The Ultimate Grindcore Thread

Δίκιο σ’αυτό
Private μπραβο κανεις σωστα βηματα
http://www.youtube.com/watch?v=FlLxHe0VtT8

Λοιπόν το συγκεκριμένο 666 Casualties είναι ένα 10’ λεπτό project. Δίσκος, EP ναχαμε να λέγαμε. Ο Ρεντ επιχειρηματολόγησε πολύ σωστά γιατί το θεωρεί, αλλά εγώ δεν συμφωνώ σε όλα, γιατί δεν μπορώ να χαρακτηρίσω κάτι τόσο μικρό, τόσο μεγάλο.

Εντάξει έχεις σχετικά μεγάλη εμπειρία στο χώρο του grind για τα λες αυτά? Τι μας είπες??Μπάντα με ύφος Nasum και powerviolence Insect??Το 80% των μπαντών της grind. Δεν επιχειρηματολογείς έτσι θετικά. Καθόλου προβλέψιμες οι εναλλαγές του. Όλα τα κομμάτια είναι τρομερά και διαφορετικά μεταξύ τους, το καθένα έχει πολλά να προσφέρει και τα θεωρώ όλα έπη. Μάλλον να το ακούσεις άλλες 5 φορές μήπως και αλλάξεις γνώμη, αλλά όχι να ρίχνεις έτσι μια υπέρτατη δισκάρα, που κάποιος έριξε τόσο πολύ χρόνο, χρήμα, δουλειά για να βγει τόσο καλή. Μας άφησε με το στόμα ανοιχτό.

21/21/12 δύσκολα να το ανέβασαν :stuck_out_tongue:
Από εκεί και πέρα πολύ καλά τα λες για το 666 και κακώς τα παράτησες και συμφώνησες με Cut-off. :stuck_out_tongue:
Εντάξει, δεν το άκουσα ακόμη αλλά φαντάζομαι θα τα σπάει. Σας εμπιστεύομαι.

Με εκπλήσσεις Τζόκερ. Δεν περίμενα να ασχοληθεί κανείς με τους Ισπανούς.
Φυσικά και μου έκανε εντύπωση σε αυτούς γιατί δεν έχουν στίχους. Αρλούμπες. Αλλά δεν με ενόχλησε καθόλου μιας και δύσκολα εγώ τρελαίνομαι με στίχους. Αν καθόμουν να διαβάζω τους στίχους από όλα αυτά που ακούω μπορεί να ήμουν αλλού τώρα. :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, αφού σου άρεσαν τρέχα να ακούσεις το Trono de Huesos που είναι τρομερός, όπως και το Mundo Cripta που τα σπάει επίσης.
Οι Machetazo είναι αρκετά σάπιοι αλλά χορεύεις κιόλας αν έχεις όρεξη.
Τσέκαρε και θα τα ξανά πούμε. Σταθερή αξία που είπε και η νεαρά.

Να πεταχτώ κι εγώ και να πω ότι ούτε εγώ θεώρησα το EP των 666xCasualties ΤΟΣΟ κρίσιμη κυκλοφορία. Εντάξει, το άκουσα 4-5 φορές, γούσταρα, ως εκεί, δε νομίζω να το ξαναβάλω σύντομα.

Έπρεπε…666 κασουαλτιες δεν πιάνουν μία στους θηριώδεις cut off.

και μπλουζίτσα σένια. από τις λίγες λευκές που’χω.

Και??Μην συγκρίνετε. Δεν υπάρχει λόγος να λέμε ότι οι 666 είναι χειρότεροι από Cut, που είναι χειρότεροι από Delete the Mass κτλ.

για δίσκο της σεζόν 2012/2013 [SIZE=“1”](έτσι πρέπει να βγαίνουν τα στατιστικά πλέον)[/SIZE] το πήγαινα αλλά οκ.

Ακούστε Κατ οφ

Λοιπόν, αν θέλετε ποιοτικές μουσικές να πάτε στο jazzοθρεντ.
Έχω να προτείνω κάτι πραγματικά άσχημο.
[B]SHIT WEATHER[/B], Aυστραλοί (+1 βαθμός), με τουλάχιστον μία γυναίκα στο line up (νομιζω 2 είναι - άλλος ένα βαθμός).
Καινούριο φρούτο, έχουν μικροσκοπική δισκογραφία, ένα demo του '11 κι ένα περσινό σπλιτ με Hirs (δεν τους κατέχω).
Θα εστιάσω στο demo, διότι αυτό έχω λειώσει. Powerviolence, ναι. Υπερβολικά χαμηλοκουρδισμένο. Με άσχημο, βαβουριάρικο ήχο και αγωνιώδη φωνητικά. Αυτό που με κράτησε εντέλει, είναι πως μιλάμε για ένα μπαστάρδεμα powerviolence με καθαρόαιμο, βρώμικο αλα IRON MONKEY sludge, με εντελώς απρόβλεπτες αλλαγές ανάμεσα σε αργόσυρτα, τραβηγμένα, κολλώδη riffs και punk-o-crust, εντελώς παραδοσιακά, αναρχικά ξεσπάσματα. Συμβαίνει, πιστεύω εσκεμμένα, μία πλήρης χάλαση σταθερών δομών κάτι που φαίνεται και στο ότι δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός κομματιών.
Για να μην πολυλογώ, παντρεύουν δύο εντελώς παραδοσιακούς ήχους. Πως λέμε IRON LUNG? Κάτι τέτοιο.

