Superleague 2010/2011

Eiχα μια υπονοια οτι εισαι γαυρος.
Τωρα εχω βεβαιοτητα!
Δηλαδη αν μισουσα τη Λαρισα θα το θεωρουσες περισσοτερο δικαιολογημενο.
Ειπα οτι εκφραζω προσωπικη αποψη!

βασικα δε στην ειπα ρε φιλος, κουλαρε, απλα οι λογοι μου φανηκαν αστειοι, ας αντιπαθεις οποιον θες…και ναι αν ελεγες μισω τη λαρισα γιατι ετσι ειναι τα πραματα εδω περα, δε γουσταρουμε αελ εδω στο βολο, οκ.

ομαδα δεκανικι του ολυμπιακου? ελα ρε εισαι πολυ υπερβολικος. επειδη πηραμε παιχτη μετα τον αναστοπουλο? εγω θυμαμαι να τρωμε πορτα καθε φορα που ζηταγαμε παιχτες απο πανιωνιο παντως.
τα καφριλικια περι τυριων και γαλατων οκ τα δεχομαι οτι ειναι καφριλες αν και ξερεις σε τι χωρα ζουμε και δεν μου προκαλει παραπανω εντυπωση απο αλλα αντιστοιχα.

εγώ δεν έχω πρόβλημα που δίνει παίχτες στον ολυμπιακό…λεφτά θέλει παίχτες θα δώσει…έτσι και αλλιώς δεν είναι δικό μας θέμα…(έτσι είναι οι ομάδες) οσο για το [B]ομάδα δεκανίκι[/B] ηταν και ξαφνικά οταν ο μπεος [B]ζήτησε [/B]απο τον ολυμπιακό να γίνει ο (πανιώνιος που τοσο αγαπάει) παράρτημα του(σε στυλ οφη) και έφαγε πόρτα, μέσα σε μια εβδομάδα ο κοκκαλης απο άνθρωπος που κάνει κάλο στο ελληνικό ποδόσφαιρο έγινε αυτός που κατέστρεψε το ελληνικό ποδόσφαιρο -[B]δηλώσεις μπεου[/B].!!! και εκεί χάλασαν οι σχέσεις που είχε…

εγω από φέτος(αν έχω ακούσει και μεγάλους σε ηλικία ανθρώπους να λένε τα χειρότερα) απλά τον [B]ΜΙΣΩ[/B].!!

[B]τελειώνει ο αγώνας και βγαίνοντας και 5-6 παίχτες του πανιωνίου τρέχοντας προς την φυσούνα οι 2-3 έπιαναν τα αρχίδια τους μπροστά στην παιδική θύρα και τα κουνούσαν , ο άλλος άρχισε να φωνάζει “σας γαμήσαμε ρε μουνοπανα.!” και ο μαχο έκανε κωλοχερα…! ολα αυτά μπροστά στην παιδική θύρα…!! και χωρίς κανέναν λόγο…το μόνο που ακούστηκε σε όλο το ματς είναι 2 φορές το “γαμήστε τον πούστη τον πανιώνιο”, τίποτα άλλο σε 90 λεπτά…!!!
[/B]
αυτοί ειναι η μαγκιά του πανιωνίου…
βεβαία όταν πας στην έδρα ομάδας που εχει πρόεδρο τον πηλαδακη τι περιμένεις…
ας τα έκαναν αυτά σε Καραΐσκάκη/τούμπα/ή σε ομάδα του μπεου(ξέρω πως δεν γίνεται), να δούμε θα ζούσαν??

γυρίζοντας σπίτι που έχω τον παππού μου που είναι 80 ετών και εχει πάει σε οτιδήποτε έδρα απο 15 φορές και ζώντας στην αθηνα έβλεπε απο κοντά τον πανιώνιο , μου λέει έτσι ήταν πάντα.!!!

τα ίδια και στο γήπεδο με τον διπλανό μου που ήταν συνταξιούχος…
όταν το συζητούσα μαζι του μου λέει “είσαι μικρός και δεν ξέρεις…αυτοί είναι πάντα οι παίχτες του πανιωνίου…αλήτες…δεν υπάρχουν χειρότεροι…έτσι είναι όλα τα χρόνια…δυστυχώς πάντα είχαμε πρόβλημα”

και οι δυο περιπτώσεις είναι απο δυο ήρεμους ανθρώπους που και στα καλά τους πάλι ηταν ήσυχοι…βάζω και αυτά που είδαν τα ματάκια μου, και λέω οτι αυτή η ομάδα είναι σιχαμερή…

*ξέρω δεν είναι λόγοι αυτοί, αλλά έτσι είναι…
**και επειδή έχω δει μερικούς πανιωνιους εδώ μέσα, μήπως ξέρουν αυτοί κάτι παραπάνω για τις αντιδράσεις των παιχτών τους, μπας και μάθουμε και εμείς γιατί αυτές οι κινήσεις…

