The Ultimate Grindcore Thread

Γιατι απογοητευση ωρε?Πολυ δεμενο,ριφφ που ειναι γαματα και για τα ντραμς ας μη μιλησω καλυτερα…!Καλα live τους εχω δει 4 φορες και πραγματικα γαμανε!Θα τους τιμησω και την επομενη βδομαδα πανω Σαλονικα!:wink:

Επίσης οπωσδήποτε τσεκάρετε τους

μεταφραση Sublime Cadaveric Decomposition

  1. s/t
  2. 2
  3. Inventory of Fixtures

Και

Θεοι/Θεοι/Θεοι

Επίσης

Ειδικά λαιβ όλα τα λεφτά

Για το τέλος

εκκεντρικό g/c θα έλεγα huhuhu

Συγγνώμη που δεν είμαι ιδιαίτερα περιγραφική στις προτάσεις μου, αλλά δεν υπάρχει περιγραφή για αυτές τις καταστάσεις. Ή τα γουστάρεις ή τα μισείς

Καλα,εκφραζω καθαρα προσωπικη αποψη.Ξερω κοσμο που τους αρεσε.Αλλα εμενα μου κατσε πολυ ασχημα.Συμφωνω για τα απιστευτα τυμπανα,vox οπως πρεπει αλλα οι συνθεσεις μου φανηκαν πολυ κοινοτυπες.Live τους ειχα δει περισυ με despondency στη Λαρισα και σου λεω τοτε με ειχανε αφησει τραγικα μαλακα.

On topic παλι.
Forgardur Helvitis - Gerningavedur

Πολυ ιδιαιτερη περιπτωση οι Ισλανδοι.Ουσιαστικα ειναι ενα ακρως πετυχημενο υβριδιο grindcore/black metal.Ειχανε παιξει πριν καποια χρονια στο Obscene Extreme και ειχανε αφησει ολο το κοσμο με το στομα ανοιχτο.Παρολα αυτα,η μπαντα απο τοτε παραμενει στην αφανεια.Πραγματικα κριμα,γιατι εδω μιλαμε για υπερμουσικαρες,ριφφαρες,υπερσυνθεσεις και μια συγκινηση που σου βγαινει απο το “bathory” backround τους.Απλα αψογοι.

Kαλα εννοειται και μενα ειναι προσωπικη μου αποψη!Εννοειται ρωτησα φιλικα.:wink:Τελικα 5 φορες τους εχω δει ξεχασα να βαλω και το live με Despondency!8)Kαι την αλλη βδομαδα με despondency παιζουν.
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10246

On topic:

-Στιγμες απολυτης κατεστραμεναιλας,σηψης και καφριλας ειναι οι:
Φινλανδοι Torsofuck

Bραζιλιανοι Lymphatic Phlegm

Και οι 2 μπαντες κυμαινονται σε gore καταστασεις με κλασσικους ανωμαλους στιχους και φωνητικα που ειναι σα να ρουφας φραπε μεσα σε καζανακι τουαλετας!:stuck_out_tongue:

Και μια δικη μας μπαντα που ειναι καθαρα επηρεασμενη απο τις 2 πανω και εχει βγαλει ενα προμακι ειναι οι Blasted Pancreas.(Ο τραγουδιαρης τους ειναι ο τραγουδιαρης των Blustery Caveat)

Ναι ρε dude καλα εκανες.:wink:

Νasum προτιμώ να τα σπάω με Zeppelin παρά με hardcore-ίλες. Ον τόπικ τώρα και για να μην ξεχνάμε και τις καλτ μορφές μια και βγάλανε νέο δίσκο:

Agathocles - Grind Is Protest

http://www.rocking.gr/review2256.php

φίλε Νάσουμ, ΓΑΜΟΥΝ οι Forgadur!!! :thumbup:

Ρίξτε και μια αυτιά στους ελβετούς Mumakil


Το demo αυτό ήταν διαθέσιμο για νταουνλόουντ απ’το σάιτ τους (δεν ξέρω αν είναι ακόμα), έχω αυτό και ένα γαμάτο 7" στην ελληνική blastbeat. Έχουν και 2 φουλ-άλμπουμς (αν θυμάμαι καλά) που δεν έχω ακούσει ακόμα, αλλά θα γίνει σύντομα.

Αρχοντηλίκι!

μαζι με το gridlink οτι καλυτερο βγηκε περσυ.

Dude nihilist εισαι 100% λαθος.Και αυτο γιατι σαν hardcore εχεις στο μυαλο σου το μοντερνο metal με τις σουηδιλες και τα προβλεψιμα beatdown.Και ενταξει,κανεις δεν σου ειπε να κατσεις να ακουσεις αλλα να ξερεις οτι το -core μετα το grind δεν μπηκε εκει για γιουχου λογους.:wink:

Ξέρω γιατί μπήκε το core εκεί, και δεν σκέφτομαι με βάση τις μοντέρνες metalcore μπαντούλες.

E τοτε αφου γνωριζεις,πως γινεται να ξεκινας το θρεντ με napalm death ξερω γω και ταυτοχρονα να θεωρεις μπαντες οπως οι siege σκουπιδια?Ειλικρινης απορια χωρις τη παραμικρη δοση ειρωνιας.

Παρεξήγησης. Το “hardcore σκουπιδαριό” πήγαινε κυρίως σε χαζομπάντες που ποστάρονται με το κιλό στο άλλο θρεντ και έχουν να κάνουν με “μοντέρνα παρακλάδια -core”.
Δεν εννοούσα μπάντες τύπου Siege, ENT, Discharge, Disorder κλπ.

on topic επιτέλους:

A, σε αυτο συμφωνω απολυτα.On Topic λοιπον.
Ingrowing - Suicide Binary Reflections

Υπερταχυτητες και υπερβρωμικα vox.Γκρουπαρα.-

Ενα τελευταιο πριν παω για καφε λολ

Noxa - Grind Viruses

Ολντ σκουλ καταστασεις απο αυτα τα γαματα τυπακια απο την Ινδονησια.Αγνο γαμημενο γκραιντκορ στο υφος των Nasum και Napalm Death,χωρις να τους αντιγραφουν φυσικα.

Τι να πει κανείς, Scott Hull και τα μυαλά στα κάγκελα…

Hailz! Θέλω παίδες να ρωτήσω την άποψή σας για τους AFGRUND. Είναι από Σουηδία. Τους γνωρίζει κανείς; Άκουσα την καινούρια τους κυκλοφορία και οφείλω να ομολογήσω πως εντυπωσιάστηκα! Αν ακούσει κάποιος, να σημειωθεί οτι ο ντραμερ είναι γύω στα 18 και βαράει τον κώλο του μιλάμε!!!

Σκοτωνουν.

Χαχα, μόνο και μόνο για τον ντράμερ έβαλα να ακούσω τώρα.

εδω κολλάνε και οι ASSUCK που καπου ειχε πει ο Ζαφροκ. Τσεκαρετε αμεσα.

Τούμπανοι ε;:slight_smile: