Βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει - The Return -

μονο οι απεργια των ΜΜΜ ειναι δηλαδη?
(θενκς φριντομ)

Αύριο, Τετάρτη 5 Μαΐου θα πραγματοποιηθεί η 24ωρη πανελλαδική απεργία της ΓΣΕΕ, της ΑΔΕΔΥ και του ΠΑΜΕ.

Απεργεί για δεύτερη ημέρα ο δημόσιος τομέας, οι δάσκαλοι, οι καθηγητές και το ΕΚΑΒ. Επίσης, 24ωρη απεργία έχουν κηρύξει η ΟΤΟΕ (εργαζόμενοι στις τράπεζες), η ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ και η Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία (ΠΝΟ).

Η κεντρική απεργιακή συγκέντρωση της ΓΣΕΕ θα πραγματοποιηθεί, στο Πεδίον του Αρεως στις 11 το πρωί.

Το ΠΑΜΕ, απηύθυνε κάλεσμα στους εργαζόμενους για συμμετοχή στις απεργιακές συγκεντρώσεις που διοργανώνει σε όλη τη χώρα. Η κεντρική συγκέντρωση του ΠΑΜΕ θα πραγματοποιηθεί στην Ομόνοια στις 11 το πρωί.

Ακόμη, απεργούν οι μηχανικοί και οι δημοσιογράφοι σε όλα τα μέσα ενημέρωσης.

Τα μέσα μαζικής μεταφοράς θα λειτουργήσουν από τις 10 το πρωί μέχρι τις 4 το απόγευμα, για να μπορούν οι διαδηλωτές να κατέβουν στο κέντρο της Αθήνας και να πάρουν μέρος στο συλλαλητήριο.

Επίσης, δεν θα λειτουργήσει ο ΟΣΕ και ο Προαστιακός, λόγω συμμετοχής των εργαζομένων στην πανελλαδική απεργία.

Τα πλοία

Δεμένα θα παραμείνουν τα πλοία στα λιμάνια όλη της χώρας θα παραμείνουν την Τετάρτη, 5 Μαΐου εξαιτίας της 24ωρης πανελλαδικής απεργίας, που κήρυξε η Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία (ΠΝΟ), η οποία συμμετέχει στην απεργία της ΓΣΕΕ.

Η απεργία των Ελλήνων ναυτικών, θα ξεκινήσει στις 24.00 της Τρίτης, 4 Μαΐου και θα λήξει στις 24.00 της Τετάρτης, 5 Μαΐου.

Σε συνέντευξη Τύπου, που παραχώρησε ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ενωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, Σάββας Τσιμπόγλου, έκανε γνωστό ότι οι Ελληνες μηχανικοί θα συνεχίσουν τις απεργιακές τους κινητοποιήσεις, χωρίς, να προσδιορίσει χρονικά το πότε θα γίνουν αυτές.

Τα αεροπλάνα

Κλειστός από τα μεσάνυχτα της Τρίτης και για 24 ώρες θα παραμείνει ο ελληνικός εναέριος χώρος, λόγω της συμμετοχής στην απεργία των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας, με αποτέλεσμα να μην πραγματοποιηθεί καμία πτήση από και προς τα ελληνικά αεροδρόμια, ενώ λόγω και της αυριανής απεργίας της Ομοσπονδίας Συλλόγων Πολιτικής Αεροπορίας, υπάρχουν δεκάδες ματαιώσεις πτήσεις και στο αυριανό πρόγραμμα.

Συγκεκριμένα η Olympic Air αναγκάζεται να ματαιώσει για σήμερα 78 σκέλη πτήσεων εσωτερικού και να τροποποιήσει τις ώρες αναχώρησης στην πτήση - OA 246 Μιλάνο-Αθήνα : αναχώρηση 20.30 (τοπική ώρα) αντί 20.50 (τοπική ώρα) και άφιξη 23.55 (ώρα Αθήνας)

  • 03.OA 147/148 Αθήνα-Βρυξέλλες-Αθήνα: αναχώρηση 16.25 αντί 16.40 (ώρα Αθήνας) και άφιξη 18.50 (τοπική ώρα) και από Βρυξέλλες 19.35 (τοπική ώρα) με άφιξη 23.55 (ώρα Αθήνας)

Την Τετάρτη δεν θα πραγματοποιηθεί καμία πτήση.

