The Strokes

πολυ γουστοζικο το κομματακι!

αν και για το σολο θα διαφωνησω, μιας και εχω αδυναμια στο Ize of the world

ενα σχολιο που υπαρχει στο γιουτουμπι ειναι πολυ ευστοχο.Το τραγουδι στην αρχη φαινεται μετριο και μετα απο ακροασεις γινεται πολυ καλο και κολλας !

αντε να ελπιζουμε σε κατι καλο απο δαυτους (οχι πως το ιμπρεσιονς ηταν εντελει κακο) .

[B]STROKED: A Tribute To Is This It[/B]

Το Stereogum δίνει για δωρεάν download ένα tribute album διασκευών για τα 10 χρόνια (ΔΑΜΝ! Πότε πέρασαν?!?) του Is This It.
Όλες οι διασκευές είναι πολύ καλές και προσεγμένες. Κατεβάστε το.

http://stereogum.com/767531/stroked-tribute-to-is-this-it/mp3s/

συμπαθητικα οσα ακουσα, μετα μπηκε το last night και ενιωσα γυναικα και τοκλεισα.

Ντάξει, δεν είναι τόσο κακή διασκευή. Απλά είναι εχμ… διαφορετική. Το Last Nite είναι το σήμα κατατεθέν κομμάτι των Strokes και το έχεις συνηθίσει τόσο, που είναι δύσκολο να το δεχτείς από διαφορετική οπτική. Κατά τα άλλα, οι Morning Benders είναι ωραία μπαντούλα και το Big Echo που κυκλοφόρησαν πέρυσι ήταν από τους δίσκους που άκουσα αρκετά το περασμένο καλοκαίρι.

Η κορυφαία διασκευή πάντως είναι της Chelsea Wolfe.

BUMP!

Το άκουσε κανείς? Σκέφτηκα να ανοίξω θρεντ, αλλά με τα πρώτα όχι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά reviews που διάβασα , άπατο θα πάει.

To one way trigger που άκουσα δεν μου άρεσε. Το all the time συμπαθητικό.

Λοιπό σήμερα πήρα το βινυλιάκι, το έχω ακούσει 2 φορές, δεν ειναι κακό, δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από το Angles (το οποίο μου άρεσε). Θα επανέλθω (καλά μπορεί και όχι)