***και κατι άλλο…είναι σαν να λέμε γιατί οι παίχτες της προοδευτικής κλωτσάνε …δεν τα ρωτάνε αυτά…

ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ :!:

  1. H γειτονιά αυτή της Αθήνας (που παίζει να είναι μεγαλύτερη απ’ τον Βόλο), είναι προσφυγική και διατηρεί μια δική της πολύ ζεστή ατμόσφαιρα. Δεν είναι μια απλή απρόσωπη γειτονιά.
  2. Η σύγχρονη έκδοση των “πανθήρων” είναι ένα μάτσο αληταράδων χουλιγκαναραίων στα πρότυπα των περισσότερων συνδέσμων οργανωμένων. Δεν νομίζω ότι χαρακτηρίζει τα 100 χρόνια ιστορίας του Πανιωνίου.
  3. Καλά έκανε όπως σου είπε και ο χαλισέκο, οι ομάδες πρέπει να παίζουν πάντα για τη νίκη και σε αυτό έχεις συμφωνήσει και εσύ σε παλαιότερο ποστ σου.
  4. Δεν βλέπω πού κολλάει, αλλά όλη η υπόλοιπη Ελλάδα στη μπούκα τον Λεβαδειακό έχει λόγω αρχιμαφιόζου Κομπότη.
  5. Λολ. Πριν από αυτές τις μεταγραφές ο τελευταίος παίκτης του Πανιωνίου που ήρθε με μεταγραφή στον Ολυμπιακό πρέπει να ήταν ο Αναστόπουλος το 1980. Αντιθέτως τα τελευταία 10-15 χρόνια πρόχειρα θυμάμαι ότι έχει δώσει Ναλιτζή, Κατσιαμπή στον ΠΑΟΚ, Τζιμπούρ, Μάκο στην ΑΕΚ και Λαγωνικάκη, Μάτζιο, Τζιόλη, Σπυρόπουλο στον Παναθηναϊκό. By the way, οι φίλαθλοι που έκραζαν χτες ήταν οι Πάνθηρες.
  6. Ας πει ο κρίμσον.

Ένας λόγος που θα μπορούσε να αντιπαθεί κανείς τον Πανιώνιο είναι ότι με φωτογραφική διάταξη και μετονομασία σε “Νέος Πανιώνιος” γλίτωσε πριν κάποια χρόνια τον υποβιβασμό στην Δ’ εθνική. Αλλά τότε πρόεδρός του ήταν ο Μπέος!!

Ακριβως αυτο λεω ρε συ,οτι εκφραζω εντελως προσωπικη αποψη.
Και επι τη ευκαιρια την Α.Ε.Λ αν κ παραδοσιακα θα επρεπε να την αντιπαθω,τουναντιον μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης οπως και εν γενει η πολη της Λαρισας και το εχω πει αυτο ουκ ολιγες φορες!
Χθες βραδυ στην πολη σας τα ακουμπησα(ειχα ερθει στη συναυλια Anneke-Cavanagh):p.

Αστα αυτα τωρα πας να κρυψεις το κολπο γκροσσο που εκανε ο κοκκαλης το 2001,με την τεραστια μεταγραφη του ΖΙΖΙ ΡΟΜΠΕΡΤΣ.Αλλα ετσι ειστε εσεις οι γαυροι παντα κρυβεται την πραγματικη ιστορια.

Chris,δεν αμφισβητω την προσφορα του Πανιωνιου στο Ελληνικο ποδοσφαιρο και ουτε τον συγκρινω με τη δικη μου ομαδα.
Απλα δεν τον γουσταρω!
Το ξερω οτι χθες εκραζαν οι Πανθηρες,αυτο εννουσα.
Για τους χουλιγκανους ολων των ομαδων εχω αναφερθει αρνητικα παρα πολλες φορες.
Ξερω πολυ καλα φιλε τι θα πει Μπεος,αλλα τοσο στο Βολο οσο και στον Πανιωνιο ο εν λογω κυριος προσεφερε πολλα.
Αν αυτοι πλεον τα εχουν ξεχασει,εγω δεν ειμαι αγνομων.Κι αν αυριο-μεθαυριο ο Μπεος φυγει,θα θυμαμαι τι εκανε στο Βολο.
Δηλαδη αν εχω μια γκομενα,περασω καλα μαζι της,κανω ταξιδια,παω απο δω,παω απο 'κει,κανω τρελλα κρεββατια,αν με αφησει καποια στιγμη εγω θα πρεπει να λεω μονο ‘‘Πουτανα με παρατησες?’’.Δεν θα πρεπει εστω κ τιμητικα να θυμαμαι τις καλες στιγμες μαζι της?
Δεν λεω οτι υπαινιχθηκες κατι τετοιο,απλα λεω οτι αφ’ενος η αντιπαθεια δεν δικαιολογειτα παντα,κι αφ’ετερου οταν καποιος προσφερει θα πρεπει να του το αναγωριζουμε!

