The Cure-HIM

=D> =D> =D>

Πιστευω οτι οι Cure ειναι πολλα επιπεδα πανω απο τους Him.

Αν και λίγο άκυρη σύγκριση πιστεύω ότι οι Cure έχουν γράψει δισκάρες (τα πιο πολλά τους τουλάχιστον) και έχουν επηρρεάσει πολλά συγκροτήματα μεταγενέστερα…Ειδικά το Disintegration είναι πιστεύω ο απόλυτος δίσκος τους… 8)

Οι Cure είναι το τέταρτο καλύτερο συγκρότημα όλων των εποχών σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια. Ποιοι Him τώρα;

Kαλά νομίζω ότι πρόκειται για το πιο άνισο poll ever στο forum. Σαν το Γεωργίου που΄λέει στη διαφήμιση. “Καλά ρε τι συγκρίνεις τώρα το Μουρίνιο με το Λεμονή ή το Εβερεστ με το Φιλοπαπου”

Κάνω λάθος / Μηπως είμαι υπερβολικός και πρόκειται για συγκροτήματα περίπου ιδιας αξίας? Πείτε…

Όχι φυσικά! Οι ΗΙΜ ειναι πολύ ανώτεροι

χαχ, τι ειναι αυτα ρε, δεν ντρεπεστε λιγο? Οι ΗΙΜ ειναι μια τριχα απο τα μαλλια του Σμιθ, ακου συγκριση The Cure με HIM! Ιεροσυλία παίδες…ύβρις.

(δεν ειμαι καν οπαδος των The Cure, απλά αυτά ειναι αυτονόητα)

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απολύτως!..Ντρέπομαι μόνο που το βλέπω να δημοσιεύεται αυτό το thread…#-o

Mη μπερδευετε τις βουρτσες με…

τα αυτια σας

Είμαι σίγουρος ότι κάνεις πλάκα…

Δεν κανει! Τον ξερω…

Εγω βαριεμαι και τους 2 πλην καποιων τραγουδιων. Εννοειται φυσικα οτι οι Cure ηταν πρωτοποροι…

Δεν πρόσεξα ποιος το “ξέθαψε”, πρόσεξα όμως αυτό εδώ από πάνω… να’σαι καλά! :lol:

Δεν έχει λογική το όλο πράγμα… αλλά θα πω Cure.

Αυτό πάντως που κάποιοι δεν πρέπει να έχουν καταλάβει…
το ότι ψηφίζουμε το ένα δε σημαίνει ότι δεν ακούμε το άλλο.
Όχι πως θα βάλω να ακούσω Him…δεν έχω… αλλά αν τύχει να ακούει η παρέα μου ή παίξει το ραδιόφωνο δε με πειράζει να ακούσω.:slight_smile:

Αυτό το poll μου θυμίζει κάτι 16χρονα που απο Cure γνωρίζουν τα Friday I’m In Love, Lovesong και Lullaby και τους αρέσει η φωνή του Smith και μπαίνουν στη διαδικασία να συγκρίνουν τα δύο συγκροτήματα…

Πραγματικά, δεν τίθεται καν σύγκριση ανάμεσα στα 2 συγκροτήματα… Και θα το έλεγα αυτό και αν δε μου άρεσαν οι Cure όσο μου αρέσουν. Όσο αφορά το poll, ήταν απο εκείνα που είχα τοποθετήσει σε ένα δικό μου poll με τίτλο “το πιο άκυρο δημοψήφισμα στο φόρουμ”…

Έχεςις δίκιο αλλά εκεί υπήρχε και το Slayer Vs Τρύπες…

Όντως, ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος…

Πάντως πιστεύω πως οι ΧΙΜ είναι καλύτερο συγκρότημα απο τους Κιουρ (η ώρα της βλακείας άρχισε, και είναι μόνο μεσημέρι). Ο Βίλε Βάλο είναι πιο αισθησιακός και δε βάφεται όπως ο Σμιθ. Εξάλλου οι Κιουρ ώρες ώρες είναι του θανατά, με δίσκους σκέτη μαυρίλα όπως το Πορνόγκραφυ. Ενώ οι Χιμ απλά μιλάνε για τον έρωτα. Και το σήμα των Χιμ είναι επίσης πιο ωραίο (οι Κιούρ ποτέ δεν είχαν σήμα). Επομένως οι ΧΙΜ είναι σαφώς καλύτεροι.

edit: και το Τζόιν Μη Του Ντεθ (πως λέμε “Τζόνυ Μπι Γκουντ”) είναι καλύτερο τραγούδι απο το Λοβσονγκ.

Nαι αλλά οι Δε Κιουρ είναι στο σάουντρακ του Δε Κράου

Το Δε Κράου είναι η χειρότερη ταινία όλων των εποχών και το σάουντρακ του γεμάτο απο άθλια συγκροτήματα, το ένα χειρότερο απο το άλλο, που δε τα ξέρει ούτε η μάνα τους.

Όπως?

Ρεητζ αγκαινστ δα μασιν, Π-αντερα, Εννιάιντσα καρφιά, Στοουν Τεμπλ Πάιλοτς

Αυτά. Βάλε και τα Τζίζους και Μαίρη Αλυσίδα, και Βάιολεντ Φέμμες, και έχεις στο τέλος ένα μάτσο άσχετα συγκροτήματα, που ούτε ένα ντέμο δε μπορούν να βγάλουν της προκοπής, και πάνε και συμμετέχουν σε ταινίες γ διαλογής.

το είπα οτι δε θα μιλάω σοβαρά, ε?