Για τους ίδιους λόγους η Aegean αναγκάζεται να ματαιώσει για σήμερα, Τρίτη, 34 σκέλη πτήσεων και να αλλάξει την ώρα αναχώρησης σε 6 και συγκεκριμένα:

  • 606/607 ATHENS - LONDON - ATHENS: ATHENS 14:45 LONDON 16:45/17:45 ATHENS 23:30.

-136 Αθήνα - Θεσσαλονίκη: Αναχώρηση από Αθήνα στις 22:45

-137 Θεσσαλονίκη - Αθήνα: Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη στις 22:45

Επιπλέον θα πραγματοποιηθεί μία επιπλέον πτήση:

-A3 2926/2927 EXTRA FLT ATHENS - TEL-AVIV - ATHENS: Αναχώρηση από Αθήνα 19:00 Αναχώρηση από TEL-AVIV 21:45 .

Την Τετάρτη ημέρα της απεργίας ματαιώνονται όλες οι πτήσεις και θα πραγματοποιηθεί μόνο μία έκτακτη, η 2909 EXTRA FLIGHT LARNACA - ATHENS: Αναχώρηση από LARNACA 23:45.

Το κονεξ μου γαμιεται παλι με τα disconnect του. Ελεγα να τους παρω τηλεφωνο το πρωι να τους κραξω, θα εχουν απεργια ομως ε…:stuck_out_tongue:

freedom σαγαπαω ρε :slight_smile:

Ρε συ, κι εγω conn-x εχω και βλεπω τοσες μερες που κραζεις… Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Μερικες φορες μονο που χαμηλωνει η ταχυτητα για καποιον παραξενο λογο. Κανενα ομως disconnect. :?

boeing 747 :slight_smile: στα post μου αναφερεται :lol:

αγαπαμε lost paradise’s avatar 8)

Lamb of god

Wall of death,πολύ ξύλο!

Το έχει πίασει το νοήμα η BC Rich… :wink: :stuck_out_tongue:

Έφαγε ban ο άνθρωπος που έχει δώσει στον κόσμο αυτό??? :frowning:

μεγάλη μούφα το φετινό αντιαπαγορευτικό φεστιβάλ.

ο διεθνής σουηδός επιθετικός είναι ιδιαίτερα ενοχλημένος από την φώτο που έχει κυκλοφορήσει τις τελευταίες μέρες στο διαδίκτυο. Έτσι μία ρεπόρτερ του πιο διάσημου μεσημεριανού στην Ισπανία (Sálvame) του την έστησε έξω από το αμάξι του για να τον ρωτήσει αν τρέχει κάτι με τον Πικέ, και αυτός της απάντησε…

« Έλα σπίτι μου και θα δεις αν είμαι πούστης»

αχχαχααχαχχαχαχαχαχααχαχαχ:lol3::lol3::lol3::bow:

Ηξερα οτι αυτην την περιοδο ο οτε αυξανει τις ταχυτητες του ιντερνετ. Προς το παρον εμενα, απο χθες, μου εχουν δηπλασιασει σχεδον το upload μου αλλα για το download τιποτα… wtf? Κανενας αλλος, που να 'χει conn-x, ξερει τιποτα;;

Πχιότητα λέμε.

Στο ίδιο καζάνι(κλικ)

Εγώ είχα 8/0,38 mbit με τον διπλασιασμό πήγε 14/0,76…για τον μπούτσο…

Ο ορισμός της αχαριστίας :lol:

Moνο ο ΟΤΕ ?
Δεν θα γινει η HOL μου 48αρα δηλαδη ? :frowning:

Η τελλας μικραινει τις συνδεσεις:p

σπαμμαρω και εδω αλλα στο sport tv βαραει συνεχως 'tallica!

Φυσικά και δεν μου κακοπέφτει ρε σύ. Αλλά λέει 24 και κανείς δεν έχει πάρει 24…εκεί πήγαινε το κανδήλι…