πρόσφερε πολλά στον πανιωνιο…προσπάθησε να τον βάλει κάτω απο την φτερούγα του ολυμπιακού…που και να μην τον αγαπούσε…

*οκ τον βοήθησε σε δύσκολες στιγμές, αλλά να κάνεις το από πάνω…

**μπράβο jiopas, αναστατώνεις τον κόσμο μεσημεριάτικα…χαχαχα:p

[B]edit[/B] ΖΙΖΙ ΡΟΜΠΕΡΤΣ λεει ο αλλος…χαχααχαχα

[QUOTE=crimson_Idol;1050801]
**μπράβο jiopas, αναστατώνεις τον κόσμο μεσημεριάτικα…χαχαχα:p

Ευχαριστω!Εχω αποκτησει ταυτοτητα πλεον!
Τι να κανω ?Μου εχει κατσει στραβα ο Πανιωνιος ρε συ!

Και για να μην ξεχνιομαστε
http://www.sportnet.gr/report.php?id=249479

O κοσμος το’χει τουμπανο κι εμεις κρυφο καμαρι!

jiopas εισαι καπως δυσκολος στη συνεννοηση. εγραψες καποιους λογους, σου απαντησε μεμονωνομενα και τωρα λες ‘απλα δε τον γουσταρω’. ε πες το απ την αρχη ντε.

τεσπα, δεν εχει και πολυ νοημα η κουβεντα, εμεις παντως κριμσον περσυ μια χαρα καναμε το διπλο στη νεα σμυρνη οταν το χρειατηκαμε. και γενικα τον γουσταρω τον πανιωνιο, η μονη ομαδα απο αθηνα που θεωρω πρεπει να μεινει στην α’ περα απο τις 3 μεγαλες (ξερω πως το περιστερι ειναι απο τους μεγαλυτερους δημους της ελλαδας, αλλα ο ατρομητος μου φαινεται πολυ μικρος).

[SPOILER]α ρε κατια ημουν μαλακας[/SPOILER]

Είχα ξεχάσει ΖΙΖΙ λατρεία όντως.

Jiopas φυσικά και η αντιπάθεια δεν δικαιολογείται πάντα απλά έκανα τις διευκρινήσεις γιατί ο Πανιώνιος δεν είναι άλλη μια συνοικιακή ομάδα της Αθήνας και νομίζω ότι στο σκεπτικό σου τον παίρνει η μπάλα μαζί με άλλες ομάδες.

Εγώ κι αν δε γουστάρω αθηναϊκές συνοικιακές ομάδες τύπου Ακράτητου, Θρασύβουλου, Χαλκηδόνας παλαιότερα, Εθνικού Αστέρα κτλ που για κάποια χρόνια ανέβαιναν δυο-δυο τις κατηγορίες επειδή οι προέδροι τους είχαν τα σωστά κονέ και μόλις ανέβαιναν στην Α’ εθνική άρπαζαν για 1-2 χρόνια τις επιχορηγήσεις και μετά μην τους είδατε. Ο Πανιώνιος όμως είναι διαφορετική περίπτωση.

ναι αλλά τι σχέση έχει να κάνει αυτό…? ακόμη χειρότερα…εγω λέω για τους παίχτες και την νοοτροπία που έχουν διαχρονικά…

*σε ένα ματς που η λαρισα έπαιξε χωρίς αμυντικούς και ο πανιώνιος χωρίς επιθετικούς…και που η λαρισα δεν έκανε τίποτα λιγότερο από οτι άλλες φορές…αλλά είναι και αυτό το 0-3

Nαι ρε Chris.
Πρωτα απ’ολα απο την πρωτη λεξη του post μου σας εχω λυσει τις αποριες.
Ειπα οτι εχω εμπαθεια και προκαταληψη.
Αρα παραδεχομαι το κολλημα μου.
Τι αλλο να κανω?Να παω να εξομολογηθω?

Ενδεκάδα του πρωταθλήματος μέχρι στιγμής από όσο έχω ξεχωρίσει εγώ:

[CENTER]Σισέ

Μιραλάς…Ούμπιντες…Βιεϊρίνια

Φατί…Ιμπαγάσα

Τζάγκι…Ντουγκλάο…Πουλίδο…Βύντρα

Κωνσταντόπουλος[/CENTER]

Βυντρα? Βυντρα?? Βυντρα??? :lol::lol::lol::lol:

Και ποιον να βάλω, τον Ζουέλα ή τον Γιάχιτς?
Ο Τοροσίδης με τους ελλεεινούς βλαχοτσαμπουκάδες του φέτος με έχει εκνευρίσει πολύ.

Ο Βύντρα είναι η τιμιότητα η ίδια.

ο βυντρα ειναι μια εκδοση παντου-γεωργεα… τπτ παραπανω. δεν κανει για δεξι μπακ ρε συ. 1 στις 20 σεντρες εχει. τοροσιδης ανετα ακομα κι ετσι.

Που ειναι ο Σανκαρε,ρε Chris?:stuck_out_tongue:

Τον σκεφτόμουν, αλλά κέρδισε ο Πουλίδο στο νήμα.