The Ultimate Grindcore Thread

Και καλά θα κάνεις!:wink:

Magrudergrind live 2006

Δάκρυα στο 0:54

Μας γάμησες βραδιάτικα…

NO HEAVEN FOR THE CURSED EP’ 2012 -[B]One Of These Days[/B]


ε…καλά, δεν γκραϊντκορίζουν ακριβώς, αλλά δεν ήξερα που να τους βάλω:

Gorilla sized social problems(2012)- [B]Grassroll[/B]

[COLOR=“DarkRed”]Repulsive Deeds of Sodomy 4​-​way split [/COLOR]

:slight_smile:

[COLOR=“DarkRed”]Repulsive Deeds of Sodomy 4​-​way split [/COLOR]

Πρόσφατα το αγόρασα από τους ATXXX στο death/grind live.Μου άρεσε πολύ, αν και θα στηρίξω περισσότερο Necrorgasm και ATXXX στο συγκεκριμένο split.

Ολη την ελληνική death/grind σκηνή να στηρίξεις: [I]τα παιδιά είναι τραλαλοπαλαβά, καλοπερασάκηδες, δουλευταράδες και στα λαιβ τα σπάνε!!![/I] :slight_smile:

Μα αν δεν τη στήριζα δεν θα ήμουν στο 2μερο live παρακολουθώντας όλες τις μπάντες από την αρχή.Ναι, είναι παλαβοί, έχουν τρομερή ένταση και όρεξη για δουλειά.Όλοι τους!
:smiley:

Δεν θέλω να spamάρω , αλλά από ότι είδα μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους εδώ μέσα …

Οι Dephosphorus καλεσμένοι στην εκπομπή Go fish Go!

Όχι man, καλά έκανες.:slight_smile:

Το εξώφυλλο θυμίζει Αγγλικό κόμικ δεκαετίας του 80, πρέπει να τους τσεκάρω κάποια στιγμή.8)

Άλλη μια εγχώρια μπάντα απο Θεσσαλονίκη…αν έχει ποσταριστεί ήδη συγχωρατε με :slight_smile:
Τους έχω δει και κάνουν καλό σαματα

Αν και τείνουν πιο πολύ προς το brutal death αξίζει η αναφορά. Είδα και Χρήστο με Blustery Caveat Θεσσαλονίκη την Κυριακή που μας πέρασε. Τσιμέντο όλα.

[I]BIRDFLESH - Taste of the sun (with lyrics)[/I]

Κλαίω :lol:
Θα επανέλθω πάντως με birdflesh στο μέλλον, τώρα μόλις τους ανακάλυψα

πιθανά έχετε ξαναπεί για τους romantic gorilla αλλά αυτοί οι τρελλοί τα σπάνε.Power violence με τέλεια αστεία φωνητικά.κυκλοφόρησαν τέλη 90 ένα ομώνυμο lp , ένα επ το fun και έχουν και σπλίτ με spazz!Aπό Ιαπωνία φυσικά!!! http://youtu.be/of78om27zeE

Ίσως να ενδιαφέρει κάποιους … τσεκάρετε εδώ… θα ακουστεί ο καινούριος δίσκος των [B]Slavebreed [/B]

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1379595&postcount=246

Split απο grinding halt και suffering quota. Δυστηχώς, μόνο δύο κομμάτια… ένα για την κάθε μπάντα…

http://www.cvltnation.com/grinding-halt-suffering-quota-split-ep-reviewed/

[B]Splitter - Avskräckande Exemplar[/B]

Εντάξει ξέρω ότι είναι δίσκος του '07 αλλά δεν είδα αναφορά εδώ για τον συγκεκριμένο και απλά δεν γίνεται να μην υπάρχει αυτό το διαμαντάκι του grind εδώ για να το μάθουν και οι άλλοι. Τυχαία πρόσφατη ανακάλυψη.
Σουηδοί οι κύριοι και φανερά επηρεασμένοι από Nasum χωρίς αυτό να σημαίνει αντιγραφή ή τίποτα παραπάνω. Δηλαδή, ακούω Nasum, Pig Destroyer και στοιχεία Macabre. Αλλά γενικά σου δίνουν την εντύπωση ενός δικού τους ξεχωριστού στυλ.
Έπεσα σε δίσκο “θυμωμένο” που κοπανάει αβέρτα. Μελωδικός και κακός, πιασάρικος και τρου grindcore…Εντάξει δηλαδή τι λέω ε!!!Αξίζει!
Μπορεί να δώσει την εντύπωση του “-core” , αλλά αυτό θα το θεωρούσε κάποιος χωρίς εμπειρία στο είδος ή κάποιος κακόβουλος που θα θέλει να κράζει τα πάντα ως μαλακό-core-αηδίες. Αυτά!

Αν και δεν ειμαι σε φαση αυτη την εποχη για grindιες του ριξα μια αυτια και γουσταρα. Οι Σουηδοι μερακλιδες [B]Afgrund[/B] ξαναχτυπησαν (για τριτη φορα).
Οπαδοι των Coldworker, Nasum ας τιμησουν

Πωωωωω, τι είπες τώρα; Το προηγούμενό τους θυμάμαι σκότωνε!

Τους ειχα ανακαλυψει στο ντεμπουτο τους το οποιο μ αρεσε λιγο παραπανω. Παντως κι αυτο ειναι κολαση σκετη. Τωρα το ακουω για 2η φορα. Ο ηχος στο ταμπουρο ειναι ολα τα λεφτα :stuck_out_tongue: