The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

Είδα το πρώτο. Ντάξει τα τελευταία δέκα λεπτά μ’άρεσαν πάρα πολύ, αλλά το υπόλοιπο πενηντάλεπτο λίγο ύπνοςςςς.

αγουέηκ όλα τα επισόδεια μία ώρα διαρκούν? Με κουράζει αυτό, να βλέπω ταινίες άμα είναι.

τα πρωτα 3-4 επεισοδια ‘χτιζουν’ σιγα σιγα.μετα δεν θα μπορεις να δεις τπτ αλλο.trust me :slight_smile:

κ ναι ολα τα επεισοδια ειναι μια ωρα , αμα σε κουραζει τι να πω , παω πασο (εδω θα αντεξεις 2 ωρες σολο τον σκοτ κελυ ρε θηριο :p)

okay, η προσπάθεια θα γίνει, θα πιεστώ για 7 επεισόδια, αν στο έβδομο δε κολλήσω, το παρατάω.

δεκτο.

εγω παντως για να καταλαβεις τι γκαγκα επαθα με τον 1ο κυκλο ,εχω κατεβασμενα flash forward/dexter/big bang/dollhouse κ τα εχω κ καθονται.

επαθα αυτο που λεμε ‘γεμισα’ δε θελω να δω κατι για μερικες μερες μεχρι να μου φυγει

αμα ψηθει κανεις επαναλαμβανω , οτι στο amazon.co.uk εχει το κουτι κ με τους 5 κυκλους κ με ελληνικους υποτιτλους στα 70 ευρω με τα μεταφορικα μεσα

Λοιπον εχω δει μεχρι τον 3ο κυκλο εδω και 1,5 περιπου χρονο και εχω αφησει τους αλλους 2, γιατι ηθελα να εχω κατι τοσο καλο να περιμενω… Η σειρα ειναι απλα απιστευτη και στις γιορτες θα το τελειωσω επιτελους. Φανταστικη σειρα πραγματικα, δεν ειναι ευκολη σιγουρα και δεν εχει μπαμ μπουμ και τα λοιπα, αλλα ειναι μακραν οτι πιο αληθοφανες εχει βγει σε σειρα… Ωραια πλοκη, μοναδικοι και αληθινοι χαρακτηρες, εξελιξη των χαρακτηρων επεισοδιο με το επεισοδιο και σεζον με την σεζον, γενικα εμβαθυνει σε πολλους τομεις, σε κραταει σε αγωνια και σε κολλαει. Θα μου πεις πως αντεξα και περιμενα τοσο πολυ να δω τις αλλες 2 σεζον. Επειδη στην 5η σεζον σταματαει ηθελα να εχω κατι να περιμενω καιρο, δεν ξαναβρισκεις τετοια σειρα να δεις… Καλος ο McNulty, αλλα εγω ειχα κολλησει και με τον Stringer Bell, μεγαλη μορφη, οποιος εχει δει θα καταλαβει… Απλα κορυφη η σειρα…

:thumbup::yes::respect:

Εχθές κατέβηκαν οι δύο πρώτες season, σύντομα, θα ξεκινήσω το λιώσιμο. 8O :roll: :-s :!:

@awake Οι 2 τελευταιες σεζον ειναι το ιδιο γαματες?

τι να σου πω , αποσο εσω διαβασει η 4η σκοτωνει η 5η ειναι κ αυτη δυνατη

την 1η ειδα κ εκανα pause περιμενω το boxset απο αμαζον :wink:

δες κ αυτο το blog , ο τυπος γραφει παπαδες γενικα για τηλεοπτικες σειρες στο αμερικα

http://sepinwall.blogspot.com/

για το wire δες τα λινκς στο πλαι της σελιδας που λεει wire 1st season(for newbies) κλπ

πχ η 1η σεζον ειναι εδω


http://sepinwall.blogspot.com/search/label/The%20Wire%20season%201%20(Newbies)

Thanks για το link. Εχεις δει μονο πρωτη, ε? Η 2η και η 3η παντως ειναι απιστευτες, ισως και καλυτερες απο την 1η. Οταν δεις μεχρι 3η περιμενω γνωμη για Stringer Bell και γενικα σχολια για ο,τιδηποτε.

