The Ultimate Grindcore Thread

[B]spam [/B]φιλε.

Sorry αλλά δεν ήξερα που αλλού μπρούσα να το ποστάρω. Ήταν το πιο “κοντινό” thread. Συμπαθάτε με.

Τις καλησπέρες μου στο grindcore παρεάκι! Είπα να σπαμάρω και εγώ λίγο για τις επερχόμενες κυκλοφορίες μέσω του label/distro που τρέχω (scullcrasherdis.blogspot.gr για όσους ενδιαφέρονται να τσεκάρουν τι ακριβώς παίζει).

Καινούριο κομμάτι από Magrudegrind που σκοτώνει: https://www.youtube.com/watch?v=5AUME0J8bno

Ο νέος τους δίσκος βγαίνει 12/02/16 από τη Relapse.

+1 για το από πάνω.

Μα τι μπανταρα ειναι αυτοι οι τυποι ρε ?!?

Σύντομα splitάκι [B]Pigskinner[/B] με τους βραζιλιάνους [B]Regurgimentacao Necrovaginal Sangrenta[/B] σε pro cdr από την [B]Inhuman Homicide Records[/B]. Περιορισμένο στις 60 κόπιες.

http://inhumanhomicide.free.fr/

Venomous Concept - “Kick Me Silly - VC III” (2016)

Οχτώ χρόνια μετά το φανταστικό Poisoned Apples, επιτέλους επιστρέφει το καλύτερο supergroup στο grind και γαμάει ξανά. Ντου και ξύλο.

Υπάρχει κάποιος από εδώ που θα πάει στο Tilburg Deathfest 2016?

Δικό μου το τελευταίο post 9 μήνες πριν; :smile: Παρεμπιπτόντως ωραία ήταν το ND I και του χρόνου θα είμαι πάλι εκεί στο ND II

Νέο, τρίτο album από τους Wormrot:

ΓΑΜΗΣΑΝ οι wormrot!!!Το dirge το ειχα λιώσει.Επισης εξαιρετικά γαμηστερό εξωφυλλο.

1 Like

Καλοί οι Wormrot αλλά σε ορισμένα τραγούδια (π.χ .Freedom to act), ο ήχος/φωνητικά/στυλ είναι φωτοτυπία των Nasum. Είναι λες και ακούγω κάποιο outtake εκείνης της μπάντας. Λίγη πρωτοτυπία και θα μου άρεσαν πολύ περισσότερο.

Έψαχνα κανά σχετικό thread να βάλω το παρακάτω, και βρήκα αυτό, οπότε μιλάμε για revamp κανονικό:

Πείτε μου πως οι σχετικοί το έχετε πάρει χαμπάρει το εξής άρρωστο διαμάντι και δεν είμαι εγώ το slowpoke.

Εγγύηση. Ό,τι και να λέμε. Και διαολεμένο guest list.

Για τα 3 άτομα που θα μπουν σε αυτό το thread:

Έψαχνα να δω αυτό το documentary και κάποιος καλός άνθρωπος το ανέβασε τώρα με αφορμή την καραντίνα και μου ήρθε αμέσως στα προτεινόμενα.

Δεν είναι ερασιτεχνικό, όπως πολλά άλλα που κυκλοφορούν. Έχει πολλές και σπάνιες φωτογραφίες, συνεντεύξεις από σχεδόν όλους τους πρωταγωνιστές της σκηνής, είναι καλογυρισμένο κι αξίζει να το δείτε.

7 Likes

Φωτογραφιες και συνεντευξεις καλα κανει και εχει πολλες, μουσικη να μην εχει πολλη μονο!

1 Like

Με εκπλήσει η διάρκειά του. Σύμφωνα και με τη λογική του ίδιου του grindcore, αναλογικά με τα κανονικού μήκους ντοκυμαντέρ, περίμενα να διαρκεί περίπου 20 λεπτά.

3 Likes

Ετσι να βλεπουμε κινηση στο θρεντ!

1 Like

Πω-πω, που τους θυμήθηκες τους Uphill Battle! Είχα ανοίξει topic γι’ αυτούς στο Groups & Artists και είχαν γράψει ελάχιστοι (πριν χρόοονια, βέβαια).

1 Like

Νέο EP από τους Pig Destroyer:

2 Likes

Τέλος οι Gulch, που είχαν βγάλει έναν από τους δίσκους της χρονιάς (για μένα) πέρσι. Ίσως είναι και καλύτερα έτσι, είναι δύσκολο να ξεπεράσεις την επιθετικότητα ενός τέτοιου δίσκου, ειδικά σε ένα genre που έχει λίγο κορεστεί και βγάζει μία φορά τα 3-4 χρόνια τέτοιες μπάντες.

3 Likes