The Beatles VS Pink Floyd

Βασικά το έκανα επειδή γινόταν χαμός στο thread των Pink Floyd.Eγώ φταίω!

Και καλά έκανες, γιατί όπως το πες δεν μπορούσε πια να γίνει κουβέντα στο thread των Pink Floyd.
Oπότε ας υπάρχει αυτό εδώ. Η ανάγκη το δημιούργησε…

Queen.

Και οι δύο είναι χαλαρά μέσα στα 10 καλύτερα συγκροτήματα όλων των εποχών.

Για συναισθηματικούς λόγους και μόνο, Pink Floyd.

Για αλλη μια φορα συμφωνω με τον φιλτατο Γρακχους.
(Ελπιζω να ειναι συγκριση σε θεματα γουστου ε)
Δεν μπορω να αποφασισω, αν και κλινω προς beatles(δεν ντρεπομαι γι’αυτο, ηταν η πρωτη μου μουσικη πωρωση! Βιβλια με στιχους, βιβλια με βιογραφια του συγκροτηματος, ντιβιντι, σιντι, μπλαμπλα)και μετα ακολουθησαν οι floyd με τους οποιους ποτε δεν επαθα την ιδια εμμονη με τους μπητλς. Ομως ακομα δεν μπορω να ριξω ψηφο. :stuck_out_tongue:
Μεσα στο δικο μου τοπ10(αν οχι τοπ5) ανετα και οι 2. :slight_smile:

γιατι να ντρεπεσαι? εδω ακους power metal.

Βαρύς :lol:

ΤΟ αυτό:):!:

Ι second that!

αφου εχουμε αγαπησιαρικο φορουμ, οι μπιτλς θα βγουν

Συμφωνώ.
Όπως και να έχει χαλαrά Pink Floyd!Ωραίοι οι Beatles αλλά δε συγκρίνονται…

Οπως εχει ηδη ειπωθει , καθαρα λογω γουστου, πινκ φλουντ, αλλα παρ’ολα αυτα, πως γινεται να συγκρινουμε 2 τοσο διαφορετικες μπαντες?

Ελαφρως αλλη εποχη, σχετικα διαφορετικα ερεθισματα, τελειως διαφορετικο ταργκετ γκρουπ…

Θυμαστε τις απειρες κοπελες που ελιωναν για σκαθαρια ? Οχι σαν τους αγαμητους τους ροζ τυπακους :smiley:

For emotional reasons,Floyd,χωρις ομως να γουσταρω λιγοτερο και Σκαθαρια…σιγουρα μεγαλη επιρροη,και οχι μονο αποκλειστικα μουσικα,και απο τους 2 στην μουσικη γενικα…αλλα δεν ξεχνω πως το echoes θα παραμεινει ενα απο τα 10 τουλαχιστον αγαπημενα μου κομματια εβερ…

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να γίνονται τέτοια πολλ?τελείως διαφορετικά στυλ.Το μόνο πολλ που μπορεί να γινει με τέτοιο όνομα θα αφορά μόνο το ποιος είναι ποιο πλούσιος από τους δύο:p

Pink Floyd:!:

Σίγουρα οι beatles… Μην σου πω ότι έχουν τα διπλά και πάθεις κανα εγκεφαλικό

Pink Floyd!!!

Pink Floyd κι απο δω.