Superleague 2010/2011

Eνταξει βλεπω η Α.Ε.Κ την Κυριακη στο Βολο να τρωει σπρωξιμο ανευ προηγουμενου για να ρεφαρει.

έδωσε συνέντευξη σε εφημερίδα της λαρισας ο [SIZE=“4”]ΚΑΤΑΛΑΝΟΣ jimi jump[/SIZE]
αυτός που μπουκάρει σε τελικούς μουντιάλ, τσαμπιονς λιγκ και …γιουροβισιον…

μεταξύ των άλλων που είπε, ανέφερε ότι από ελλαδα του αρέσει πολύ ο ολυμπιακός, οτι του έκανε εντύπωση ο αρης και η νίκη του ενάντια στην ατλετικο και οτι αφού μετά απο προτροπή του λαρισεου δημοσιογράφου ειδε στο ίντερνετ το γήπεδο της λαρισας σκέφτεται να κάνει “μπουκα”.!!!

πες πότε είναι .θα γεμίσει το γήπεδο σημαίες της καταλωνιας…

*μην γελάτε με το “εφημερίδα της λαρισας”…έχει μεγαλύτερη κυκλοφορία απο τις μεγάλες.!!

Μπα μην το λες, και αν ακόμα την αδικήσουν, ή την ευνοήσουν, στάχτη στα μάτια ρίχνουν:):!:

η εφημεριδα κριμσον,ειναι η ιδια που εβγαλε πρωτοσελιδο το “Dancing with Gria”?

??

η εφημερίδα ειναι πολιτική…ελευθερία λέγεται…
για το Dancing with Gria δεν ξέρω κάτι …λογικά καμιά τραγική Match θα το έκανε

Από τα επικότερα πρωτοσέλιδα έβερ το συγκεκριμένο!

χαχαχχαχαχαχαχα

τι είναι αυτό…:lol:
τραγικό…

E-Π-Ο-Σ !

πλακα μας κανει ο παμποριδης,ανυπαρκτα φαουλ, ανυπαρκτα κορνερ,ανυπαρκτες καρτες
αντε να δουμε
εντιτ 1: 1-0 με τον παντελιτς που σε πασες και κοντρολ ειναι αθλιος μεχρι τωρα

εντιτ 2: εβλεπα το ματς στη νετ και δεν αντεχα τους σχολιαστες[-X και τωρα το βλεπω στο woop.gr με τον καρμοιρη και εχει πει τρεις φορες τον ουριμπαρι,ουντοτζι και λεει οτι ο διαιτητης ειναι αυστηρος με τον ολυμπιακο#-o και συγκεκριμενα στην καρτα του ιμπαγασα#-o

εντιτ 3: ο λαδακης κανει το χειροτερο παιχνιδι της καριερας του σημερα
ο μπαρτολινι φανηκε για αλλη μια φορα οτι ειναι καλος μονο ψηλα
και ο ουριμπαρι δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη τον εβαλε ο βλαχος καθως ειναι καλος μονο στις σεντρες,και τον βαζει ενω παιζουμε με κορυφη ενα δεκαρι και εχουμε κι αλλους δυο με καλη σεντρα (καρερα,ρουμπιλ)

εντιτ 4 : δικαιη κοκκινη στον μπαρτολινι
και γκολ απο κομπινα για τον ολυμπιακο

θυμαμαι στην προηγουμενη θητεια του βαλβερδε οτι ολο εκανε κομπινες στα φαουλ αλλα δεν ηξερα αν ειναι δικες του ιδεες ή του λετο που ηταν συνηθως πανω στην μπαλα.τελικα ηταν ιδεες του βαλβερδε

εντιτ 5 : γκολ ο πουλιδο (αμυντικος που πηραμε απο την σαραγοσα) στο πρωτο του ματς

εντιτ 6
το γκολ δεν το μετρησε ο παμποριδης για ανεξηγητο λογο (ο καρμοιρης δεν το εχει καταλαβει ακομα)
γκολ ο ολυμπιακος 3-0 (ο καρμοιρης 3-1 λεει ακομα,και μαλιστα λεει οτι διωχνει και την αγωνια απο τους παικτες )

