The expendables

ειδες!:p.o austin ειναι παιδικη αγαπη(απο τοτε που το ματζικ εδειχνε smackdown).αγνες εποχες.συγκινηθηκα:cry::stuck_out_tongue:

AAAAAAAAAΡΓΚ!!!Το απολυτο καστ του θανατου,ο καθενας τους εχει μακελεψει απειρους τρομοκρατες,πρακτορες,εξωγηινους,εγκληματιες,καρατιστες και αλλες απειλες για το ευλογημενος αμερικανικο εθνος.Απο το overdose τεστοστερονης θα μου ξαναβγουν σπυρακια.Ελπιζω και σε sequel με το ιδιο καστ+chuck norris,mirko filipovic,chuck lidell,fedor emelialenko και undertaker!

μονο ο βαν νταμ λειπει.

καλα, το πηρα πρεφα πολυ αργα… αλλα απογοητευτηκα, ειχα ακουσει για βαν νταμ,σβαρτζενεγκερ κ σιγκαλ… μονο ο σταλλονε κ ο ρουρκ αξιζουν απ’αυτους…

Ti Σιγκαλ μωρε και συ, σιγα μην βαζαν και τον Τσακ Νορρις να σκοτωνει με το βλεμμα του. Τον εχεις δει τον Σιγκαλ πως ειναι τελευταια; Σαν περιπτερο με ποδια εχει γινει.

Ο Σιγκαλ ποτε δεν ειχε το ταλεντο , ουτε για ηθοποια, ουτε για το aikinto, παρα μονο στις αρχικες του.

Ο Σουηδος, αν και μηδεν στην υποκριτικη, τουλαχιστον ειναι πιο γυμνασμενος απο τον σιγκαλ.

Εγω προσωπικα θα ηθελα τον Σκοττ Αντκινς αντι του κατς χιρο Austin.

Μαζι με τον θεο Jet Li θα καναν παπαδες στα ακροβατικα.

Τον ξερετε απο τα δυο τελευταια Undisputed, το Wolverine και το Ninja.

Αλλα να μου πεις, το κατς πουλαει, οποτε τι να λεμε.

βασικα για να ειναι επικη η ταινια επρεπε να εχει ολους τους αποπανω(+σιγκαλ,βαν νταμ,σβαρτζενεγκερ,ρομποκοπ) να μαχονται με αντιπαλους : predator,alien,βιετκονγκ,ρωσσους,στρουμφακια,looney tunes κ να εχει διαρκεια πανω απο 5 ωρες…
κ να βγουν καμια 10αρια συνεχειες…

ενταξει μην τα θελουμε και ολα…

τον εναν απο τους “κακους” τον παιζει ο μπατιστα του dexter…

ο μεξικανος με τα περιεργα καπελακια?:expressionless:
κακος?:expressionless:

yeap! ενταξει τον ειχαμε συνηθισει στο ρολο του καλου, για να τον δουμε απο την αναποδη.

Αύριο ρε, θα ξεχειλίζει η τεστοστερόνη από την κινηματογραφική αίθουσα. Θα δούμε τους Big 8 ή τέλος πάντως όσοι είναι. θα πάρω και προστασίες γιατί από τη τόση γαματίλα, ίσως μας αναλάβουν και εμάς.

http://www.youtube.com/watch?v=vV0bM6_TYvc&playnext=1&videos=eZ5TY-upthM

η μεγάλη μέρα επιτέλους έφτασε.
θα πάω να το δω απόψε…:cry:

:cry::cry::cry: επιτέλους, το είδαμε σήμερα.
Η ταινία θα μείνει στην ιστορία του cinema, ως η ταινία όπου οι πρωταγωνιστές, τους μόνους που δεν σκότωσαν, ήταν αυτούς που παρακολούθησαν την ταινία. Γιατί κάθε άλλο ανθρώπινο dna έμεινε στην ιστορία.

