Testament live in thessaloniki 25/08 & athens 26/08

Ελπιζω να μη χασουμε παλια κομματια και να παιξουν και τιποτα απο το λατρεμενο souls of black

Δεν με χάλασε η ακύρωση, αν και πέφτει κοντά στους Amon Amarth, και το ότι θα παίξουν κομμάτια από το νέο δίσκο για μένα είναι θετικό. Συγκρότημα με εξαιρετικό παρόν οι Testament.

Γυριζω από διακοπες και διαβαζω ότι ακυρώνεται. Τι καλυτερο,αφου θα ελειπα και την άλλη βδομαδα και θα τους εχανα. Ραντεβού τον Νοεμβρη λοιπον…

Αναβάλλεται ρε, δεν ακυρώνεται.

ναι μωρε,ενταξει,αφου καταλαβες τι εννοω. Αναβαλλεται λοιπον και θα τους ξαναδω τον Νοεμβρη.

Υ.Γ. Για τις συναυλιες που εχω να παω απο Οκτωβρη και μετα, νομιζω πρεπει να βρω και 2η δουλεια…

δεν με πείραξε που αναβλήθηκε για τον Νοέμβριο γιατί δεν θα έχει γαμωζέστη και θα ακουστούν αρκετά καινούργια τραγούδια…Ρε γαμώτο αυτό το line up είναι το καλύτερο τους και δεν χάνεται με τίποτα!!

Οσο και να προτιμω τους Testament με τον Alex Scolnick λογω ιστοριας, τα 2 αγαπημενα μου αλμπουμ ειναι τα Low και The Gathering, και υποψιαζομαι οτι εχει να κανει (και) με τον James Muprhy, που εχει εκπληκτικο παιξιμο και ηχο. Τελος, και παλι λογω ιστοριας, αν και παιχταρας ο Di Giorgio, ο Greg Christian ειναι ρε γαμωτο ιδρυτικο μελος μαζι με Eric Peterson…

Καλυτερα που μεταφερθηκε για Νοεμβριο γιατι μπορει να μην τους προλαβαινα λογω διακοπων.

Απο την μια αν με ρωταγες πριν την ανακοινωση θα προτιμουσα Νοεμβριο, αλλά τωρα πέφτουν όλα μαζεμένα, Iced Earth 26 Νοεμβριου, Testament 29 Νοεμβριου, Amon Amarth 1 Δεκεμβριου, εβδομαδα-φωτια μιλαμε… Καλη φαση αλλα γενικα προτιμαω να πεφτουν με καποιο κενο μεταξυ τους οι συναυλιες για να ειμαι περισσσοτερο καιρο στο mood της καθε μπαντας. Δεν με χαλαει και ετσι παντως, το εισιτηριο το εχω ηδη οποτε ραντεβου τον Νοεμβριο με την μπανταρα και με καινουριο δυνατο ευχομαι δισκο.

-Έλα, σου στέλνω μία το εξώφυλλο testament για να κάνεις και την αφίσα για το λάιβ:

-Πω ρε μαλάκα, αυτό είναι δύσκολο, κάτσε να δω τι μπορώ να κάνω στο paint:

-Γάμησε, το κρατάμε.

:""")

1 Like

χαχαχαχαχαχα

1 Like

…έτσι για να γίνεται κουβέντα.

Θα είμαι μάλλον με “all women cast” εγώ κ 3 γυναίκες (σορι όλες δεσμευμένες).

1 Like

οπως και να εχει θα εισαι αρχοντας αρκει να μην ξεκινησουν τα σπαστικα τους .
Ωραιος !

1 Like

Κουράγιο!

1 Like

Την δικιά μου την έχω εκπαιδεύσει τόσα χρόνια κ δεν γκρινιάζει, αν πει καμμιά μαλακιά τις λέω “Πάρε τα κλειδιά και άσε με, θα γυρίσω με συγκοινωνία/ΤΑΧΙ/Πόδια” και τελειώνει η κουβέντα.
Οι άλλες είναι μέταλλα, θα με παρατήσουν και θα πάνε μπροστά.Οπότε όλα ΟΚ.
Θα είμαι κάτι σαν ευνούχος/φύλακας απεσταλμένος από τους συντρόφους τους! (too much game of thrones)

1 Like

timetable ξερουμε;;;διοτι στο fb event page λεει 7, ειναι νωρις κ μου μπλεκει το σχεδισσμο με τις δουλειες

https://www.facebook.com/events/162931287456345/?active_tab=discussion

δυστυχώς δεν βλέπω καμία πληροφορία…

19:30 Ανοίγουν οι πόρτες
20:00 – 20:30 Karma Violens
20:45 – 21:15 Convixion
21:45 Testament

Κομπλε το προγραμμα, η λογικη λεει οτι οι Testament θα παιξουν 1 ωρα και 30 με 45 λεπτα οποτε καπου 23.15-23.30 θα τελειωσει το live για οσους θελουν να προλαβουν τα μεσα που ειναι και καθημερινη. Αντε μετραμε ωρες πλεον για να δουμε την μπανταρα…

1 Like

Μετά από Iced earth που είδα 1η φορά, “σεφτέ” θα κάνω και με την μπαντάρα όπως και με Αμον Αμαρθ . Κολαση η εβδομάδα

Τι σετ θα παιξουνε σε μας?
τωρα ειναι σε περιοδεια σαν σαπορτ στους Amon Amarth και βλεπω παιζουνε το πολυ 10 κομματια…ελπιζω μην γινει καμια κουτσουκελα και κλαιμε μετα