The Mars Volta

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Προστυχα μυαλα αυτη η νεολαια…
Ε αφου τη φυσαει τη μπουρου,το σαλιωνει το στομιο,τη γυαλιζει την τρομπετα,το σημαινει το προσκλητηριο,το σολαρει το πνευστο,να μην το αναφερω?

:lol: :lol: :lol:

Tελικά το εξακρίβωσα στη wiki. αναμεσα στα άλλα λέει κάπου: “…At the time of the recording the band did not have a bass player. Flea (bassist of the Red Hot Chili Peppers) played bass on nine of the ten songs on the LP. De-Loused became…”

Ρε παιδια μ αρεσουν πολυ ειδικα το de loused αλλα μια κακιουλα(μην με βρισετε:D )…Στα μεγαλα τους κομματια βρισκομαι σε σημεια που παω για αυτοκτονια…Βασικα εχουν πολυ ωραια σημεια μεσα αλλα μπλεκονται τοσο τοσο τοσο πολυ που θα μπορουσαν ανετα να ειναι 2-3 ξεχωριστα τραγουδια.Καπου νομιζω οτι το τραβανε με τους πειραματισμους πολυ μονο και μονο για να το τραβηξουν.Απο την αλλη ομως και για να ειμαστε σοβαροι:) ειναι γκρουπαρα και τους παω πολυ!

http://www.youtube.com/user/universalmusicgroup

Τι είναι τούτο, καινούριο άλμπουμ;

Άκουσα το καινούριο άλμπουμ, The Bedlam In Goliath, και πρέπει να πω ότι τα σπάει απίστευτα!
Πολλές φρέσκιες ιδέες, ακούγονται καλύτεροι από ποτέ. Το έχω ακούσει μόνο μία φορά το άλμπουμ οπότε δεν μπορώ να πω περισσότερα. Είναι γνωστό ότι οι Mars Volta θέλουν πολύ ψάξιμο για να τους αφομοιώσεις πλήρως.

ο νεος ντραμμερ τα σπαει αγριως!!!

Ο οποίος δυστυχώς έφυγε από το συγκρότημα :frowning:
Κρίμα γιατί είναι μεγάλος παίχτης. Στη θέση του είναι τώρα ο Dave Elitch.

Μπορείτε να διαβάσετε μια μικρή συνέντευξη του Thomas Pridgen εδώ

ελεος με τις αλλαγες!!!

μεχρι στιγμης παντως εχουν περασει ντραμμαρες απο το γκρουπ!

μαλλον το γκρουπ της 10ετιας που τελειωνει για μενα

μεγαλη μπαντα ουτως η αλλως

Kάποια στιγμή σκεφτόμουν να ποστάρω στο θρεντ για τα άλμπουμ-μεγαθήρια που δεν μας έκαναν εντύπωση το Frances The Mute, αλλά επειδή δεν το άκουγα πολύ καιρό και αντιλαμβανόμουν πόση πολλή πληροφορία έχει μέσα είπα να του δώσω το χρόνο του και φυσικά το αγάπησα. Βασικά είναι σαν να παίρνεις το studio album του Ummagumma με τους πειραματισμούς κάθε μέλους των Floyd και να τα βάζεις όλα μαζί στα κομμάτια! Συν άλλα χίλια πράγματα βέβαια! Το De-Loused εξακολουθεί να μ’ αρέσει ένα κλικ παραπάνω πάντως.

ετσι 8)

chris

ειναι τεραστια μπαντα κ οτι εχουν βγαλει μεχρι κ το bedlam in goliath γαμαει

ακουσε κ το amputechture που για μενα μαζι με τα deloused/frances ειναι τα 3 καλυτερα τυς

πολλοι λενε οτι ειναι μετριο,αλλα ποτε ειχαν δικιο οι πολλοι :stuck_out_tongue: ?


http://www.youtube.com/watch?v=a5u8KggfGAY&feature=related


ΥΠΕΡΓΑΜΙΣΤΕΡΟ ΚΛΙΠΑΚΙ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΚΡΑΖΕΙ ΤΟΥς ΜΑΡΣ ΒΟΛΤΑ ΠΡΟΣΚΥΝΩ !!!

τι λενε οι άσχετοι ρε!!:stuck_out_tongue:
ένταξη το εχω ξανα πει υποκλίνομαι ταπεινά στα παλικαριά…
το amputechture αν και άργησα να το καταλάβω και να το “αγαπήσω” οπως τα 2 προηγούμενα ειναι μεγαλη σινταρα!!!..:smiley:

Μένα μ’ άρεσε και το περσινό, ειδικά το With Twilight As My Guide είναι απίστευτο κομμάτι.

νεο

δες το βιντεακι χιτλερ-μαρς βολτα που ποσταρα πιο πανω

δεν θα σου μεινει αντερο απο τα γελια

(βαζει amputechture)

το βιντεακι ειναι θεϊκο!

Εγω εχω ακουσει μονο το deloused και αν και δεν ειμαι τοσο φαν του ηχου αυτου μου αρεσει!

:lol::lol:
καλα οντως το βιντεακι δεν υπαρχει!!!

it’s okay anna…mtv doesn’t even play music anymore!!!
:stuck_out_tongue:

εντωμεταξύ το αλλο το ακούσατε που ο ομαρ βγάζει ταινια…
δεν το εχω ψάξει και πολυ το μονο που ξερω ειναι οτι βγαίνει τον Φεβρουάριο
και παίζει ο ίδιος!!??!!!
ιδου το τρειλερ

βρε μήπως ειχε δίκιο ο αδολφος και τον έκραζε?? :stuck_out_tongue:

8α παιχτει στο φεστιβαλ του ροτερνταμ

The Sentimental Engine Slayer (Omar Rodriguez Lopez, United States of America)In this psychedelic debut by the music phenomenon Omar Rodriguez Lopez (best known for The Mars Volta), he himself plays the lead. Barlam (in his 20s) is obsessed by the divorce of his parents, has an incestuous relationship with his drug-addicted sister and finally succumbs to a psychosis.

μην τον κραζεις ακομη, αν κρινω απο τη μουσικη που γραφει και την αναμπουμπουλα 8Oπου επικρατει στο κεφαλι του μπορει και να ειναι ταινιαρα

στο φεστιβαλ του αμστερνταμ παντως τον απριλιο

θα παιχτει η νεα ταινια του johnny mushroom and the galactic band

κολαση.

φοβερο συγγροτημα που εχει πολλα να δωσει ακομα.de-loused in the comatorium και octahedron οι καλυτερες για μενα κυκλοφοριεσ τους