Tο καλύτερο τραγούδι!

Λοιπόοοοον ας υποθέσουμε ότι γίνετε μια δημοσκόπηση σε όλο τον δυτικό κόσμο (χμμμμμ… ηλικίες 12-72), όπου ΌΛΟΙ ερωτούνται kαι απαντάνε, με θέμα πιο είναι το καλύτερο τραγούδι που έχουν ακούσει.

Πιο τραγούδι πιστεύετε ότι θα έβγαινε πρώτο ???
Πιο θα ψηφίζατε ???
Πιο θα θέλατε να βγει???
:-k :-k :-k

ειχα ακουσει οτι το καλυτερο τραγουδι συμφωνα με Αγγλικη εταιρια δημοσκοπησης θεωρειται το satisfaction!
δε γινεται να επιλεξεις ενα τραγουδι, απλα δε γινεται!

Το καλυτερο τραγουδι ειναι αυτο που ακουω πιο πολυ αυτη την εβδομαδα.

Θα πω ένα που εννοείται ότι δεν είναι το καλύτερο τραγούδι, αλλά σε όσους το βάζω, η αντίδραση τους είναι “μαλάκα! είναι από τα καλύτερα τραγούδια!”.

Wolfsheim - Kein Zurϋck

και από live (είναι καλύτερος ο ήχος): http://www.youtube.com/watch?v=sGzEthjTKy4

Πολλά και διάφορα. Δεν γίνεται να διαλέξεις μεταξύ τραγουδιών από διαφορετικά είδη μουσικής…

Κοίτα ο περισσότερος κόσμος θα ψήφιζε το τραγούδι που του αρέσει πιο πολύ (αυτό είναι το πιο λογικό), άμα το δεις έτσι είναι σαν να ρωτάω πιο τραγούδι είναι το αγαπημένο τραγούδι τις πλεοψηφίας του πληθυσμού του δυτικού πολιτισμού (πολιτισμός…γκουχ-γκουχ).

Και πάλι δεν είναι ότι πιό εύκολο να απαντήσεις…

+100000000000

Vote the best song in the world,
or I’ll eat your souls!!! :lol: :lol: :lol:

Το Holy Wars:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εννοείται ότι το καλύτερο τραγούδι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Είναι καθαρά υποκειμενικό,εξαρτάται από τη στιγμιαία διάθεση,το γούστο,τα γεγονότα…

μα εγώ ζήτησα να προσπαθήσετε να μαντέψετε πιο η πλεοψηφία του κόσμου θεωρεί καλύτερο και να μου πείτε πιο είναι το αγαπημένο σας

τώρα θα μου βγάλεις τους Tenacious D ψεύτες???:stuck_out_tongue: #-o :stuck_out_tongue:

πρώτο θα έβγαινε κανα paranoid…

θα ψήφιζα κάτι που δεν εχει ανακαλύψει/εκτιμήσει ο κόσμος γιατι βρίσκεται στην σκιά των χιτ και των κλασικων κομματιών

για σήμερα θα ήθελα να βγει αυτό
[B]Marillion - Script For A Jester’s Tear [/B]

Δύσκολη ερώτηση.
Από ελληνικά ή από ξένα;

…δυσκολάκι, αλλά έτσι κιαλιώς έχω δύο πολύ αγαπημένα τραγούδια, που θά’θελα να σας παραθέσω

:):!:

stargazer απο rainbow το καλυτερο τραγουδι που χω ακουσει…

τιμη μου που το ακουσα live απο τον dio στο ανεπαναληπτο εκεινο live το 2003 στον πειραια…η κορυφαια συναυλια που πηγα ποτε…

Παίζει να είναι το ευκολοτερο δημοψήφισμα ever
Ο, τι είπε ο αποπάνως…:slight_smile:
Αν είχα ποτέ απορία ποιο είναι το καλύτερο, λύθηκε μόλις μπήκε η φωνή του Ronnie στο υπέρτατο άσμα…

Ohhh, I see his faaaace… (ακομα κι ετσι, ανατριχιάζω)

Ανούσια επί της ουσίας ερώτηση για κάτι που είναι αδύνατο να απαντηθεί!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

To [B]Sacred Worlds[/B] απο Blind Guardian ειναι το καλυτερο τραγουδι που εχω ακουσει. Αυτη η επιβλητικοτητα/επικοτητα,η ολη ατμοσφαιρα και η καταπληκτικη ενορχηστρωση με αφηνουν με το στομα ανοιχτο.

Ο αλγόριθμος που έφτιαξα, Songpickr (beta version 12.4), λέει ότι είναι το [I]Minstrel In The Gallery[/I]

Το καλύτερο τραγούδι που έχει γραφτεί ποτέ είναι το Comfortably Numb. Απλά, λιτά και απέριτα.