The Subways @ Kyttaro live 19/3/09

βαλε και the haunted και darkest hour και no use for a name.λεφτα που θα βρουμε…:-k

Τι γίνεται με αυτό; Ανακοινώθηκε επίσημα ή ακόμα;

Ναι ανακοινωθηκε!
http://www.kyttarolive.gr/component/option,com_gigcal/task,details/gigcal_gigs_id,391/Itemid,82/

Απο εδω http://subwaysath.eventbrite.com/ μπορεις να παρεις εισιτηρια. Εχει μερικα σε τιμη 20 ευρω (μονο online), αντι 24 που ειναι η προπωληση

be myyyyyyyyyy be myyyyyyyyyyyyy rock’n’roll queeeeeeeeeeeeeeen

:smiley:

ο κολλητός μου θα φρικάρει :stuck_out_tongue: lol γουστάρει και τη μπασίστρια :lol:

ολοι την γουστάρουν την μπασίστρια :slight_smile:

Kαι εγώ γουστάρω την μπασίστρια…:slight_smile:

Έλα, έλα να ξυπνάμε λίγο… Μεθαύριο είναι το πρώτο μεγάλο live της χρονιάς…

Τι έγινε για πείτε. ¶κουσα ότι ήταν φοβερά. Πήγε κάνεις? Έγω τώρα συνειδητοποίησα ότι ήταν χτες. Ήθελα να πάω αλλα το ξέχασα εντελως. Αλλα και πάλι, που χρόνος…

Ήταν να πάω, αλλά ήμουν χάλια από πονοκέφαλο :frowning:

Μια φίλη τώρα μου έλεγε ότι ήταν φοβερά, ειδικά προς το τέλος. Το Κύτταρο γεμάτο(δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι). Πρέπει να έπαιξαν καμιά ώρα+ ένα τέταρτο. Ο τραγουδιστής έκανε stage diving κι ιστορίες, τραγούδησε μέρος του Rock’n’Roll Queen στα ελληνικά (“eisai monadiki…”:p) και όλοι ερωτεύτηκαν την μπασίστρια που είναι μεν ασχημομούρα, αλλά με κάποιο τρόπο γοητεύει… Αυτά. :-s

δεν γινεται αυτο.
μονο με τους APC.

Ήμουν εγώ… Λοιπόν…

Έφτασα γύρω στις 21:10 και μετά από λίγο βγήκε ένα αδιάφορο ελληνικό γκουπάκι που έπαιξε γύρω στα πέντε-έξι τραγούδια. Μετά βγήκαν κάτι emo πιτσιρικάδες που νόμιζαν πως έπαιζαν punk. Τα παιδάκια δεν ακούγονταν (πρέπει να βγήκαν από το σκούλγεϊβ), οι στίχοι τους ήταν άθλιοι, έπαιξαν και καμιά ώρα. Το μαγάζι χωράει γύρω στα 1.000 άτομα και ήταν ασφυκτικά γεμάτο λίγο πριν βγουν οι Subways.

Βγήκαν γύρω στις 12 παρά 20 και έπαιξαν μέχρι 1:30 (19 τραγούδια). Εγώ καθόμουν στο μπαλκόνι και έβλεπα όλον τον κόσμο από κάτω να χτυπιέται σαν παλαβός. Πολύ ενέργεια, ώρες-ώρες το Κυτταρο έμοιαζε έτοιμο να γκεμιστεί… Τα δύο αγόρια του γκουπ γυμνοί από την μέση και πάνω, ο ντράμερ φορούσε σε όλη την συναυλία μια κουκούλα, η μπασίστρια δεν έβαλε κώλο κάτω, χτυπιόταν σαν τρελή συνέχεια, ο τραγουδιστής και αυτός σε πολύ μεγάλα κέφια, το κοινό τραγουδούσε σε όλα τα κομμάτια και ειδικά στα “Oh yeah” και στο “Rock n’ roll queen” έγινε της πουτάνας. Στο “Rock n’ roll queen” με το οποίο έκλεισε το live,ο τυπάς άφησε την κιθάρα, ανέβηκε στα ντραμς, πήρε φόρα και βούτηξε στο κοινό, το οποιό τον έκανε ένα κύλο σε όλο το μαγαζί, μετά σκαρφάλωσε στο μπαλκόνι όπου ήμασταν και εμείς, ξαναπήδηξε στο κοινό και ξαναγύρισε στην σκηνή. Γενικά πολύ κεφάτη συναυλία, με πολύ ενέργεια… Μια χαρά περάσαμε…