Συγκίνηση η στιγμή που είδαμε τους Big 3, όταν έκανε είσοδο ο governator χειροκρότησε όλη η αίθουσα, μεγάλες στιγμές. Ατάκα του Σταλόνε σε αυτή τη σκηνή μας ισοπέδωσε στα γέλια.

Ξύλο, σφαίρες, μαχαίρια και αίμα ο τελικός απολογισμός. Μόνο 2 άτομα σκότωσαν 41 άτομα επειδή μπόρεσαν. Επικές ατάκες που θα συζητιούνται, επικές σκηνές μάχης, τεστοστερόνης και γαματίλας. Η ταινία δεν είχε ούτε ένα ρομάντζο, ούτε ένα φιλί. Αντρίκια πράγματα δηλαδής. Έκλαναν αστραπές, κατουρούσαν οξύ, έτρωγαν ουράνιο(Lupin tm).

ναι, μοιάζει περισσότερο σαν τα περισσότερα αυτά ιερά τέρατα της 7ης τέχνης (8)) να μαζεύτηκαν για μια τελευταία αποστολή, για να συμπληρώσουν τα ένσημα.
ναι, οι περισσότερες στιγμές χιούμορ της ταινίας είναι για iq φουντουκιού.
ναι, οι περισσότερες στιγμές μάχης της ταινίας είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά.
ναι, η φάτσα του stallone είναι πειραγμένη μέχρι όσο δεν πάει.
ναι, το σενάριο είναι τρομερά απλοϊκό και τέρμα “αμερικανιά”.
ναι, ο governator είναι στους τίτλους της ταινίας, κάνοντας όμως μόνο ένα μικρό (αλλά τόσο ξεκαρδιστικό και ιστορικό) πέρασμα.
@ρχίδι@!
τέτοιες σκηνές ανελέητης αντρίκειας δράσης σπάνια βλέπεις πλέον.η ταινία ανταποκρίνεται στο όλο hype, και είναι ακριβώς αυτό που περιμένεις να δείς.τολμώ να πω πως μετά από αυτήν την εμπειρία η προοπτική του στρατού μου φαίνεται ως κάτι το τίποτα…:stuck_out_tongue:
ανελέητες και ανεξέλεγκτες εκκρίσεις τεστοστερόνης λέμε…
α, και για σήκουελ παίζει?!?:smiley:

σειρά έχει το inception τώρα…

πουστριδια, θα παω και γω σημερα…:smiley:
ελπιζω να μην παει στραφη η πρωτη φορα που θα παρω μπυρα μεσα σε αιθουσα…

βασικά μην πάρεις, ή τουλάχιστον να προλάβεις να την πιεις…θα λυθείς στα γέλια και είναι κρίμα να πάει χαμένη η μπύρα…

αυτό.
η σκηνή που είναι μαζεμένοι ο stallone, ο willis και ο governator σε μια αίθουσα (:cry:)
σε κάνει να δακρύζεις από τη συγκίνηση, αλλά και από τα γέλια…:stuck_out_tongue:
βέβαια μετά από όλη αυτήν την εμπειρία τα standards μου έχουν ανέβει πολύ στο είδος…
ανένοχη αντρίκεια απόλαυσις.

ΓΑΜΗΣΕ
γάμησε.
αυτό.

σχολια αυριο, αν και δεν χωρανε πολλα…

τα αρχιδια μου εχουν συρικνωθει σε βαθμο στραγαλιου…

αν και ήθελα πιο πολύ Austin
ας είναι.
ΓΑΜΗΣΕ.
τραβάτε δείτε το ΟΛΟΙ

επίσης, πόσο βλάκας παίζει να είναι ο τσάκ νόρις που απέρριψε το ρόλο επειδή δεν του άρεσε το σενάριο?δηλαδή οκ, σε πόσα εξαιρετικά σενάρια έχει συμμετάσχει?