Tο ΕΝΑ και ΜΟΝΟ καλυτερο live που εχετε παρακολουθησει;

Metallica 12/6/1999 στη Ριζούπολη. Έκανα μέρες να συνέλθω…

DIO 2003 στην αθηνα…

Iron maiden 2005…Τελικα οι θεοι ειναι 6 …οχι 12 :roll:

Έλα… δεν το πιστεύω… :stuck_out_tongue:

Οι AC/DC δεν πιάνονται -τουλάχιστον όχι ακόμα- μέχρι να καταλαγιάσει πλήρως ο κουρνιαχτός, οπότε:

http://www.youtube.com/watch?v=4hD3t0duwDs&feature=related

Sabbath - Waters κοντράρονται στα ίσια!

Και NIN - FNM είναι η επόμενη μεγάλη σύγκρουση!

Death στο ροδον!

θα ελεγα DHG που κονταροκτυπιεται με το SHORA, δεν εχω και πλουσιο παρελθον σε λαηβς, δλδ οκ εχω δει θιατερ 2 φορες, το ιδιο και nevermore, οπως και Pos, αλλα ποτε δεν τα εβλεπα σαν συνταρακτικα γεγονοτα, σε αντιθεση με shora και dhg, που πριν 3 με 4 χρονια, ειχα δηλωσει σε χρηστη του irc οτι ειναι τα 2 live που θελω να δω και ας μην ξαναπατησω το ποδι μου σε συναυλιακους χωρους. να που εγιναν και ακομα δεν πιστευω οτι τα εχω ζησει αυτα.

Black Sabbath με Ozzy στο Rockwave. Όχι μόνο γιατί είναι η αγαπημένη μου μπάντα ever αλλά και γιατί το σετλιστ τα έσπαγε, ο ήχος ήταν άψογος, οι εκτελέσεις τέλειες, οι μορφές των τεσσάρων ανυπέρβλητες, η ατμόσφαιρα στο κομμάτι που γέννησε το μέταλ κατανυκτική.
Τώρα που το ξανασκέφτομαι στην ουσία ο λόγος είναι ένας…some people say my love cannot be true…

σκληρη μαχη μεταξυ leonard cohen περσυ στη μαλακασα και bruce springsteen & the estreet band φετος στο μοναχο…

αλλα τελικα BOSS και τ μυαλα στ καγκελα!

Το σκεφτόμουν αυτό τελευταία αρκετά και μάλλον κατέληξα ότι η μοναδική συναυλία που έχω δει και μπορεί να χαρακτηριστεί εμπειρία ζωής ήταν η κάτωθεν:




εύκολα Manowar 2007

δυσκολο…εχω παει σε παρα πολλα live κ δεν μπορω να επιλεξω ενα…
ξεχωριζουν απλα καποια…maiden 2007,metallica 2007,nevermore 2008,ac/dc 2009
αλλα κατι μ λεει οτι πανω απο αυτα θα μπει το επερχομενο Live των candlemass!!:wink:

Metallica 2007.

Iron Maiden 2008!!! Λογω ιδιαίτερης συμπάθειας προς αυτη τη μπαντα.Ήταν και η πρωτη φορά που τους είδα(και πρώτο μεγαλο Live γενικα,και καταλαβαίνετε!) !!! :smiley:

Arcturus στο Sham Mirrors.

Ακομα τα σκεφτομαι και κλαιω.

Μετά τις 28\5, θέλει και ρώτημα;:wink::!:

metallica 2007
δυομισαωρη μπεστ οφ εμφανιση μπροστα σε 30.000+ οπαδους την μπαντας…
και μετα το χαος…:stuck_out_tongue:

slipknot ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:metal::metal::metal:

Helloween/Rays και το ξερα απο πριν βεβαια ανεξαρτητος ηχου κτλπ.Αυτο που ενιωθα στο jam δε περιγραφεται με λογια,ημουν αλλου…