Tι προτεινετε/συστηνετε απο

Resound the Horn
(το πιό ομάλό είπες. όχι το καλύτερο)

Από Motorpsycho τι ξεχωρίζει; Έχουν 15 άλμπουμς δε ξέρω από ποιό να ξεκινήσω.

καπως χυμα,
Lobotomizer για την ιστορια
Angels and Daemons at Play
It’s a Love Cult
και χιεβυ μεταλ φρουτο.

απλά πες του να ξέρει ότι είναι καλή μουσική

να ξερεις οτι ειναι καλη μουσικη βοηντερ και αν δεν εκτιμησεις καποιο απ’ αυτα κανε ενα φλασμακ και δες τη διαφημιση str8 των 90ς!

OK thanks, θα ξεκινήσω ανάποδα μάλλον, απ’το πιο πρόσφατο.

Pennywise?

Για πρώτη επαφή θα 'λεγα [B]Land Of The Free[/B].
Ήταν το πρώτο που άκουσα όταν ακόμα δεν άκουγα πανκ και μου είχε αρέσει.
Έχει ωραίο, βαρύ ήχο (για πανκ), θρασαριστό σε σημεία, νομίζω ο,τι πρέπει για κάποιον που δεν έχει μεγάλη επαφή με πανκ.

Και το περσινό (All Or Nothing) είναι εξαιρετικό και πολύ καλό για μια πρώτη γεύση, αλλά το Land Of The Free είναι σταθερή αξία 8)

Ευχαριστω Γκρυμ, θα τσεκαριστουν λιαν συντομως!

Σε αλλα νεα, απο Chicago τι αξιζει; Κοιταξα και εχουν τεραστια δισκογραφια και δεν ξερω απο που να αρχισω.

Α και για Toto επισης.

From The Ases. Ο καλύτερος δίσκος της μπάντας (για μένα πάντα). Μετά full circle γιατί είναι κλασσικό. Και τέλος All Or Nothing γιατί ο νεος ειναι ωραιος

land of the free αξιοπρεπέστατο

Να’σαι καλα Ντινο, ευχαριστω!

Toto οπωσδηποτε απο το ομωνυμο του 1978. Εχει και το πιο αναγνωρισιμο κομματι τους μεσα. (εχμ, τι θα πει πιο;:wink:

Οσο για τους chicago εχω το 18 και το 19. Δε ξερω τι παιζει με τα παλια τους αλλα αυτα δε μου ειπαν τιποτα. Ευκολοακουστα βεβαια αλλα δεν ειχαν να μου δωσουν κατι.Παντως, τις 500 δρχ που ειχα δωσει να παρω τα σφραγισμενα βινυλιακια, δεν τις εκλαψα :stuck_out_tongue:

αν θες να ακούσεις τις πιό εμπορικές στιγμές των Chicago με όλα τα μέγκαχιτς μέσα, ακούς 16-17-18

Κώστα, τσέκαρε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα 2 πρώτα (και διπλά) των Chicago (The Chicago Transit Authority και II) αν θες να ακούσεις πρωτοκλασάτο και άρτιο jazz rock με τα κιθαρόνια, τις τρομπέτες, τα σαξόφωνα, φουλ κομπλέ! Τώρα οι Toto είναι άλλη φάση, δαπίτικο aor αλλά με δουλεμένες συνθέσεις και ωραίες μελωδίες, τσέκαρε ομώνυμο, hydra και iv…

Ομορφα, σας ευχαριστω ολους :slight_smile:

Υ.Σ. Δαπιτικο αορ :lol::lol:

πλεονασμός το “δαπίτικο”. είναι γνωστό έτσι και αλλιώς, ότι το πρώτο AOR φεστιβάλ, έγινε σε συνέδριο της ΝΔ

Aυτος εισαι martian :stuck_out_tongue:

ξερει κανεις για heaven shall burn?

Aκου το Deaf To Our Prayers που ειναι και ενδιαμεσο αλμπουμ και
ειναι και τουμπανο.
Αλλιως τσεκαρε και το καινουργιο.