The Lord of the Rings: The Rings Of Power (TV series)

και γω άρρωστος είμαι αλλά δεν έχω ενδιαφέρον ιδιαίτερο/δεν νομίζω να το δω καν, τα memes θα περιμένω :stuck_out_tongue:

η όλη ιδέα για tv series της Μέσης Γης είναι λάθος για εμένα εξαρχής, εφόσον το πάνε σε cgi, ατζέντες, ήρωες και ξύλο, σεξ κτλ και σε ιστορίες από την κεφάλα τους…που θα το πάνε λογικά, γιατί αυτό πουλάει τώρα. Πιο πολύ περιμένω -πραγματικά περιμένω πως και πως- το Witcher

Και εγώ δεν είμαι αυτή της ιδέας ειδικά όταν πας να πιάσεις τα πιο άγνωστα μέρη του Tolkien αλλά περιμένω το αποτέλεσμα. Τόσα λεφτά θα πέσουν δεν πιστεύω να είναι πατάτα

Βασικά αυτός είναι από τους καλούς σεναριογράφους του Game of Thrones. Η συμμετοχή του στην τελευταία σεζόν ήταν μόνο στο 2ο επεισόδιο που μέσα στην λαίλαπα ίσως ήταν το μοναδικό που ας πούμε σώθηκε.

Εγώ ακόμα ελπίζω πάντως και μια κάποια ανυπομονησία την έχω. Μπορεί να μην υπάρχει κανονικό story να ακολουθήσουν, αν και ακόμα δεν ξέρουμε με τι θα καταπιαστούν ακριβώς, στην δεύτερη εποχή γίνονται πολλά πραγματάκια αλλά μια γενικά κατεύθυνση υπάρχει από Tolkien πάνω στην οποία μπορούν να πατήσουν.

Το άλλο που μου δίνει ελπίδες είναι οι 5 σεζόν που έχουν σχεδιάσει από την αρχή ως διάρκεια. Αυτό θα τους βοηθήσει να απλώσουν πιο σωστά την ιστορία. Για ομοιότητες με GoT απλά ελπίζω πως μετά το φιάσκο της τελευταίας σεζόν δεν θα προσπαθήσουν να το μετατρέψουν σε κακή κόπια. Χώρια που υπάρχουν και οι ταινίες του μέγα Jackson που μπορούν να τους βοηθήσουν στο θέμα του ύφους.

One can only hope.

1 Like

Εξαρτάται τι θα κάνουν αν είναι να το κάνουν got με βία και σεξ καλύτερα να το αφήσουν. Εγώ αυτό βέβαια το φοβάμαι πάρα πολύ

o τολκιν ζητημα να εγραψε 4 γυναικειους χαρακτηρες, τι σεξ λετε;

1 Like

Εχει γραψει πανω απο 4 χαρακτηρες ο Τολκιεν . Αυτο που λεμε ειναι οτι δεν θελουμε να εχει σεξ μεσα

So what? Οι σεναριογράφοι άνετα μπορούν να σου βγάλουν 2-3 χαρακτήρες από το πουθενά αν θέλουν να το κάνουν GoT. Έτσι και αλλιώς πιάνουν την πιο φτωχή περίοδο της Μεσης Γης από πλευράς υλικού που άφησε πίσω ο Tolkien.

Δεν νομίζω να το κάνουν βέβαια, δεν μπορεί να είναι τόσο τούβλα.

Ρίξτε μια ματιά

3 Likes

Φαινεται πολυ δυνατο τημ, αλλα δεν μου λεει τιποτα αν δεν υπαρχει αγαπη κ μερακι.
Το πολυ καλο ειναι οτι εχουν καποιον ειδικο scholar για την Μεση Γη και το κυριοτερο η παρουσια του John Howe που εξασφαλιζει οικεια απεικονιση

1 Like

Not great not terrible η φάση με το team πίσω από την σειρά. Τα μεγαλύτερα ονόματα είναι αυτά που θα βρίσκονται αρκετά πιο πίσω από τις κάμερες. Tom Shippey και προφανώς John Howe.

1 Like
1 Like

κακο νεο

Πολλά επεισόδια ρε γαμωτο

μετα την κατακραυγη στο GoT, τα μισα θαναι απλα περπατημα/αλογοκαβαλημα

3 Likes

έβλεπα Τομ Μπομπαντίλ να μαζεύει χόρτα μόνο χ 20 επεισόδια ωριαία, αν γινόταν

3 Likes

Πρέπει τα επεισόδια να ήταν όπως στο Got

Αν ειναι καλη η σειρα τοτε καλοδεχουμενα

Δεν ξέρω ρε 20 επεισόδια είχε το Vikings και παρόλου που ήταν οι πρώτοι κύκλοι γαματοι με κούραζαν τόσα πολλά

Μιλαμε για 20 της 1 ωρας η 30-45 λεπτα ομως?

Οτι εχει ψωμι η δευτερη εποχη εχει καμποσο παντως.