The Mastermind of The Tea Party Jeff Martin In Greece 25-26/3/2010, Σαλόνικα - Αθήνα

Δεν νομίζω ότι θα έχει βασικά και τόσο κόσμο για να γίνει sold out!
το Sin City είναι αρκετά μεγάλο και παίρνει περισσότερα απο 400 άτομα…
(Λες να έχει ???)…:stuck_out_tongue:
Στην τελικη αν είσαι ανησυχος πηγαίνεις μισή ώρα πιο μπροστά για σιγουριά
αλλα φίλε nightrain γιατι δεν παίρνεις εισιτήριο απο το ίντερνετ ?
Εγώ μόλις πήρα απο eventbrite για το live του Danny Cavanagh και είναι πανεύκολη διαδικασία!

Τελικά δεν θα έρθω γιατί ανακάλυψα πως το ίδιο βράδυ παίζει άλλο live που με ενδιαφέρει περισσότερο (Νicky Skopelitis)… #-o
Tι μαλακία είναι αυτή φέτος, περνάνε εβδομάδες που δεν κινείται τίποτα και μετά πλακώνουν 2 ή και 3 αξιόλογες συναυλιες το ίδιο βράδυ! [-X

Nicky Skopelitis παίζει και την επόμενη ημέρα στο rodeo.
Οπότε είπα και εγώ 26 να πάω στο Mεγαθήριο που λέγεται Jeff Martin και την επόμενη στο Θηρίο που λέγεται Nicky Skopelitis !
Mια χαρα τα βόλεψα! :lol:

Σωστά, αλλά για τις 27 έχω εισητήριο για τους Fates Warning! :lol:
Για αυτό γράφω πως τις έβαλαν όλες μαζεμένες!#-o[-X

Φίλε Παναγιώτη το φοβάμαι γενικά αυτο…Κ ειδικότερα απο site που δεν τα γνωρίζω…Είμαι πιο πολύ του συνιθισμένου τροπου…

Αντε…Ερχονται οι ημέρες για να ακούσουμε live τον Θεό !
7 ακόμα !!!

Ηeaven is Coming Down επιτέλους on stage :stuck_out_tongue:

Αυριο η μεγαλη μερα για Θεσαλονικη. Δεν μπορω , δεν μπορω να περιμενω (τραγουδιστα). Ερε τι εχει να γινει.

Χθές έγκυρες πηγές μου είπανε οτι ο Jeff με κάτι αλλους τα πίνανε στο Silver Dollar !! :stuck_out_tongue:

Δεν ξερω αν τα πινανε και καλα κανανε. Εγω φευγω σημερα απο Καστορια για Θεσσαλονικη για να δω τον Jeff. Ελπιζω να μην γινει καμια μακακια και ακυρωθει τιποτα. Θα τους φαω το λαρυγγι. Χτυπα ξυλο αλλα λεμε τωρα. Στη Ελλαδα ζουμε. Ωραια θα περασουμε σημερα παντως καλως εχοντων τον πραγματων…

Και γω το απογευματάκι ξεκινάω από Καβάλα. Ελπίζω να περάσουμε καλά σήμερα :slight_smile:

Αντε Καβαλα, Καστορια εδω…Σιγουρα θα περασουμε καλα.

Φάγαμα καλό άκυρο. Η κοπέλα που θα ερχόμουν μαζί αρρώστησε :confused:

Aν δεν ησουν αυτος που μου δωσε το αφισακι για να υπογραψει ο Τζεφ προκειται για σατανικη συμπτωση…8)

Και γαμω τα λαηβ,η φωνη του Τζεφ ειναι απο αλλον πλανητη.Κατι μας πεταξε και για reunion Tea Party…αντε να δουμε!!!

Το μονο μειον η μικρη διαρκεια…

Θυμάσαι τι ώρα άρχισε??
Αυτό το 8:30 που είδα σε μια αφισα με ανησύχησε γιατί τελειώνω από τη δουλειά στις 9:30… :?

8O8O8O

[quote="“forkboy,post:55,topic:12707”]

8O8O8O[/QUOTE]

8O8O8O8O8O

Tι λες τωρα ?!?!