εχει στρινγκερ και στις επομενες σεζον ? αψογα :slight_smile:

κορυφαια σκηνη στον 1ο κυκλο εκει που δειχνει τον μπελ να παιρνει μαθηματα οικονομικων στο πανεπιστημιο :lol:

ειμαι μια βδομαδα ‘off’ κ αρχιζω να εχω συνδρομα στερησης θελω μακναλτυ τωρα !!! :stuck_out_tongue:

Εχεις πολλα να δεις, σου λεω η 2η και η 3η σεζον ειναι καλυτερες απο την 1η… Θα περιμενω εντυπωσεις σου. Εγω μεσα στις γιορτες αρχιζω 4η και καπακια 5η.

Χτες είδα το 8ο επεισόδιο του 5 κύκλου. Η εναλλαγή :slight_smile: και :frowning: ήταν συνεχής και απότομη…Πολύ καλό επεισόδιο πάντως.

Αχ άλλα 2 μου μείνανε…

μολις ηρθε το box-set με τις 5 σεζον απο amazon νταξ μεγαλη καυλα κ τρελη τιμη 70 ευρω :smiley:

ειναι τρελη σειρα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε οχι αλλο friends κ μαλακισμενες σειρες για ατομα δημοτικου

οπως ελεγε κ o θεος bill hicks

[SIZE=“3”]
it’s time to evolve[/SIZE]


lupin ασε τα γκαλακτικα με τις ψευτοφιλοσοφικες αναζητησεις ρεεεεεεεεεεεεε κ διαβασε philip dick να δεις τι σημαινει κοινωνικη/φιλοσοφικη/θεοσοφικη αλληγορια αλλου γαλαξια

ναι, είναι σίγουρο άλλωστε ότι δεν έχει διαβάσει ντικ ο λουπέν :lol:

αμα εχει διαβασει pkd κ εντυπωσιαζεται απο γκαλακτικα τι να πω…

σαν να εχεις εισητηριο διαρκειας στο νου καμπ κ να μιλας για το μεγαλειο του θρυλου :wink:

dude ασε τα δικηγοριλικια εκ μερους του lupin κ ξεκινα βλεπε το wire θελω την αποψη σου γιατι εισαι κ εσυ καμενο παλικαρι :stuck_out_tongue:

θα το ξεκινήσω μετά τις γιορτές, είναι πρώτο στη λίστα :stuck_out_tongue:

σχετικά με ντικ πάντως, έχω διαβάσει κάμποσα δικά του και ξέρεις την άποψή μου για το bsg :smiley:

Οταν διαβαζα Dick,οι περισσοτεροι διαβαζαν ακομα παραμυθια με εικονες,trust me…γιαυτο δεν εχω ποσταρει στο θρεντ του ακομα,το ποια η σχεση μου μαζι του,αστο,εισαι ακομα πιτσιρικι…βεβαια υπαρχει και η περιπτωση οι περισσοτεροι εδω, να εχουν ηδη evolved και εσυ να εχεις μεινει πισω,σκεψου το κι ετσι…:roll:

Αμα εχεις κατσει και εχεις δει 4 σεζον bsg,και δεν επιασες τα φιλοσοφικα-κοινωνικα-θεολογικα του σχολια,μαλλον οντως το καμπανακι της εξελιξης εχει αργησει,δεν ειναι κακο απαραιτητα,απλα θα evolve λιγο αργοτερα απο αλλους και μερικα πραματα φανταζουν ακομα βουνο,no worries…8)

Οντοπικ,το WIRE γ@μ@ει,τωρα κατεβαζω και τα υπολοιπα,κανω ενα μινι περασμα στις 2 πρωτες σεζον που ειχα δει παλιοτερα,λιωνω οπωτε προλαβω τα υπολοιπα και κανω υπερ-ποστ στο μελλον…

θεμα για το wire σε αλλο φορουμ.απλα απολαυστικο.οσοι ειστε φαν διαβαστε το.


http://www.electricrequiem.com/forum/showthread.php?t=21582

στη 2η σελιδα εχει κ λινκς για να κατεβασετε κ τις 5 σεζον ξεχωριστα

δειτε κ αυτο οσοι ακομα δεν εχετε ψηθει οτι αξιζει

http://www.youtube.com/watch?v=sZ2iGYwdEi8

Νταξει, αυτό το μπλογκ που ποσταρίστηκε παραπάνω είναι απίστευτο! Τώρα που επιτέλους τελείωσα τη σειρά κάθομαι και το διαβάζω από την αρχή γιατί ο τύπος προσέχε απίστευτα πράγματα και έχει έναν πολύ ενδιαφέροντα τρόπο να ερμηνεύει όσα γίνονται.

Και το τελευταίο επεισόδιο του τελευταίου κύκλου…εμπειρία. Απλά τώρα νιώθω ένα μικρό κενό…