Tι προτεινετε/συστηνετε απο

:youwish:

το SoS ειναι σαφως υποδεεστερο…
επισης, τα τελευταια ηταν σχετικα καλα με καπως πιο “φρεσκο” ηχο!

Metal13
Faith No more King for a Day… Fool for a Lifetime.Ολα ειναι καλα αλλα αυτο,κατα τη γνωμη μ,ειναι το καλυτερο τους.

οχι …οοοοοΧΙ!!!

ΟΧΙ!!

σιγουρα οχι!:stuck_out_tongue:
Ειναι αλμπουμαρα αλλα δεν μπορει να δωσει την “ουσια” του τι μπαντα ακριβως ηταν οι FNM…σιγουρα οχι οπως μπορει το Angeldust & το The real Thing!

DarthVader
Και το Metal-Archives για τα Metal και το Prog-Archives για τα Progressive είναι συνήθως κομπλέ αλλά έχω δει και κάτι διαμαντάκια εκεί του στυλ Signify και Grin τα χειρότερα Porcupine Tree και Coroner αντίστοιχα.

οποιος το εγραψε αυτο ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αμπαλλος και μεγαλος καμιναδας!
Και τωρα που το ξανασκεφτομαι, παιζει να του καηκε και το πιτσι…

σιχαμενος…

Και το Metal-Archives για τα Metal και το Prog-Archives για τα Progressive είναι συνήθως κομπλέ αλλά έχω δει και κάτι διαμαντάκια εκεί του στυλ Signify και Grin τα χειρότερα Porcupine Tree και Coroner αντίστοιχα.

ειναι το signify στα χειροτερα των pt; για να σοβαρευομαστε λιγακι.

Ειρωνικό ήταν το “διαμαντάκια”. Τους συγκεκριμμένους δίσκους τους θεωρώ τους καλύτερους των παραπάνω συγκροτημάτων.

χμμ ναι, αλλο νομισα πως διαβασα.
γενικα μην εμπιστευεστε τετοια σαιτς. μια καλη λυση ειναι το λαστ.φμ βρισκοντας παρομοιες μπαντουλες και βλεποντας απλα τι ακουει ο πολυς ο κοσμος οποτε κρινεις και πραττεις εσυ αναλογα.

Ναι το Last.fm είναι πολύ ενδιαφέρον όντως. Έχεις κάνα άλλο αντίστοιχο site?

νοπ. υπαρχει κατι αντιστοιχο βσκ, το http://www.ilike.com/ , αλλα δεν κανει καλη δουλεια, την δουλεια του λαστ.φμ.
γενικα με blogs να κινηστε και οτι κατσει απο φορουμς.

Απο Cult Of Luna τι ακουμε ???:roll:

το Beyond, αν και θα σου πουνε για Salvation και για Eternal Kingdom, εσυ θα ακολουθησεις τη σημαια.

και το ομωνυμο θα ελεγα εγω

Μην τους ακους τους αλλους darksoul!Ακου πρωτα το Somewhere Along
The Highway και οταν θα εχεις ακουσει 32 φορες το Finland ακου τους
αλλους δισκους τους.Ολοι οι δισκοι τους ειναι απο πολυ καλοι εως απιστευτοι
αλλα πρεπει να υποστηριξω οτι λεει στο location μου.

εγώ θα πω salvation πάντως κι ας κυλιέται ο άλλος στα σκαλοπατατάκια.

Τα 2 ομώνυμα (CD + EP)

:lol::lol: … Eυχαριστω παιδια … να στε καλα … απ οτι καταλαβαινω απ τις απαντησεις , μαλλον ολα ειναι σε αρκετα υψηλο επιπεδο …

ναι, απλά όπως όλα τα σχήματα του είδους, “φλώρεψαν” με την πάροδο του χρόνου. εγώ προτείνω τους μεσαίους δίσκους πάντα, ε μετά πας μπρος ή πίσω :stuck_out_tongue:

Οι Borknagar εχουν καποιον δισκο που να ξεχωριζει ?

Έχω μόνο το The Archaic Course, το οποίο αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίας δεκάρας!!!

Tα 2 πρωτα Borknagar ειναι τα καλυτερα για μενα.

Έχω ακούσει το Stoner Witch απο Μelvins και γουστάρω…

με τι να συνεχισω?

γενικά πείτε κανα δίσκο αν ξέρει κανείς γιατί έχουν μεγάλη δισκογραφία

Houdini, Stag και (a) Senile Animal είναι ασφαλείς επιλογές.