System Of A Down

Οχι το αποκρυπτογραφησα μετα απο προσπαθεια μισης ωρας και τη βοηθεια 3 φιλων και του google, ευχαριστω για το ενδιαφερον

Αγαπημένη μπάντα οι System Of A Down!! Ελπίζω να αξιωθώ να τους δω live κάποτε!:slight_smile: Mesmerize το αγαπημένο μου άλμπουμ, το οποίο και ψήφισα! :slight_smile:

peace:hippy:

ον τοπι: εγω ειμαι μεταξυ ομονυμου κ toxicity για best… αυτα τα 2 νωμιζω ειναι το “αυθεντικο” στυλ τν system. αν τα εβαζα τωρα σε μια σειρα ισως να ηταν 1. Toxicity, 2 SOAD, 3 Hypnotize, 4 Mezmerize, 5 STA

αν κ συχνα η σειρα αλλαζει κυριως απο θεση 3-5 κ η πρωτια οπως προανεφερα

[SPOILER]ωραια η space.:wink:8) θελω να δω κ scars ενα λαιβακι (μιας κ serj απολαυσαμε το καλοκαιρι) κ εννοιεται SYSTEM! ζηταω πολλα?[/SPOILER]

έριξα ψήφο στο Steal This Album…μάλλον δεν είναι το καλύτερο αλλά ειναι υποτιμημένο όσο δεν πάει…

ειμαι ενας απο τους εφτα μεχρι τωρα, που εριξα ψηφο στο ομωνυμο :slight_smile:
toxicity κ steal this album πάνε μετα… τα αλλα δυο τα βρισκω λίγο βαρετά θα έλεγα 8)
αν κ εχει περασει καιρος που ακουσα τελευταια system

Και καλά έκανες. Δεν έχει αδύναμη στιγμή το αλμπουμ.
Ούτε μια, ένα κακό τραγούδι, ένα ανούσιο δηλαδή.
Και τα Egobrain, Roulette είναι απλά υπέροχα.

Εγώ βρίσκω ανούσια τουλάχιστον τα μισά του.
Γενικόλογες ροκ συνθέσεις χωρίς κάτι ιδιαίτερο, κάτι σα ΦΟΥ ΦΑΗΤΕΡΣ ένα πράμα.

Επίσης μιας και ηχογραφήθηκαν την ίδια περίοδο, δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα κομμάτι του [B]“Toxicity”[/B] εκτός δίσκου για να μπει κάποιο απ’ το [B]“Steal This Album”[/B].

mr.jack και innervision μπαινανε ανετα,χωρις απαραιτητα να πρεπει να βγει καποιο εκ των κομματιων του toxicity.

Εγω το θεωρω δισκαρα το Steal This Album, δεν θεωρω οτι υστερει τοσο απο το Toxicity, το οποιο ομως θεωρω ανωτερο απο ο,τι εχουν κυκλοφορησει…

δεν ξερω γιατι πρεπει να μπουν στον δισκο για να λενε κατι…και ας ειναι τις ιδιας εποχης
και φυσικα δεν ειναι ο καλυτερος τους δισκος…αλλα αυτη η (ανυπαρκτη)συνοχη κανει το καθε κομματι ξεχωριστο(παραλογο αλλα ετσι το βλεπω) … σκανε διαφορετικα κομματια συνεχεια… σα να ειναι συλλογη(που ειναι)…
και για κομματια που εχουν μια πιο χυμα λογικη ειναι μια χαρα δισκος…

με τετοια leftovers αλλοι κανουν καριερα παντως.χαχαχα

[B]Hypnotize[/B] ρε
τι να πρωτο πεις ;
για το Attack ;
το Dreaming ;
το She’s Like Heroin ;
το HOLY MOUNTAINS ;
το Kill Rock 'n Rol ;
το Hypnotize ;
το Stealing Society ;
το Vicinity of Obscenity ;
το Soldier Side ;
το Tentative ;
το U-Fig ;

ξεχασα κανενα ;

μετα ακολουθει Mezmerize ,Toxicity , STA και τελευταιο παροτι και αυτο πολυ καλο το ομωνυμο

και απο toxicity ανετα βγαζουμε το X

Σε παω. Εχω την ιδια σειρα εννοειται στα αλμπουμς!

Απο το Toxicity ανετα βγαζω 4-5 κομματια (Shimmy, Deer Dance, Jet Pilot, Forest, Bounce ισως) για να μπουν τα Chic N’ Stu, Highway Song, I-E-A-I-A-I-O, Boom, Mr. Jack προσωπικα.

Εγώ μετά το Toxicity θεωρώ το πρώτο τους τον καλύτερο τους δίσκο! Σκέτη παλαβομάρα! Τα 2 τελευταία είναι πάρα πολύ καλά αλλά νομίζω πως είναι κάπως πιο συμβατικά, όσο για το Steal This Album είναι μια χαρά, έχει αρκετές κομματάρες μέσα.

με τιποτα δεν γινοταν να βγουν τα μπολνταρισμενα.βασικα ουτε και το bounce,αλλα για να εμπαινε το mr.jack που ειναι κομματαρα,ισως να μπορουσε να βγει.

Αποψεις ειναι αυτα. Εμενα μαρεσουν και αυτα τα κομματια, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας. Αντιθετα αυτα που εγραψα απο το STA τα γουσταρω καργα, και εννοειται περισσοτερο απο τα αλλα.

Υπερτιμημένοι λίγο.

Συμφωνω σε Bounce, αντε και Jet Pilot αν ηταν για τα Mr. Jack, I-E-A-I-A-I-O και Boom!.. Παντως το Steal This Album αν δεν το ξεραμε, μια χαρα συνεχεια του Toxicity θα ηταν και οχι leftovers…

αν ενδιαφέρεται κανείς για εισιτήριο για τη συναυλία των System στο Novarock festival στην Αυστρία στις 13 Ιουνίου ας μου στείλει ένα p.m.
Το line-up της μέρας είναι:
στη μια σκηνή Iron Maiden, Motorhead, In flames, Bring me the horizon + άλλες
και στην άλλη System, Social Distortion, Pendulum, Alter Bridge + άλλες…
α και χρονικά οι System θα βγούν 45 λεπτά μετά το τέλος των Maiden, οπότε δεν υπάρχει επικάλυψη…

http://www.novarock.at/

8O

Maiden, Motorhead, SOAD και Social D την ιδια μερα…

#&$^@#(^$&@#^*

ΘΕΙΛΑ