The 69 eyes σε Αθήνα[23/4/2010] και Θεσ/κη[24/4/2010]

ωραια ητανε χτεσ στο λαηβ, αν και πηγα σχεδον κατα τυχη, συναυλιακη μουσικη κτλ., ροκ εν ρολλ καταστασεις, εγω που δεν ηξερα σχεδον κανενα τραγουδι τους, περασα αρκετα καλα.

οσο καλος ειναι ως φροντμαν ο τραγουδιστης τους, αλλο τοσο αθλιος dj ειναι. Δεν παιζει να εχω ακουσει χειροτερο.

Πρωτα απ’ολα, μετα απο την συναυλια στην Θεσσαλονικη εχω να δηλωσω οτι ντρεπομαι για λογαριασμο ολων εκεινων που το παιζουν γκοθομεταλλαδες και νεογκοθαδες,για τις μπαντες τις πολης που το παιζουν μαγκια-αμερικλανια-εξατμιση,και για ολους αυτους που την παρασκευη γεμισαν τα ‘‘ροκαδικα’’ και γκοθαδικα της πολης και ηταν ΑΠΩΝΤΕΣ
απο το Live μιας απο τις πιο γαματες μπαντες του κοσμου ,τουλαχιστον στο χωρο του goth/rock/rock n roll (και οχι μονο).

Βλεποντας οτι ο χωρος ειχε δεν ειχε 100 ατομα,(που δεν θα μπω στη διαδικασια να σχολιασω το τι η πως ηταν τα ατομα αυτα, διοτι εαν δεν ερχονταν και αυτοι αρχιδια live θα γινονταν)πραγματικα απογοητευτικα,δεν περιμενα ουτε στην χειροτερη κατι τετοιο…Δεν ειδα ουτε καν γνωστους μου κου ξερω οτι ακουν 69 eyes…

Ντροπη στο ''κοινο" της Θεσσαλονικης. Οχι 69 eyes δεν αξιζουμε,ουτε Γιαννη Φλωρινιοτη…Βοδια, και μετα ολοι κλαιγεστε, ‘‘α, μονο Αθηνα θα παιξουν αυτοι…γιατι δεν ερχονται και δω??’’.Γιατι ακομη και οι Turbonegro να ερθουν , ψυχη δεν θα εχει παλι.
Γιατι ξερετε να πηγαινετε σε καθε τελειωμενο που μπορει να ερχεται καθε χρονο τα τελευταια 10 χρονια, και μπαντες σαν τους Danzig να εχουν 50 ατομα (τα 30 με προσκλησεις)
Απο καθε αποψη γαματοι οι 69 eyes ,που παιξανε φοβερα και ειναι και γαμω τα ατομα.Ελπιζω Αθηνα να ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο, και να γουσταρανε και οι ιδιοι ,γιατι οσο γαματος και να εισαι, αν εχεις ενα κοινο γαμησετα δεν σου κανει και πολυ αισθηση να γουσταρεις.
Οσο απιστευτο και να σας φαινεται,ενω ολοι οι γνωστοι αγνωστοι ηταν απωντες,στη συναυλια ηρθαν οι Profesional Sinnerz ,τελειως ακυρο, αλλα μπραβο τους γιατι δειχνουν ανοιχτομυαλοι και ακουν διαφορετικα πραγματα.
Οσο για τους ‘‘γκοθαδες’’ της πολης, μονο για κανα τσιρκο τυπου 8balλ ειστε βλαχοι!!l

Οπως ειπαμε και στο facebook πολυ καλη συναυλια. Οσο για το παρτυ, ως διοργανωτης θελω να ζητησω συγνωμη για την κατασταση που επικρατησε. Δυστυχως δεν ενημερωθηκαμε πως ο Jyrki θα επαιζε και με ipod και για 2μιση ωρες προσπαθουσαμε να βρουμε λυση. Οσο εμεις προσπαθουσαμε, αυτος επινε. Το αποτελεσμα δεν ηταν καλο, μας απογοιτευσε, νομιζω πως και ο ιδιος το καταλαβε γιατι ειναι ωραιος τυπος και καλος ανθρωπος, αλλα το ποτο σε μεταμορφωνει. Δυστυχως ενω ο κοσμος ηταν παρα πολυς, δεν αντεξε τις συνεχεις διακοπες και κενα και μετα τις 4 το μαγαζι αρχισε να αδειαζει. Ελπιζω τουλαχιστον οσα παιδια ηρθαν να πηραν φωτογραφιες και αυτογραφα. Κριμα γιατι η βραδια ειχε πολυ καλες προυποθεσεις και αυτα που σκοπευε να παιξει σαν dj ειχαν μεγαλο ενδιαφερον. Οσο για τη συναυλια, τελειος ηχος και πολυ διαφορετικο attitude, λυπαμαι απλα που οι goths της Ελλαδιτσας μπερδευουν την καμουφλαρισμενη dance και προτιμουν τα λατεξ σαδομαζο τσιρκα απο ενα καλα προβαρισμενο, ΑΛΗΘΙΝΟ ροκ συγκροτημα.

