol: αλλά και όταν τον έφτασε δεν τον ακούμπησε.!! :lol:

μαρεσει που σου λεω οτι δεν πήρε κανείς(:!:slight_smile: παίχτης του ηρακλη κάρτα για μαρκάρισμα και μου λες οτι έπρεπε να αποβληθεί απο το πρώτο ο ταυλαριδης.!!

*επίσης έξυπνο να βαζεις βίντεο από μέσα στο γήπεδο…στην κανονική λήψη φαίνεται οτι κρατάει τον νταμπιζα κάτω… αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι το είδε.!!! αν όταν τραβάνε αμυντικός-επιθετικός φανέλες στις 100 περιπτώσεις οι 99 πάνε σε επιθετικό φάουλ…

**μην μου λες χαζομάρες για τον γιακομπ…αλήτης απο τους λίγους…

***εχω δεν εχω πρόβλημα να σου δώσω και συγχαρητήρια για την νίκη σας αλλά δεν είναι έτσι απλά όλα…

****τρομερός ελευθεροπουλος.!! σε πάρα πολύ κατάσταση

Μα ακριβως αυτο το βιντεο ειναι που δειχνει ξεκαθαρα τι γινεται.
Μαζι κρατιουνται χερακι-χερακι, και ο Ιακομπ παιρνει την κεφαλια. Τοσο απλα.
Δεν υπαρχει κανενα τραβηγμα ωστε να δοθει φαουλ, τετοιες μονομαχιες γινονται παντα στα στημενα μεταξυ αμυντικου-επιθετικου. Ασε που βλεπω οτι πρωτα ο Νταμπιζας κραταει τον Ιακομπ απ’τον ωμο, και μετα ο Ιακομπ βαζει αντιστοιχα το χερι του. Αλλα ουτε σπρωχνει, ουτε τον κραταει κατω. Πηγαινουν στη φαση ακριβως με τον ιδιο τροπο.

σου εχω απαντήσει στα του ηρκαλη…
το σταματάω εδώ…

ΣΚΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

παντως απο αυτα που διαβασα στου crimson μου φανηκε γενικα ο διαιτητης αστειος και οχι οτι ευνοησε και καλα καποιον…

μα και εμένα πέρα απο κάποια συγκεκριμένα πράγματα με πειράζει που γαμάει το ματς…
πας ήσυχος να δεις 2 ώρες μπάλα και βρίσκεσαι στο κρεβάτι με χάπια…

μα και εγω λέω οτι χάρισε τουλάχιστον μια κόκκινη στην λαρισα του 91’(να μην πω 2)

άμα ήταν κανένα άλλο ματς τώρα θα είχαμε νεκρούς…πάλι καλά που ήταν ηρακλης λαρισα

επσταιν ψυχαρα για παντα κερκυραρα!!!

ελα ρε τσιγκα 3-0!!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Παμε μωρη Βολαρα! Γκολαρα!

Γκολάρα ο Ολυμπιακός Βόλου, αλλά πρέπει και να το κρατήσει…απ’την άλλη η Πανσεραικάρα είναι μέχρι τώρα καλύτερη:):!:

ξερετε τι παιζει με εναν προεδρο που συνελφθη για δωροδοκια???το ειδα σε τρειλερ στο μεγκα νομιζω…ηταν της σουπερ λιγκ???:-k

β’ ειναι

Καταγγελία για απόπειρα δωροδοκίας!

Οι «ομορφιές» στο ελληνικό ποδόσφαιρο συνεχίζονται, αυτή τη φορά με μια υπόθεση απόπειρας δωροδοκίας. Συγκεκριμένα, ο τερματοφύλακας των Τρικάλων, Χρήστος Πουρής, κατήγγειλε πως γνωστό του πρόσωπο που κατοικεί στη Θήβα, προσπάθησε να τον δωροδοκήσει με 30 χιλ. ευρώ, ώστε να έχει μειωμένη απόδοση στη σημερινή αναμέτρηση Τρίκαλα-Λεβαδειακός!

Το newsit.gr αναφέρει μάλιστα ότι ο μεγαλομέτοχος του Λεβαδειακού, Γιάννης Κομπότης, έχει συλληφθεί και θα οδηγηθεί αύριο στον εισαγγελέα.

Ο πρώτος άνθρωπος που φέρεται να ενημέρωσε ο Χρήστος Πουρής, ήταν ο πρόεδρος των Τρικάλων, Βαγγέλης Πλεξίδας και αποφάσισαν να ενημερώσουν την αστυνομία. Σύμφωνα με την καταγγελία του Έλληνα γκολκίπερ, γνωστό του πρόσωπο από τη Θήβα, τον πήρε τηλέφωνο και του προσέφερε 30 χιλ. ευρώ, με αντάλλαγμα να? μην τα δώσει όλα στο ματς με τον Λεβαδειακό και να έχει μειωμένη απόδοση. Εκτός από τα 30 χιλ. ευρώ, ο φερόμενος ως διαμεσολαβητής έταξε στον Πουρή και μεταγραφή σε ομάδα της Σούπερ Λίγκας!

Σύμφωνα με όσα έχουν διαρρεύσει μέχρι στιγμής, ο Βαγγέλης Πλεξίδας έχει ενημερώσει, εκτός από την αστυνομία, και την Ένωση Β?-Γ? Εθνικής.

Το www.sport-fm.gr επικοινώνησε με τον Γιάννη Κομπότη, ο οποίος διέψευσε κατηγορηματικά τα όσα καταγγέλλονται, καθώς και ότι έχει δεχτεί την παραμικρή ενόχληση από την αστυνομία. Ο κ. Κομπότης θεωρεί πως όσα λέγονται είναι “δουλειά” του Βαγγέλη Πλεξίδα, ενώ υποστήριζε χαρακτηριστικά: “Ο καθενάς δικαιούται 15 λεπτά δημοσιότητας. Πλέον τα βρήκαν”…

χμμμ μαλιστα…τα ξεφτιλικια συνεχιζονται στο ελλαντα…κριμα…