The mother of all SPAM ! Γραψε κι'εσυ μια μαλακια....Μπορεις

κοιτα, αυτο το λεω τουλαχιστον 8 χρονια…αν δεν επιδοτησουν τον ιδωτη (βγαζω εξω τα αναπτυξιακα προγραμματα για μεγαλοκαρχαριες) και να δωσουν πρωτοβουλια για εγκατασταση οικιακων solar arrays και ανεμογενητριων δεν γινεται τιποτα…εχω αρρωστια με τις εναλλακτικες μορφες ενεργειας εδω και πολλα χρονια…η τεχνολογια ειναι η ζωη μου (ζω απο αυτη και για αυτη), και οταν ελεγα πριν 8 χρονια για φωτοβολταικα οι γνωστοι μου με κοιταζαν σαν εξωγηινο, τωρα τα’χουν ολοι καραμελα χωρις να εχουν μυρωδια γι’αυτα…καταγομαι απ’τη μανη, εδω και 3 χρονια εχουν κατατεθει τουλαχιστον 5 προτασεις για εγκατασταση ανεμογεννητριων στα αγονα βουνα του τοπου μου και ολοι μα ολοι οι “αγραμματοι” παραγοντες τα κυνηγανε σαν το διαολο … τεσπα, μεγαλη κουβεντα ανοιξαμε, ασε και με τρωει σαρακι μ’αυτη…

Και απ’οτι ξερω συγχρηματοδοτει και η Ευρωπαικη Ενωση…

ναι, μεσω ΕΕ ειναι τα αναπτυξιακα, αλλα οπως ειπα για να χτυπησεις τετοιο προγραμμα πρεπει να εχεις καβατζα τουλαχιστον ενα μυριο euro για μια εγκατασταση μεσης αποδοσης, με 10ετη δεσμευση πωλησης του ρευματος στη ΔΕΗ…μετα τη δεκαετια μπορεις να εκμεταλευτεις ο ιδιος οπως θες την επενδυση σου…Το καλο με αυτο ειναι πως εισαι καλυμενος μια δεκαετια, και αν στο μεταξυ εχει ιδιωτικοποιηθει η ΔΕΗ και εχει ανοιξει η αγορα σε εναλλακτικους παροχους ηλ. ενεργειας, αν η εγκατασταση σου ειναι σε επαρχιακο δικτυο μπορεις να εκμεταλευτεις την αγορα και να πουλας ρευμα οπου θελεις… Η λυση δεν ειναι στα corporate δικτυα…[B]

Δωστε initiatives στους απλους πολιτες/ιδιωτες/ελ.επαγγελματιες , χαμηλωστε/επιδοτηστε τα κοστη αγορας/εγκαταστασης solar arrays και εκμεταλευτητε τη δυναμη των πολλων !

[/B]

Eγω δεν ειρωνευτικα κανεναν ομως…:wink:

Hταν ενας Ελληνας,ενας Περσης και ενας Προπερσης…

:cold: :cold: :cold: :cold:

Thanx, δροσισε λιγο…:stuck_out_tongue:

Το αλλο ομως ειναι καλυτερο.

Ειναι 2 τυποι και καθονται σε ενα παγκακι. Περναει ενας Περσης με πατινι. Χμ… Μετα απο 2 λεπτα περναει ενας Περσης με μηχανακι… Αμεσως μετα περναει ενας Περσης με ενα Γιουγκο και απο πισω ενας Περσης με Ferrari.

“Κοιτα ρε φιλε. Καθε Περσης και καλυτερα.”

:lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτα ειναι!!!

:bow:

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :bow: :bow: :bow: :bow:

Βυθίζεται ένα πλοίο και φτάνουν σε κοντινό νησί οι μοναδικοίεπιζώντες, μια γυναίκα 45 ετών και η κόρη της 19 ετών… Μετά από 10 μήνες γίνεται και άλλο ναυάγιο και φτάνει στο γνωστό νησίένας αράπης που είναι πάλι ο μοναδικός που σώθηκε… Μετά από 12 μήνεςη μάνα λέει τον αράπη “παππού”, ενώ η κόρη τον λέει “θείο”. Τι είχε συμβεί

<< Η λύση βρισκεται στο spoiler, αλλά πρώτα παλέψετε τοκαλά στο μυαλό σας…Δεν το έχει βρει ακόμα κανείς >>

Ο ΑΡΑΠΗΣ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΗΔΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ .

στου κουφου την πορτα…μπες απ’το παραθυρο
…παρ’την πορτα και φυγε
…βαρα το κουδουνι

οποιος βιαζεται …παιρνει ταξι…

μ’ενα σμπαρο 2 τρυγονια, 4 ορτυκια, 1 φασσα και 3 αγριοπαπιες…

#-o #-o #-o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τωρα με τις ζεστες τι ειναι καλυτερο?

-Πολλα λιτρα νερο?
-Πολλη Λυτρα Μαρω?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολλή Λύτρα Μάρω βέβαια!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ο hokam τον τελευταιο καιρο εχει ξεφυγει αγρια… Λογω της ζετης φανταζομαι, αλλα καλου καλου πηγαινε να σε δει κανα γιατρος…:stuck_out_tongue:

Και τα δύο σε μεγάλες ποσότητες προκαλούν δυσφορία…:? Το δεύτερο και σε μικρές ποσότητες!

:lol: :lol:

Να προσεχεις παντως,εχω την εντυπωση πως ειναι κολλητικο!:stuck_out_tongue:

Δωστε σετλιστ στο λαο.
Σετλιστ ρε.
Τωρα ρε.
Μεταλλικα ρε.

αν και δεν συνηθιζω να λεω μαλακιες…8) …δωστε μου 2 μηνες αδεια ρεεεεεε…[-X
(απανταω απο μονος μου)