Παιδιά, ένα μόνο έχω να πω. 04.00 ήμασταν στην Ερμού, είχαμε μόλις φύγει από Dada και πέφτουμε σ’ έναν νεαρό καμιά 25αριά. Μας ρωτά λοιπόν αν πήγαμε στη συναυλία (Τόσο μπαμ κάναμε;) Λέμε ναι και μας λέει, “Καλά δεν έκανα που δεν ήρθα; Δε θα ήταν καλοί.” Ε, μόλις του είπαμε ότι ως συναυλία είχε σκίσει (για να μη χυδαιολογήσω), δαγκώθηκε, άλλαξε χρώμα και το βούλωσε.

Αν είσαι οπαδός της μπάντας και ξέρεις τι ακούς, θα ήξερες ότι αφού ΔΕΝ είχαν ξαναρθεί για δική τους συναυλία, αλλά μόνο για εκείνη την ελεεινή συναυλία των Korn, το άκρως λογικό ήταν να παίξουν κομμάτια που ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΙΞΟΥΝ αν έρθουν 2η ή και 3η φορά, σε μία συναυλία. Πόσες πιθανότητες θα έχεις να ξανακούσεις την ίδια βραδιά…

Brandon Lee, The chair, Betty Blue, Gothic girl, Dance d’ amour, Framed in blood, Lost boys, Feel Berlin (κι άλλα που δε θυμάμαι);;;;;;; Αν είχαν ξαναρθεί θα έπαιζαν 1-2 απ’ τους παλιούς δίσκους συνολικά και κυρίως τα 1-2 τελευταία άλμπουμ τους.

Συμφωνώ κάργα με τα παιδιά από Θεσ/κη αν παίχτηκε τέτοιο σκηνικό. Αν ακούς πάνω από 5 τραγούδια ενός συγκροτήματος και έρθει στη χώρα σου για πρώτη φορά, ε είσαι και πολύ δήθεν για να μην πω τίποτα άλλο, αν δεν πας να το δεις.

Αφού μια φίλη μεταλλού δεν πίστευε στα μάτια της που έβλεπε το Jyrki να χοροπηδάει σαν πιτσιρικάς κι εμείς ξεσηκωθήκαμε με το κέφι τους!

Κλείνοντας, ελπίζω ειλικρινά η διοργανώτρια εταιρεία να έβγαλε κέρδος απ’ τις συναυλίες τους γιατί ήταν απ’ τις καλύτερες συναυλίες που έχω πάει και θέλω να τους ξαναδώ επί ελληνικού εδάφους. Το χιούμορ του περί 2015 με τσάκισε!

Στο τέλος φοβήθηκα ότι θα πουν και το “Wasting the dawn” και θα’χαμε λιποθυμίες (από μένα) :stuck_out_tongue:

Σιγά μην τους ξέρουν τα ζώα!!! Εδώ oi 69 που κ καλα είναι πιο γνωστοί στην Ελλάδα κ είδες τι έγινε…

Ο DJ των Profesional Sinnerz γουστάρει τρελά αυτήν την μουσική
, οπότε 1000 ΜΠΡΑΒΟ στα παλικάρια που στηρίζουν αυτό που γουστάρουν… αντίθετα με κάτι ΖΩΑ με πλατφόρμες που μου κότσαραν την μαλάκω τους μπροστά μπροστα κ δεν κουνιόταν… Σιγά ρε!!! Μην σας την φάει ο Jyrki!!! ΟΡΕΞΗ ΣΑΣ ΕΙΧΕ!!!

Πληροφοριακα, οταν ο Jyrki ειδε γκομενα με πλατφορμες πολυ φυσικα του βγηκε ενα “Grow up! When are you going to start dressing as a woman?” :lol:

οσο δεν μαρεσει η μουσικη τους τοσο συμπαθω τον φροντμαν σαν προσωπικοτητα:p