Telos Ths Vias

Άργησα λόγω ολιγοήμερων διακοών, αλλά επέστρεψα ανανεωμένος και με διάθεση για συγχώρηση…

Αγαπητέ socrates_drank_the_conium αν σου την είπαν όλοι είναι για ένα πολύ απλό λόγο, είσαι απόλυτος και κάνεις σχόλια για τους άλλους δίχως να τους ξέρεις. Δεν έχεις ιδέα για μένα, ή το τι μου αρέσει ή έχω δει στον κινηματογράφο. Αλλά, σε συγχωρώ. Γιατί έχεις κότσια και τσαμπουκα και χώνεσαι παντού. Και αν είσαι 15+, στα @@ρια σου. Του χρόνου θα είσαι 16+ και το σημαντικό είναι ότι πάλι θα ακούς γαμάτη μουσική (ροκ).Βέβαια, αν θες να φτάσεις 16+ καλό είναι να μη μου τη μπαίνεις… :stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley:

Όσο για την ταινία, εμμένω.Είναι υπερτιμημένη. Δε με νοιάζει η βιογραφία και οι όποιες επιτυχίες του σκηνοθέτη (οι οποίες όχι ότι με ενθουσίασαν και ποτέ) μιας και πάλι το τελικό οπτικό αποτέλεσμα είναι άσχημο (κατά την άποψη μου πάντα). Ο σκηνοθέτης δε φαίνεται στο αν έχει καλό επιτελείο να του φτιάχνει ωραία εφέ και μάσκες. Τέλος διαφωνώ για το κατα πόσο πρέπει να βλέπω σκηνές ωμής βίας και να το θεωρώ αυτό ψυχαγωγια (θα είμαι ανώμαλος αν το θεωρώ απλά διασκέδαση). Άσε που αν δεις πραγματικές σκηνές βίας σε κανά ρεπορτάζ ή ντοκιμαντερ, τότε θα καταλάβεις τι θα πει σοκ…

Αλλά, σε συγχωρώ.
den sto zitisa :wink:

Και αν είσαι 15+, στα @@ρια σου. Του χρόνου θα είσαι 16+ και το σημαντικό είναι ότι πάλι θα ακούς γαμάτη μουσική (ροκ)

afto einai siguro.

Άσε που αν δεις πραγματικές σκηνές βίας σε κανά ρεπορτάζ ή ντοκιμαντερ, τότε θα καταλάβεις τι θα πει σοκ…[/quote]

afto to ksero, den einai omos to idio se reportaz kai se tainia, se tainia einai oraio giati einai spanio kai realistiko.

Μα εκεί ακριβώς είναι και το μεγαλείο της γενναιοψυχίας μου. Σε συγχωρώ δίχως να μου το έχεις ζητήσει, προκαταβολικά δηλαδή (όπως κάνει και η Grace στο Dogville, αλλά αυτό είναi άλλο topic), για όταν καταλάβεις τι έχεις πει.

Rock Rules!!!

τα λόγια σου ήταν “ektos vevaia kai an exete ethistei stis klassikes xazoamerikanikes m@lak!e$, giati tote den tha sas aresei, mias kai einai prototipo kai poiotiko.”.΄Αρα, όπως καταλαβαίνεις η ταινία δεν αρέσει και σε αυτούς που δε βρίσκουν τις σκηνές ανούσιας βίας ωραίες ούτε “σπάνιες και ρεαλιστικές”. Για αυτό πολλοί σε κατηγορήσαν ότι ήσουν απόλυτος.

(Ό,τι λέγεται, λέγεται με την καλύτερη των διαθέσεων :smiley: :smiley: :smiley: )

Sostos o karvou. :wink:

H tainia boro na po oti einai mia sinithismeni tou eidous,xoris auto na tin kanei ‘patata’. To ‘klise’ toy happy end kai tou kalou protypou ''American family" den apofeygontai me sunepeia na meionei kata polu tin axia tis tainias. Tha elega oti den einai oti kalutero alla tautoxrona kai oxi oti xeiroteo sto eidos toy.

Axizei na tin deite esto 1 fora :slight_smile:

P.S. H Maria Bello nomizo einai apo ta high lights, h kopela einai all the money :smiley::wink:

Εγώ πάντως δεν θα έλεγα όχι σε ένα ηλικιακό κόψιμο…όχι τίποτα άλλο αλλά έχουν κανει την ιστοσελίδα μ@#&νί…
Πάντως η ταινία είναι η μαύρη σελίδα στο βιογραφικό του κρόνεμπεργκ.Είναι η κλασική περίπτωση όπου ο σκηνοθέτης κατάφερε(!) να δημιουργήσει μια πατάτα με τόσο καλό κάστ!
Φιλάκια

Poly wraia tainia.