εντιτ 7 :
στο δευτερο ημιχρονο ο παμποριδης αδικει και τον ολυμπιακο

Λεει το κοντρα οτι εδωσε πολυ αυστηρη δευτερη κιτρινη, δεν ειναι ετσι;

εκανε φραγμα εξω απο την περιοχη,κατα τη γνωμη μου ηταν σωστη

αυτοι οι σχολιαστες η μεγαλυτερη κουραση εβερ…κανει κακο στα αυτια να τους ακους

Άκουσα καλά, τον σχολιαστή της ΝΕΤ να λέει “κάνει το σταυρό του σαν καλός Χριστιανός Ορθόδοξος”; :lol:

Κατά τα άλλα, είδα το β’ ημίχρονο (σιδερώνοντας) και ο Παμπορίδης έκανε χοντράδα στο γκολ που ακύρωσε. Τώρα θα δούμε αν ο Καρπετόπουλος θα βγει αληθινός που έλεγε πως στην πρώτη διαιτητική εύνοια υπέρ Μαρινάκη, θα πιστολιαστεί το σύμπαν. Κατά τα άλλα, 2 ενστάσεις σε κάρτες που δεν έδειξε έχω (Μπαστιά έπρεπε νωρίτερα να έχει πάρει κίτρινη και Μιραλάς για βουτιά), αλλά αυτά είναι μικρά και δικαίωμα του.

ΥΓ. Όταν είδα τον Ντουντού να λέει πως θέλει να μείνει μέσα, ήμουν βέβαιος πως ο Μπαστιά δε θα τέλειωνε το ματς. Ίσως, ευτυχώς και για το παληκάρι που έφαγε απευθείας κόκκινη.

ΥΓ2. Ακόμη δε θα μιλήσω για Ολυμπιακό και ποδόσφαιρο που παίζει. Θέλω να περιμένω. Το μόνο που θα πω είναι πως πλέον μέχρι και οι τυφλοί είδαν πως δικαίως υποστηρίζω Ραούλ Μπράβο από πέρσι, όταν ακόμη όλοι τον έβγαζαν παλτό…

Εδώ πέρα απ’τον Ολυμπιακό και την καλή του σημερινή απόδοση, έχω νμα πω πως απ’την άλλη αγωνιστική, πρέπει ο Πανσεραικός, που και σήμερα έχασε στο Περιστέρι, να αρχίσει την συγκομιδή βαθμών, γιατί μετά δεν μαζεύεται με τίποτα:):!:

Ο μπαστία δεν ήταν που πριν 2-3 χρόνια έκανε φάουλ και μετά έπιασε την μπάλα και την έδωσε σε παίχτη του γαύρου και πήρε κόκκινη;
Απο τις πιο αστείες κόκκινες ever.
Δεν το είδα το παιχνίδι αλλά όλα καλά τώρα με διαιτησία;Εξυγιάνθηκε το ποδόσφαιρο;

Ο Μπαστία ήταν που στο ΠΑΟ-Αστέρας πριν 2 χρόνια είχε φάει κόκκινη επειδη έκανε τάκλιν σε οπαδό που μπήκε στο γήπεδο.

xxloko αυτο που λες δεν το θυμαμαι
chrisP αυτο θα ελεγα και εγω

παντως ο bastia που ειναι κωλοπαιδο αλλα και ενα απο τα καλυτερα αμυντικα χαφ στην ελλαδα δεν θα επαιρνε κοκκινη αν ο παμποριδης εδεινε το φαουλ του ντουντου (και κιτρινη) που προηγηθηκε

ίσως και οχι…
την κλωτσιά την έριξε(ή προσπάθησε να την ρίξει) μισό δευτερόλεπτο αφού δεν σφύριξε το φάουλ…δύσκολα θα κρατούσε τα νεύρα του…δεν τα είχε με τον διαιτητή…με τον ντουντου τα είχε.!!

*παιχταράς όμως ο μπαστια…!!

Βασικά, ο Παμπορίδης είναι από τους χειρότερους (και πιο αστείους φυσιογνωμικά) διαιτητές που έχω δει. Πιστεύω ότι ο μόνος λόγος που σφυρίζει ακόμα έχει να κάνει με θέματα δημοσίων σχέσεων με την ομοσπονδία του.