ω ναι θεοι. Μιλησε για reunion το 2011. Ειπε οτι 3 φιλοι θα ξαναβρεθουν παλι και πως για την ωρα καλα ειναι οπως ειναι. Η φωνη του δεν περιγραφεται, απιστευτος.
Κατι αλλο…θελω να καταγγειλω το γεγονος πως εκει στο Harley δεν εδωσαν σε κανενα εισιτηρια. Δωσαμε το εικοσαρικο και πηραμε ενα κωλοχαρτο εκει σαν εισοδο δηλαδη και εγω νομιζα πως μεσα θα μας προμηθευαν με το κανονικο εισιτηριο. Παπ#@ια.Σε κανεναν δεν εδωσαν. Οι απατεωνες. Θα κανω καταγγελια. Δεν εδωσαν τιποτα. Ενα εισιτηριο της προκοπης. Ενα απλο χαρτι εισοδου οπως ειναι στα σκυλαδικα και σε club, ενα τετοιο πραμα.

Καλό σε γενικές γραμμές το χθεσινό live, αν λάβει κανείς υπόψη την ιδιαιτερότητα του ( ακουστικό). Οι INK κινήθηκαν σε ημιακουστικές φόρμες, full band, και ανέδειξαν το υλικό τους απο το πρώτο cd τους, είχαν ένταση, καλή απόδοση, γενικά πολύ καλή εμφάνιση, σε κάτι που φάινεται και να τους ταιριάζει. Οι Until Rain, που προηγήθηκαν, καθαρά prog metal group, είχαν δυσκολότερο έργο απο τους INK, μια που η prog ενορχήστρωση, που αναδεικνύεται κυρίως μέσα απο ηλεκτροδοτούμενα live, δεν είναι πολύ εύκολο να αποδοθεί ακουστικά, πάντως η προσπάθεια ήταν καλή, τα παιδιά έχουν και καλό γούστο όπως φάνηκε απο την επιλογή Porcupine Tree, και μετράνε πολύ σε live κανονικά( έχω ιδία άποψη).
Για τον Jeff τι να πει κανείς; Έχει ασυγκράτητη φωνή, πεντακάθαρη και δυναμική και μολονότι μόνος με την ακουστική κιθάρα ήταν εξαιρετικός. Όντως άφησε ελπίδες για reunion Tea Party για το 2011, ενώ υποσχέθηκε να επιστρέψει φέτος τον Αυγουστο για καινούργια live. Αν συμβεί κάτι τέτοιο θα ήθελα να είναι με την καινουργία του μπαντα τους The Armada, για ένα ηλεκτροδοτούμενο show, που θα μας χαζέψει σίγουρα! Ικανοποιητική η προσέλευση του κόσμου, αν λάβει κανείς υπόψη την ανύπαρκτη προώθηση, το γεγονός οτι οι Tea Party αν και τεράστιοι είναι υποτιμημένοι σχετικά, καθώς και οτι είμαστε Θεσσαλονική με οτι αυτό συνεπάγεται αναφορικά με μουσικές προτιμήσεις…
Υ.Γ Zep χάρηκα για την γνωριμία, ελπίζω να τα πούμε σύντομα σε κάποιο live, PROG ON!

Reunion…??Αυτά είναι…!Αντε να περνάνε οι ώρες…!Έχει Jeff το βράδυ…!:D:D

Άρε Jeff πραγματικά δεν παίζεσαι!! Τέλειο Live. Καλύτερο και από το προηγούμενο! Και τα νέα για reunion εκπληκτικά. Αρκεί να περάσουν και από εδώ! Προσωπικά και μόνο το ακουστικό του Halcyon DAys να είχε παίξει θα μουνα ευτηχισμένος! Psychopomp μεγαλείο…τι να πρωτοθυμηθείς?! Μοναδική παράκρουση διάφοροι ενοχλητικοί τύποι που μιλάγαν δυνατά και φωνάζαν όλη την ώρα πάνω στα τραγούδια προσπαθώντας να κάνουν χιούμορ λέγοντας απίστευτεσ και ενοχλητικές παπαριές…καθώς και τύποι όπως ένς που στο ενκόρ φώναζε Jeff μου υποσχέθηκες το PSychopomp το οποίο το χε παίξει 2ο…τέσπα! τέλειο event…Μοναδικό!!