Η αλήθεια είναι πως όχι, δεν ακούω πολύ καιρό γκράιντ. Δυο χρόνια, ξέρω ‘γω, μόλις.
Από εκεί και πέρα, αυτό μου θύμισε, αυτό έγραψα. Δεν σου άρεσε η περιγραφή; Στ’ αρχίδια μου. Δεν επιχείρησα να επιχειρηματολογήσω με αυτό, μια μίνι περιγραφή έκανα (αποτυχημένα για σένα, τι να κάνουμε). Ονομάτισε εσύ 2-3 πιο ψαγμένες μπάντες να μαθαίνουμε κι εμείς οι νουμπάδες.

Επίσης, κανένα δίσκο δεν “έριξα”. Το δισκάκι χώνει αβέρτα ναι, αλλά δεν με κράτησε πάνω από 5 ακροάσεις, βαρέθηκα και προχώρησα στο νέο Antigama που είχε περισσότερα να μου πει και το έχω ακούσει ήδη απο χθες 30 φορές.

Τέλος, SHIT WEATHER ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!! Τι πράμα είναι τούτο;

Μην μαλακίζεσαι τώρα και μιλάς άσχημα. Δεν σου την είπα. Δεν σε είπα άσχετο με το grind. Αλλά ότι μοιάζουν με Insect και Nasum? Και σου λέω απλά ότι το 80% των μπαντών μ’ αυτές μοιάζουν. Λογικό είναι. Απλά όταν είναι να κράξεις ή να πεις κάτι καλό βρες καλύτερα επιχειρήματα.
Τέσπα. Πάρε τώρα μήπως και γλυκαθείς λίγο.

[U]Cut Off[/U]

να φαινονται καποια πραγματα

Θεΐλα. Έπεσε παραγγελιά επί τόπου.

<3

Cut off λεμε.

Ε, λοιπόν, τούτο εδώ, χώνει αβέρτα. Έχουν μια ριφολογία οι άτιμοι, που εθίζει.

Καλησπέρα! Σήμερα ακούμε

[B]P.L.F. - Devious Persecution and Wholesale Slaughter[/B] του [B]2013[/B]

Πάμε για την τρίτη ακρόαση να νιώσουμε καλύτερα.
P.L.F. από “Pretty Little Flower”. Μετά το άλλαξαν σε “Pulverizing Lethal Force” που νομίζω προτιμώ.

Αμερικάνοι οι κύριοι. Μ’ άρεσε γιατί εκτός από το grindcore ήχο βγάζει και αρκετή death-ίλα.
Από εκεί και πέρα, τρομερό grindcore που θα γουστάρουν και οι πιο περίεργοι. Εξαιρετική παραγωγή, ταχύτητα, και GROOVE-ίλα ατελείωτη. Αυτό χορός σημαίνει για μένα. :stuck_out_tongue:
Φυσικά να επισημάνω τα ντραμς εδώ με τον Fajardo, όπου γνωρίζουμε από Grindlink, τελευταίο Phobia, Noisear.

[U]Devious Persecution and Wholesale Slaughter [2013] Full[/U]

Ακούστε τώρα μια στα πεταχτά και κατεβαίνει μετά!!

βαρύ…[SIZE=“2”]βαρύ[/SIZE]…[B][SIZE=“4”]βαρύτατο[/SIZE]…[SIZE=“5”]ΒΑΡΥΤΑΤΟ [/SIZE][/B][SIZE=“6”]Γ**Ω ΤΗ Π****Α ΜΟΥ[/SIZE]!!!

αγαπάμε και γουστάρουμε!!!8) :yahoo::thumbup:

Μπράβο ρε Νόρντα. Μετά το χθεσινό λάιβ με πρόγκ μελωδίες και ένα εξίσου μελωδικό πρωινό την ήθελα την σφαλιάρα μου.Εύγε…

έχω πολύ πράμα να τσεκάρω απο δω μέσα!!!
λοιπόν CUT OFF έφτασε σήμερα.αυτό το λπ έχει το ιδανικό powerviolence μέσα.γαμάει τα πάντα.αγαπημένο το prisons burned το ξεχώρησα με τη μία.όλα όλα βασικά.μόνο ένα filler έχει μέσα:p

αυτό είναι ένα αγαπημένο γενικά.ο τυπάς απτουσ syphilitic vaginas kai netjajev ss.δεν είναι όλα τους σε αυτή τη φάση.κάποια είναι πιο death που δεν το προτιμώ με το grind.

http://youtu.be/JL3L7rxO5Zc

To [B]Ulcerrhoea[/B] είναι πάρα πολύ καλό. Εύγε!
Απλά νόμιζα ότι ήταν καινούργια δουλειά. Οπότε να προσθέσω ότι είναι Γερμανοί οι κύριοι και ο δίσκος του 2003.

ναι ναι.!!!.καλά δεν είπα καμία πληροφορία χαχ